Home Na czasie Nowości technologiczne Intela

Nowości technologiczne Intela

0
0
131

Łącze Next-Gen Wireless-N

Użytkownicy notebooków coraz częściej wymagają szerokiego pasma wykorzystywanego przy pobieraniu filmów oraz plików muzycznych. W tym kierunku idzie technologia Intel Next-Gen Wireless-N, bazująca na roboczej specyfikacji standardu 802.11n Wi-Fi. W odpowiedniej konfiguracji sprzętowej oferuje użytkownikom maksymalnie do 5-krotnego wzrosut wydajności oraz do dwukrotności zwiększenia zasięgu bezprzewodowego. Dodatkową korzyścią jest mozliwość wydłużenia pracy o godzinę na zasilaniu bateryjnym.

 

Połącz za pomocą Centrino

Intel ogłosił również uruchomienie programu „Connect with Centrino” (Połącz za pomocą Centrino). W jego ramach, chcąc zagwarantować kompatybilność i wydajność nowego rozwiązania, nawiązał współpracę z czołowymi producentami punktów dostępowych – m.in.firmami Asus, Belkin, Buffalo, D-Link i Netgear. Nowy produkt wireless-N firmy Intel przeszedł certyfikację, która potwierdziła jego zgodność ze standardami wielu punktów dostepowych.
Na opakowaniach urządzeń, które zaliczyły pomyślne testy certyfikacyjne firmy Intel, przeprowadzone w rzeczywistych warunkach, pojawi się logo „Connect with Centrino”,
dzięki któremu klienci będą mogli rozpoznać i wybrać rozwiązanie sieciowe.

 „Klienci kupujący punkty dostępowe oznaczone naszym nowym logo «Connect with Centrino» mają gwarancję, że inwestują w system zgodny z wireless-N.” – potwierdził Dave Hfer, dyrektor ds. marketingu bezprzewodowego w Mobile Platforms Group  Intela.

Notebooki z technologią mobilną Intel Centrino Duo, w których funkcje bezprzewodowe zostały wzbogacone przez zastosowanie rozwiązania Intel Next-Gen Wireless-N, działają szybciej i bardziej wydajnie. Sercem platformy są procesory Intel Core 2 Duo z dwoma rdzeniami – „mózgami” obliczeniowymi – które potrafią wykonać więcej zadań w krótszym czasie, zużywając mniej energii. Układy te, działając w komputerach bazujących na platformie Intel Centrino Duo  i wyposażonych w mechanizm sieciowy wireless-N, mogą usprawnić odtwarzanie wideo HD, przyspieszyć konwersję piosenek na cyfrowe formaty w celu ich załadowania do odtwarzacza MP3, a także szybciej poradzić sobie z najnowszymi aktualizacjami baz antywirusowych.

Technologia Intel Next-Gen Wireless-N oraz logo „Connect with Centrino” pojawią się razem z nowymi notebookami klasy Intel Centrino Duo, które będą oferowane wkrótce z systemem Microsoft Windows Vista, przez takich producentów OEM jak Acer, Asus,Gateway.i Toshiba.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…