Home Na czasie OPPO demokratyzuje dostęp do smartfonów AI

OPPO demokratyzuje dostęp do smartfonów AI

0
0
102

Ogłosiło swoje zaangażowanie w udostępnianie technologii AI w smartfonach dla szerszego grona użytkowników. Firma nie tylko wprowadza generatywną sztuczną inteligencję do wszystkich swoich linii produktów, takich jak OPPO Find, Reno oraz A, ale również nawiązuje strategiczne partnerstwa z gigantami technologicznymi, aby zrewolucjonizować doświadczenia użytkowników.

Generatywna AI dostępna dla wszystkich

„Po raz pierwszy w branży OPPO wprowadza generatywną AI do wszystkich linii produktowych. Do końca tego roku planujemy udostępnić funkcje generatywnej AI około 50 milionom użytkowników,” powiedział Billy Zhang, prezes ds. sprzedaży i obsługi rynków zagranicznych w OPPO. Dzięki temu krokowi, smartfony mają stać się najważniejszymi osobistymi urządzeniami AI, przynosząc korzyści nie tylko użytkownikom flagowych modeli, ale również tym korzystającym z bardziej przystępnych cenowo urządzeń.

Korzyści z AI: rozrywka i produktywność

Generatywna sztuczna inteligencja wkracza w codzienne życie za pośrednictwem telefonów, oferując zaawansowane funkcje w zakresie rozrywki i pracy. Użytkownicy mogą cieszyć się bardziej realistycznymi doświadczeniami podczas korzystania z aplikacji multimedialnych, a także zwiększyć swoją produktywność dzięki narzędziom takim jak AI Writer czy AI Recording Summary. Funkcje te umożliwiają szybkie przetwarzanie informacji oraz tłumaczenia w czasie rzeczywistym.

Współpraca z liderami branży

OPPO nie działa w izolacji. Firma złożyła już ponad 5000 patentów związanych z AI, z czego około 70% dotyczy obrazowania AI. Aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości swoich smartfonów, OPPO współpracuje z takimi firmami jak Google, MediaTek i Microsoft. Dzięki tej współpracy, seria OPPO Reno12 oraz nowa generacja Find X będą wyposażone w zaawansowane funkcje AI z rodziny Google Gemini. MediaTek dostarcza zoptymalizowane chipy, które zwiększają wydajność i pamięć masową, a Microsoft wspiera lepszą konwersję głosu i tekstu oraz łączność między AI na komputerze a smartfonami.

Panel dyskusyjny: przyszłość telefonów AI

Podczas panelu dyskusyjnego OPPO, eksperci branżowi, w tym Susara van den Heever z Google Cloud, Philipp Ennen z MediaTek oraz Francisco Jeronimo z IDC, omówili przyszłość telefonów AI. Zwrócili uwagę na to, jak telefony AI mogą przynieść korzyści większej liczbie osób, democratizując dostęp do zaawansowanej technologii i otwierając nowe możliwości zarówno w pracy, jak i w rozrywce.

Innowacje, które zmieniają codzienne życie

OPPO zintegrowało wiele innowacyjnych funkcji w swoich telefonach AI, aby zwiększyć produktywność i kreatywność użytkowników. Dzięki technologii generatywnej AI, użytkownicy mogą łatwo edytować zdjęcia, usuwać niechciane obiekty czy tworzyć spersonalizowane treści. Przykładowo, funkcja OPPO AI Eraser pomaga użytkownikom płynnie usuwać niechciane obiekty i szybko generować brakujące treści, co jest stosowane średnio 15 razy dziennie.

Pełna transformacja ekosystemu telefonów AI

„Przejście od smartfonów do telefonów ze sztuczną inteligencją będzie długoterminową ewolucją, która nieustannie zmienia doświadczenia mobilne,” powiedział Darren Chen, dyrektor ds. strategii technologii AI w OPPO. Firma wierzy, że inteligentny system operacyjny osadzony w agentach AI, wspierający interakcję multimodalną, doprowadzi do pełnej transformacji i restrukturyzacji ekosystemu telefonów AI.

OPPO udowadnia, że zaangażowanie w rozwój i udostępnianie zaawansowanej technologii może przynieść korzyści każdemu użytkownikowi, niezależnie od tego, jakiego modelu smartfona używa. Dzięki współpracy z liderami branży oraz własnym innowacjom, OPPO tworzy przyszłość, w której technologia AI jest dostępna na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kierunek Gen AI: nowe perspektywy dla firm telekomunikacyjnych

Generatywna sztuczna inteligencja szturmem podbija świat, przynosząc za sobą dynamiczny ro…