Home Chmura TruScale Backup with Veeam: Lenovo i Veeam – nowe podejście do ochrony danych

TruScale Backup with Veeam: Lenovo i Veeam – nowe podejście do ochrony danych

0
0
126

Kiedy dwie potężne siły technologiczne łączą siły, możesz oczekiwać przełomu, który może zmienić reguły gry. Tak właśnie się dzieje, gdy Lenovo, globalny gigant technologiczny, i Veeam Software, lider w dziedzinie ochrony danych i odzyskiwania po atakach ransomware, ogłaszają swoją najnowszą współpracę: TruScale Backup with Veeam.

TruScale Backup with Veeam: Co to jest?

TruScale Backup with Veeam to skalowalna usługa Backup as a Service (BaaS), która oferuje środowisko lokalne o funkcjonalności zbliżonej do usług chmurowych. To rozwiązanie ma na celu ochronę danych bez względu na ich lokalizację i umożliwienie elastycznego skalowania infrastruktury zgodnie z potrzebami klientów.

Dlaczego to ma znaczenie?

W dzisiejszym świecie, gdzie zagrożenia cybernetyczne stają się coraz bardziej złożone i powszechne, firmy potrzebują solidnych, niezawodnych rozwiązań do ochrony swoich danych. TruScale Backup with Veeam łączy serwery i pamięć masową Lenovo ThinkSystem z usługami TruScale oraz zaawansowanymi rozwiązaniami Veeam Backup & Replication i Veeam ONE. Efekt? Kompleksowe rozwiązanie Data Protection as a Service (DPaaS), które można łatwo wdrożyć lokalnie lub w środowisku kolokacyjnym, minimalizując czas odzyskiwania danych i upraszczając zarządzanie systemami IT.

Co mówią liderzy

John Jester, Chief Revenue Officer (CRO) w Veeam, nie kryje swojego entuzjazmu: „Firmy muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami, jeśli chodzi o szybkie skalowanie infrastruktury. TruScale Backup with Veeam upraszcza złożoność IT i zapewnia właściwe zarządzanie oraz bezpieczeństwo zasobów, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dzięki wiodącym mechanizmom ochrony danych oferowanym przez Veeam, nasi klienci mogą skupić się na prowadzeniu biznesu.”

Dale Aultman, Vice President & General Manager, Hybrid Cloud Services w Lenovo, dodaje: „Wybór oferowanego przez Lenovo rozwiązania TruScale Backup with Veeam sprawdza się w przypadku usług BaaS z kilku powodów. Zapewnia ono klientom strategiczne korzyści dzięki ochronie przed atakami ransomware oraz umożliwia skalowanie zasobów na żądanie.”

Przyszłość Backup as a Service

Statystyki mówią same za siebie. Gartner szacuje, że do 2028 roku 75% dużych przedsiębiorstw wdroży Backup as a Service, podczas gdy w 2024 roku odsetek ten wynosi zaledwie 15%. IDC wskazuje, że już 47% respondentów używa wdrożonej lokalnie pamięci masowej jako usługi, a kolejne 32% planuje jej wprowadzenie w ciągu najbliższego roku.

Zalety TruScale Backup with Veeam

  • Środowisko lokalne przypominające chmurę: Ułatwia tworzenie niezawodnego środowiska backupowego przy wykorzystaniu mechanizmów granularnego odzyskiwania.
  • Ochrona przed ransomware: Wbudowane mechanizmy gwarantowanej niezmienności danych.
  • Skalowalność: Umożliwia szybkie i elastyczne skalowanie zasobów na żądanie.
  • Zasada 3-2-1-1-0: Skuteczna strategia zabezpieczania danych, umożliwiająca łatwe tworzenie wielu zapasowych kopii bez dodatkowych kosztów.

Dlaczego teraz?

„Nie jest tajemnicą, że podmioty IT zmagają się z nadmiarem złożoności i danych. Rygorystyczne spełnianie wymagań w kwestii zapewnienia usług ochrony danych oraz cyfrowej odporności jeszcze nigdy nie było tak istotne,” zauważa Christophe Bertrand, Principal Analyst w theCUBE Research. „Współpraca Lenovo i Veeam łączy to, co najlepsze z dwóch światów, dostarczając usługi zorganizowanego odzyskiwania zasobów na dużą skalę w zintegrowanej formie.”

Podsumowanie

TruScale Backup with Veeam to nie tylko kolejna usługa backupu – to kompleksowe, innowacyjne rozwiązanie, które może zrewolucjonizować sposób, w jaki firmy zarządzają swoimi danymi. Dzięki połączeniu sił Lenovo i Veeam, przedsiębiorstwa zyskują potężne narzędzie do ochrony przed coraz bardziej złożonymi zagrożeniami cybernetycznymi. Bez wątpienia, przyszłość ochrony danych rysuje się w jasnych barwach.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Technologie cloud-native zyskują na popularności. Jakie korzyści dają i w jakich sektorach są wykorzystywane?

Badania pokazują, że technologie chmurowe i konteneryzacja mają coraz większe znaczenie dl…