Home Na czasie OPPO stawia na Amazon Web Services

OPPO stawia na Amazon Web Services

3 min
0
0
6,277

Firma OPPO zdecydowała się na skorzystanie z  Amazon Web Services (AWS) do świadczenia stabilnych, bezpiecznych i elastycznych usług dla setek milionów użytkowników systemu operacyjnego ColorOS. W efekcie system OPPO ColorOS 11 zapewnia dodatkową ochronę i zwiększa bezpieczeństwo bazowego systemu operacyjnego Android. 

OPPO, globalny producent inteligentnych urządzeń mobilnych, wybrało Amazon Web Services (AWS) do świadczenia ulepszonych usług opartych na chmurze dla użytkowników systemu operacyjnego ColorOS na całym świecie. Usługi uzyskały certyfikaty ePrivacy, CSA STAR i ISO (ISO/IEC 27001, 27018, 29151).

Dzięki AWS, OPPO jest w stanie zapewnić użytkownikom smartfonów bezpieczne usługi przechowywania danych w chmurze, jak zdjęcia, filmy, kontakty, notatki i dane. By wspierać tę funkcjonalność, OPPO wykorzystuje globalną infrastrukturę AWS w Singapurze, Francji i Indiach, aby przyspieszyć wdrażanie usług opartych na chmurze, m.in. takich jak Amazon Aurora (relacyjna baza danych stworzona dla chmury) i Amazon Simple Storage Service (Amazon S3). Marka korzysta też z szeregu usług bezpieczeństwa AWS, w tym AWS CloudTrail, AWS Key Management Service (AWS KMS), AWS Network Firewall, AWS Certificate Manager oraz AWS Artifact.

OPPO konsekwentnie koncentruje się na dostarczaniu użytkownikom najlepszych możliwych doświadczeń. Wiodące w branży możliwości chmury AWS pozwalają nam na szybkie wdrażanie naszych usług opartych na chmurze i zapewnianie użytkownikom na całym świecie bardziej płynnych mobilnych doświadczeń. Usługi bezpieczeństwa AWS pomagają nam jeszcze bardziej zwiększyć prywatność danych i ochronę systemu ColorOS w urządzeniach OPPO.

Najnowsza wersja systemu ColorOS 11, oparta na systemie Android 11, pomaga zapewnić bezpieczeństwo użytkowników poprzez autorskie funkcje OPPO, jak Klonowanie Systemu i Prywatny Sejf. Klonowanie Systemu pozwala użytkownikom na utworzenie oddzielnego konta systemowego, na którym aplikacje i dane działają niezależnie od oryginalnego konta. Z kolei dzięki Prywatnemu Sejfowi użytkownicy mogą zachować prywatność ważnych danych, zabezpieczając je w zaszyfrowanej przestrzeni za pomocą hasła, co sprawia, że dane te są niedostępne dla aplikacji mających dostęp do innych nośników.

David Gu, Managing Director, OPPO International Internet Business

 

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  Robert Kamiński
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wdrażana jest ochrona cybernetyczna sieci wodno-kanalizacyjnych w Polsce

Blokada systemu zarządzania infrastrukturą dostarczającą wodę może trwać długo, ale pozbaw…