Home Maszyneria Poznaj nową serię smartfonów OPPO Reno10 5G!

Poznaj nową serię smartfonów OPPO Reno10 5G!

0
0
83
OPPO zaprezentowało najnowsze smartfony z serii OPPO Reno10 5G. W Polsce dostępne są dwa modele: OPPO Reno10 Pro 5G i OPPO Reno10 5G. Obydwa smartfony wyróżniają się ulepszonymi możliwościami mobilnego fotografowania portretowego, dzięki wyposażeniu ich w system Portrait Expert Engine, 32-megapikselowy teleobiektyw portretowy z matrycą Sony IMX709, a także inteligentne funkcje pozwalające wykonywać naturalne i bardziej realistyczne portrety.

Nowy poziom fotografii portretowej

Inżynierowie OPPO, projektując serię OPPO Reno10 5G, chcieli dostarczyć użytkownikom narzędzie, które posłuży do wykonywania naturalnych oraz wyraźnych portretów w różnych sytuacjach i warunkach. Dlatego wyposażyli najnowszą serię Reno w zestaw obiektywów portretowych (Ultra-Clear Portrait Camera), który obsługuje pierwszy w branży, w tej półce cenowej, 32-megapikselowy teleobiektyw portretowy z matrycą Sony IMX709 RGBW.
OPPO Reno10 5G: Teleobiektyw portretowy 32MP IMX709
Dzięki 2-krotnemu zoomowi optycznemu, teleobiektyw może być używany do robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości przy użyciu ogniskowej 47mm, rejestrując tym samym naturalne i bardzo realistyczne kadry. Producent zastosował w obiektywie technologię powlekania obrotowego (BG spin-coating), która pozwoliła uzyskać powłokę pochłaniającą światło podczerwone, redukującą odblaski świetlne i poprawiającą czystość obrazu. Dodatkowo matryca Sony IMX709 RGBW jest w stanie zebrać więcej informacji o oświetleniu, umożliwiając użytkownikom robienie jasnych i ostrych zdjęć portretowych nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
2-krotny zoom optyczny
Ponadto nowy, automatyczny system – Portrait Expert Engine, zastosowany w serii OPPO Reno10 5G, optymalizuje cały proces wykonywania portretów w kluczowych aspektach, takich jak: rozpoznawanie i segmentacja obiektów, zachowanie odcieni skóry i ostrość obrazu przy użyciu algorytmów AI OPPO (ang. OPPO’s AI super resolution algorithms) i innych zaawansowanych technik przetwarzania obrazu. Dzięki tym optymalizacjom, robiąc zdjęcia portretowe, możemy w prosty sposób ustawić stopnień rozmycia tła. Wystarczy, że na ekranie smartfona wybierzemy wartość przysłony i tym samym, w czasie rzeczywistym, dostosujemy zdjęcie do swoich preferencji.
System Portrait Expert Engine

Zaplecze fotograficzne serii OPPO Reno10 5G

Aparat w OPPO Reno10 Pro 5G ma potrójny zestaw obiektywów, na który składa się: główny 50 MP z flagową matrycą Sony IMX890, wspomniany wcześniej teleobiektyw portretowy 32MP IMX709 i ultraszerokokątny 112° 8MP. Dzięki OIS i All Pixel Omni-Direction PDAF, główny obiektyw oferuje lepszą stabilność i koryguje niewielkie drgania. Z przodu urządzenia umieszczono aparat do selfie 32MP z matrycą IMX709. Co oznacza, że każda matryca w OPPO Reno10 Pro 5G została stworzona we współpracy z firmą Sony.
Główny obiektyw 50 MP z flagową matrycą Sony IMX890
Z kolei model OPPO Reno10 5G również został wyposażony w teleobiektyw portretowy 32 MP IMX709 oraz ultraszerokokątny aparat 112° 8MP, natomiast główny obiektyw to duża 1/2″ matryca 64MP. Przedni aparat do selfie ma 32 MP.
Teleobiektyw portretowy 32 MP IMX709

Design serii OPPO Reno10 5G

Smukły i elegancki design jest wizytówką serii Reno. Natomiast najnowszą generację OPPO Reno10 5G, charakteryzuje jeszcze lżejsza i cieńsza konstrukcja, co udało się osiągnąć dzięki zakrzywionej obudowie 3D (ang. 3D curved design). OPPO Reno10 Pro 5G waży dokładnie 185 g3, a jego grubość to 7,89 mm4. Z kolei waga OPPO Reno10 5G wynosi również 185 g, a jego grubość to 7,99 mm.

3Ze względu na niewielkie różnice w komponentach urządzenia i metodach pomiaru, grubość urządzenia może różnić się o ±0,2 mm, a waga urządzenia może różnić się o ±3 g w porównaniu do specyfikacji.

4OPPO Reno10 Pro 5G w najgrubszym miejscu ma 7,89 mm, natomiast OPPO Reno10 5G – 7,99 mm.

Oba modele są dostępne w kolorze gwiezdnym szarym (Silvery Gray) wykonanym w technologii OPPO Glow, dzięki czemu na matowym wykończeniu nie dostrzeżemy odcisków palców. Ponadto OPPO Reno10 Pro 5G będzie można kupić w wariancie fioletowym (Glossy Purple), natomiast OPPO Reno10 5G niebieskim (Ice Blue).
OPPO Reno10 Pro 5G: gwiezdny szary (Silvery Gray) i fioletowy (Glossy Purple).

OPPO Reno10 Pro 5G: gwiezdny szary (Silvery Gray) i fioletowy (Glossy Purple).

OPPO Reno10 5G: gwiezdny szary (Silvery Gray) i niebieski (Ice Blue)

OPPO Reno10 5G: gwiezdny szary (Silvery Gray) i niebieski (Ice Blue)

Jedną z rzeczy, która nie umknie uwadze, trzymając w dłoni wariant niebieski lub fioletowy, jest dwukolorowy design tylnego modułu aparatu. Ten efekt inżynierom OPPO udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu specjalnej techniki łączenia. Główny obiektyw i lampa błyskowa zostały umieszczone za metalowym materiałem o kształcie płyty CD, podczas gdy teleobiektyw i ultraszerokokątny obiektyw znajdują się poniżej, za czarnym szkłem. Wokół głównego obiektywu zastosowano teksturę przypominającą wiązkę lasera, która rozprasza światło i skupia uwagę na głównym obiektywie. Użycie kontrastujących kolorów i rożnych materiałów dodaje debiutującym telefonom OPPO eleganckiego sznytu.
Z przodu obu modeli znajdziemy zakrzywiony ekran 3D o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Dzięki minimalistycznym ramkom, po lewej i prawej stronie, o grubości 1,57 mm oraz wąskiej, dolnej ramce o grubości 2,32 mm, smartfony mogą pochwalić się wysokim współczynnikiem stosunku wielkości ekranu do obudowy wynoszącym aż 93%. Duży ekran o przekątnej 6,7 cala może wyświetlać ponad miliard kolorów.

Płynne działanie, szybkie ładowanie i dużo pamięci

Technologia SUPERVOOCTM oraz OPPO Battery Health Engine dostępne w serii OPPO Reno10 5G zapewniają szybsze ładowanie i dłuższą żywotność baterii. Wraz z wydajnym procesorem, dużą ilością pamięci, ulepszonym systemem chłodzenia (Ultra-conductive Cooling System) i najnowszym systemem ColorOS 13.1, debiutująca seria zapewnia wysoką wydajność oraz płynność działania przez okres do czterech lat.
Zaczynając od kwestii szybkiego ładowania, smartfon OPPO Reno10 Pro 5G został wyposażony w technologię szybkiego ładowania SUPERVOOCTM o mocy 80W, która umożliwia naładowanie telefonu od 0 do 100% w czasie 28 minut, a od 0 do 50% w czasie 10 minut. W przypadku OPPO Reno10 5G do pełna naładujemy go w 47 minut, dzięki  szybkiemu ładowaniu SUPERVOOCTM o mocy 67W5Dodatkowo, system Battery Health Engine zapewni wysoką żywotność baterii smartfonów aż do 1600 cykli ładowania i rozładowywania, co oznacza ponad 4 lata codziennego ładowania smartfona6.

5Na podstawie przeprowadzonych testów w laboratoriach OPPO. Poziom naładowania 100% jest definiowane wtedy, gdy wyświetli się on na ekranie smartfona. Na rzeczywisty czas ładowania mogą mieć wpływ czynniki środowiskowe lub różnice w urządzeniach (wahania temperatury, wiek baterii).

​6Wartości te opierają się na pomiarach, podczas których bateria zachowała 88% swojej żywotności po 1000 cyklach ładowania. W oparciu o podobne testy przeprowadzone na serii Reno8, bateria prawdopodobnie zachowa co najmniej 80% żywotności po 1600 cyklach ładowania. Odpowiada to czterem latom użytkowania smartfona przy ładowaniu go średnio raz dziennie. Dane zostały uzyskane w laboratoriach OPPO i mogą się nieznacznie różnić w zależności od wersji oprogramowania i środowiska testowego.

SUPERVOOCTM o mocy 80W w OPPO Reno10 Pro 5G.

SUPERVOOCTM o mocy 80W w OPPO Reno10 Pro 5G.

SUPERVOOCTM o mocy 67W w OPPO Reno10 5G.

SUPERVOOCTM o mocy 67W w OPPO Reno10 5G.

Sercem OPPO Reno10 Pro 5G jest Snapdragon 778G 5G, a OPPO Reno10 5G MediaTek Dimensity 7050. Obydwa układy zapewniają szybką pracę telefonów przy jednoczesnym zbilansowaniu zużycia energii. Dodatkowo modele wyposażone zostały w ulepszony system chłodzenia – Ultra-conductive Cooling System, dzięki czemu można cieszyć się z korzystania aplikacji generujących duże obciążenia dla telefonu bez utraty wydajności czy komfortu użytkowania. Co więcej, na pokładzie serii OPPO Reno10 5G znajdziemy Dynamic Computing Engine. Dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązania, czas uruchamiania aplikacji jest teraz szybszy, a w OPPO Reno10 Pro 5G w tle może działać jednocześnie ponad 40 aplikacji7.

7W przypadku wersji OPPO Reno10 Pro 5G z 12GB pamięci RAM możliwe jest działanie ponad 40 aplikacji w tle, a w przypadku z 8GB pamięci RAM ponad 20 aplikacji w tle.

W Polsce model OPPO Reno10 Pro 5G będzie dostępny w konfiguracji 12GB RAM i 256GB pamięci na dane, natomiast OPPO Reno10 5G w konfiguracji 8GB + 256GB + microSD do 2TB. W obydwu telefonach istnieje możliwość zwiększenia pamięci RAM o maksymalnie 12GB, dzięki technologii rozszerzenia pamięci RAM8.

8W przypadku wersji OPPO Reno10 Pro 5G z 12GB pamięci RAM możliwe jest rozszerzenie pamięci RAM maksymalnie o 12GB, zaś w przypadku wersji OPPO Reno10 Pro 5G i OPPO Reno10 5G z 8GB RAM możliwe jest rozszerzenie pamięci RAM o maksymalnie 8GB.

Seria OPPO Reno10 5G to również cztery lata płynnego działania. Model OPPO Reno10 Pro 5G otrzymał najwyższą ocenę A w tej kategorii, co zostało potwierdzone certyfikatem TÜV SÜD 48-Month Fluency.

Wygoda obsługi w nowym ColorOS 13.1

Seria OPPO Reno10 5G trafiła na polski rynek wyposażona w najnowszą odsłonę ColorOS 13.1. Autorski system ma szereg funkcji ułatwiających codzienne korzystanie z premierowych sprzętów. Dzięki funkcji Multi-Screen Connect 2.0 podłączymy smartfon do komputera, co pozwoli nam na jednoczesne działanie na obu urządzeniach. Możemy otwierać, edytować, kopiować, wklejać pliki na telefonie za pomocą komputera lub przesyłać pliki, takie jak obrazy, muzyka, filmy między obydwoma urządzeniami. Dodatkowo, w czasie rzeczywistym wyświetlane są powiadomienia z telefonu na komputerze, a funkcje aparatu i zrzutu ekranu mogą działać w tym samym momencie na sparowanych sprzętach. Na podłączonym komputerze mogą być uruchomione równocześnie dwie aplikacje z telefonu, co sprawia, że korzystanie z dwóch urządzeń staje się proste i komfortowe.

Dzięki funkcji Multi-Screen Connect 2.0 podłączymy smartfon do komputera, co pozwoli nam na jednoczesne działanie na obu urządzeniach.

Obecność funkcji Smart AOD (Always On Display) pozwala sterować aplikacją Spotify bez konieczności odblokowywania telefonu. Natomiast dzięki Auto Pixelate jednym kliknięciem zamażemy nazwę konwersacji oraz pseudonim czy zdjęcie osoby, z którą rozmawiamy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…