Home Praca zdalna Premiera platformy lokalizacyjnej mapGO24

Premiera platformy lokalizacyjnej mapGO24

0
0
168

Grupa kapitałowa IMAGIS znana z produkcji map cyfrowych i systemów nawigacji GPS, zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie – platformę lokalizacyjną. Platforma mapGO24 jest serwisem internetowym, który w jednym miejscu oferuje bardzo szeroką gamę usług związanych z lokalizacją i śledzeniem. Podstawową usługą platformy jest możliwości bezpłatnego lokalizowania na cyfrowej mapie dowolnej osoby posiadającej smartfona. Taką usługę o nazwie mapGO24  IMAGIS kieruje do wszystkich tych, którzy chcieliby znać aktualne miejsce pobytu swoich dzieci, osób starszych, czy wybranych znajomych. Skorzystanie z usługi wymaga jedynie zainstalowania dedykowanej aplikacji, która zamieni smartfon lub tablet w precyzyjny lokalizator.

Własne Lokalizatory.

W ramach platformy lokalizacyjnej uruchomiona zostanie także usługa mapGO24 Tracker, która będzie umożliwiała śledzenie pojazdów, ludzi, a także zwierząt domowych za pomocą dedykowanych do tego celu urządzeń GPS. Własne lokalizatory Grupa IMAGIS wprowadzi na rynek pod dobrze znaną marką SmartGPS. Oferowanych będzie kilka typów urządzeń, a każde z nich można monitorować na cyfrowej mapie z poziomu smartfona, tabletu lub laptopa. Warto wymienić następujące modele:

SmartGPS Watch – lokalizator w formie zegarka na rękę min. dla dzieci i osób starszych zapewniający stały dostęp do informacji o ich bieżącej lokalizacji. Urządzenie zaopatrzone jest także w specjalny przycisk SOS, którego wciśnięcie spowoduje natychmiastowe wysłanie wiadomości SMS z komunikatem alarmowym do osoby nadzorującej.

SmartGPS CAR – prosty w instalacji lokalizator pod postacią ładowarki do gniazda zapalniczki samochodowej, który będzie automatycznie rozpoczynał monitoring samochodu  w momencie uruchomienia silnika .

SmartGPS BOX – uniwersalny mini lokalizator wielkości pudełka od zapałek do monitorowania ludzi, zwierząt domowych, czy przesyłek, a także wszelkiego rodzaju obiektów mobilnych.

SmartGPS OBD – urządzenie lokalizujące przeznaczone do umieszczenia w złączu diagnostycznym OBD (On-Board Diagnostic) , które znajduje się w każdym samochodzie. Dzięki temu lokalizator OBD ma stałe źródło zasilania oraz otrzymuje dostęp do wszystkich danych z komputera pokładowego, w tym do prędkości pojazdu czy aktualnego zużycia paliwa.

Wymienione lokalizatory mogą być wykorzystywane zarówno w projektach biznesowych jak i przez użytkownika końcowego.

Rozwiązania dla BIZNESU

W naszej platformie lokalizacyjnej nie zabraknie także miejsca na rozwiązania dedykowane dla biznesu. W tym celu uruchamiany usługę mapGO24 BIZNES, która będzie oferowała możliwość skutecznego zarządzania mobilnymi pracownikami. Dzięki monitorowaniu i optymalizacji pracy zespołów terenowych nasi klienci będą mogli dokonać oszczędności oraz podnieść jakość swoich usług. – Podkreśla Marcin Niewęgłowski Prezes Zarządu IMAGIS S.A.

Mechanizm lokalizacyjny platformy mapGO24 otwiera także niezliczone możliwości rozwijania dziedzin dotychczas zupełnie niezwiązanych z technologią GPS i mapami. IMAGIS planuje podążać za światowymi trendami, dlatego dla rynku medycznego chce zaoferować zdalne monitorowanie pacjentów, poczynając od ich bieżącej lokalizacji poprzez dostarczanie ON-LINE informacji o ich stanie zdrowia. W niedalekiej przyszłości będziemy w stanie wysyłać karetkę pogotowia dokładnie do miejsca, w którym aktualnie znajduje się pacjent i u  którego zdalnie wykryto na przykład stan przedzawałowy. – Mówi Niewęgłowski.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…