Home Maszyneria Prognoza rynku monitorów

Prognoza rynku monitorów

0
0
95

Pod koniec lutego br. iiyama zamierza wprowadzić do oferty nową serię paneli LED dla wymagających użytkowników.   

To będzie ważny rok dla całego polskiego rynku monitorów, jak też z punktu widzenia iiyama. Rok 2010 dowiódł, że klienci zapomnieli już o światowym kryzysie i mają bardzo optymistyczne nastawienie. Popyt będzie stymulowany również przez spadające ceny paneli. Za dodatkowy bodziec do wzrostu sprzedaży uważam coraz częstsze wykorzystywanie monitorów do pracy wraz z notebookami w trybie Dual Screen. Dzięki dwóm ekranom użytkownicy mogą uzyskać maksymalną efektywność podczas codziennej pracy stacjonarnej, korzystanie z cyfrowej rozrywki jest też ciekawsze na dużym panoramicznym ekranie niż na małym ekranie notebooka, którego główną zaletą jest mobilność” – mówi Mariusz Kuczyński, Dyrektor Generalny iiyama Polska – „Zauważyliśmy również rosnącą popularność wykorzystywania dwóch monitorów LCD postawionych obok siebie do pracy z desktopami. Koszt takiego rozwiązania jest dziś zdecydowanie bardziej korzystny ekonomicznie, gdyż przeciętna cena monitora panoramicznego w przeciągu kilku lat spadła ponad dwukrotnie. A w ten sposób naprawdę wzrasta efektywność pracy – w końcu co dwa, to nie jeden.

Tendencja: 2 monitory na raz

Japoński producent dostrzega, że używanie dwóch monitorów przez jednego użytkownika to dobre rozwiązanie nie tylko dla profesjonalistów,  grafików czy nawet graczy, ale także do zwykłych codziennych prac biurowych lub przeglądania zawartości Internetu, na przykład, gdy użytkownik często otwiera wiele różnych okien jednocześnie.

  • Iiyama planuje, że w 2011 roku osiągnie około 20% wzrostu sprzedaży na polskim rynku i około 80% w pozostałych krajach Europy Środkowowschodniej, m.in. w Rosji. W najbliższych miesiącach największym popytem mają cieszyć się modele: 24-calowy E2410HDS oraz 22-calowy E2208HDS. Oba monitory charakteryzują się, bowiem optymalnym stosunkiem jakości do ceny. Japoński producent zapowiada, że będzie koncentrował się także na osiągnięciu jak najlepszych rezultatów sprzedaży w przypadku modeli LED: 22 oraz 24-calowych. Pod koniec lutego na polskim rynku zadebiutują nowe, 24-calowe panele LED: X2473HDS oraz X2472HDE (z matrycą VA). Obie najnowsze konstrukcje będą przeznaczone dla wymagających użytkowników. 


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…