Home Maszyneria Przełączniki notebook-komputer stacjonarny

Przełączniki notebook-komputer stacjonarny

9 min
0
0
67

CS661 oferuje funkcjonalność przełączników KVM użytkownikom notebooków. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy posiadają komputer stacjonarny i laptop i potrzebują jednoczesnego dostępu do obu.

Jedną myszą na dwóch komputerach

Użytkownik przełącznika może w prosty sposób podłączyć urządzenie i mieć nieprzerwany dostęp do każdego z komputerów. Główną cechą CS661 jest możliwość niezakłóconego przesyłu danych pomiędzy komputerami (system zarządzania plikami pozwala użytkownikom na przenoszenie danych metodą „drag and drop” czyli przesunięciem myszy z jednego komputera na drugi). Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i wygodne dzięki  instalacji typu plug-and-play i możliwości podłączenia urządzeń peryferyjnych na USB takich jak pamięci przenośne. Dodatkowym ułatwieniem jest rozwiązanie polegające na dodaniu okna zdalnego pulpitu dostosowanego do monitora podłączonego komputera.

“Ten przełomowy przełącznik do laptopów stworzony jest z myślą o użytkownikach domowych i małych przedsiębiorstwach, w których często istnieje konieczność przesłania danych między komputerem osobistym a firmowym, czy między laptopem a komputerem stacjonarnym”  mówi Kevin Chen, Prezes ATEN International. 

“Od działającego w terenie sprzedawcy przez osoby pracujące z domu (jak rodzice na urlopie wychowawczym), aż po administratorów IT, przełącznik USB KVM CS661 jest niezbędny wszędzie tam, gdzie potrzebny jest transfer pików bez konieczności czy możliwości podłączenia do sieci.”

Dla kogo

CS661 daje użytkownikom wszystkie zalety standardowego przełącznika KVM nie wymagając jednak instalowania dodatkowego oprogramowania, zdalnego pulpitu, który wymaga instalacji na każdym podłączonym komputerze, zwykłej sieci czy posiadania adresu IP.

  1. SOHO — Dziennikarz pracujący z domu ma do dyspozycji dwa laptopy, czy komputer stacjonarny i laptop – jeden domowy, drugi do pracy w trasie. Wracając z wywiadu, czy reportażu w terenie część materiału spisał w pociągu, po powrocie do domu chce przenieść dane do komputera w którym ma materiały zdobyte wcześniej w ramach przygotowań. Z przełącznikiem do laptopa USB KVM, może bez kłopotu korzystać z obu źródeł podłączając jedynie CS661 do obu komputerów.
  2. SMB — Product Manager ma w biurze komputer stacjonarny i laptop. Używa tego pierwszego do wykonywania skomplikowanych zadań a laptop zabiera ze sobą na prezentacje i spotkania z pracownikami. Gdyby nie miał przełącznika CS611 musiał by męczyć się nieustannie przełączając się między dwoma komputerami. Przez ustawienie PC jako komputera głównego, może po prostu podłączyć na USB laptop i używać jednego urządzenia do zarządzania dwoma oraz łatwo przesyłać dane między nimi.
  3. MSP – Administrator sieci odpowiedzialny za zarządzanie serwerownią w swoim przedsiębiorstwie  musi uporać się z rosnącą liczbą serwerów. Jeśli posiada przełączniki KVM do zarządzania serwerami musi często sprawdzać je w serwerowni I w razie czego naprawiać błędy czy aktualizować dane poszczególnych urządzeń. Używając przełącznika CS611 może wygodnie archiwizować te działania podłączając laptop do serwera bez konieczności  instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Możliwość transferu danych  pozwala na kopiowanie oprogramowania z laptopa na poszczególne serwery.  
  • Kompaktowy, wyglądający jak zwyczajny kabel łatwo jest podłączyć, ale łatwo tez zwinąć i przewozić.
  • Intuicyjny Graficzny Interfejs Użytkownika (GUI) dla łatwiejszego zarządzania
  • Przełączanie okna zdalnego pulpitu między widokiem pełnoekranowym a widokiem okna. Użytkownik może dostosować rozmiar i rozdzielczość zdalnego okna pulpitu.
  • Pracuje na systemach — Windows 2000, XP, 2003, 2008, Vista

Ceny i dostępność

Urządzenia dostępne są od października, nowy przełącznik CS661 dla użytkownika końcowego kosztuje jedynie 129 USD (bez VAT).

Przełączniki KVM (Klawiatura, Video, Mysz) są zaawansowanym sprzętowym rozwiązaniem, który pozwala na wygodny scentralizowany dostęp do wielu komputerów przy wykorzystaniu jednej klawiatury, monitora i myszki. Przełączniki KVM znajdują swoje zastosowanie zarówno w domu, jak i w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także w międzynarodowych korporacjach. Ich podstawową funkcją i zaletą zarazem jest redukcja kosztów, przeznaczanych do tej pory na sprzęt komputerowy (myszy, klawiatury, monitory). Ponadto pozwalają na zaoszczędzenie cennej przestrzeni w szafkach rackowych, energii elektrycznej oraz miejsca w biurze. Przełączniki KVM oferują administratorom możliwość centralnego zarządzania komputerami, dzięki czemu ich praca jest bardziej efektywna – nie muszą być w miejscach gdzie stoją serwery, mogą nimi zarządzać zdalnie. 


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak się bronić przed SIM swap?

Oszuści biorą na celu użytkowników smartfonów za pomocą metody SIM Swap, która może doprow…