Home Na czasie Przyszłość komputerów według Lenovo

Przyszłość komputerów według Lenovo

943 min
0
0
88

Na targach MWC 2023 firma Lenovo zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania dla komputerów PC i Chromebooków, które pomagają w obsłudze rozproszonych hybrydowych stylów pracy i zapewniają zaawansowane funkcje, które zapewniają użytkownikom szeroki zakres wymagań i potrzeb.

Najnowsze rozwiązania komputerowe, obejmujące progresywną i współczesną filozofię projektowania, w tym kompleksowe odświeżenie w całej ofercie ThinkPadów, koncentrują się na poprawie wydajności systemu, zwiększonym wykorzystaniu bardziej ekologicznych materiałów i ciągłym ulepszaniu komfortu użytkowania.  

ThinkPad Z13 prezentuje nową pokrywę górną z włókna lnianego, wykorzystującą materiały pochodzenia biologicznego1, która zapewnia wyjątkowy unikalny wygląd. Lenovo wprowadziło również przeprojektowane modele ThinkPad X13  i X13 Yoga czwartej generacji z węższymi ramkami, nowymi kolorami, materiałami i funkcjami, aby ułatwić pracę hybrydową i mobilność. Ofertę ThinkPadów na rok 2023 uzupełniają  laptopy ThinkPad T14s, T14 i T16 czwartej generacji,  a także czwarta  generacja ThinkPad L13, L13 Yoga, L14 i L15, zaprojektowane z myślą o firmach o szerokim zakresie potrzeb związanych z komputerami mobilnymi.

Firmy dbające o wartość, poszukujące funkcji zwiększających produktywność, mogą wybrać ThinkPada E14 piątej generacji z nowymi wyświetlaczami 16:10 lub nową 16-calową obudowę w ThinkPad E16. Osoby często podróżujące będą zadowolone z dodatkowej ochrony zapewnianej przez nowy futerał ThinkPad Professional Sleeve, dostępny w rozmiarach 13- i 14-calowych. Bardzo wszechstronny monitor ThinkCentre Tiny-in-One Gen 5  oferuje ulepszone możliwości audiowizualne i przeprojektowane funkcje, które mogą obsługiwać wiele scenariuszy pracy. Wreszcie, konsumenci mogą cieszyć się elastycznością oferowaną przez najnowszy  IdeaPad Duet 3i, konwertowalny laptop z systemem Windows 11, który płynnie przechodzi między trybem laptopa i tabletu; lub cieszyć się ekosystemem ChromeOS dzięki najnowszemu Chromebookowi IdeaPad Slim 3 wyposażonemu w szereg nowych rozwiązań.

Lenovo TruScale Device as a Service

Nowe produkty mogą być również dostępne w ramach modelu Lenovo TruScale Device as a Service (DaaS), który oferuje organizacjom szeroką gamę rozwiązań cyfrowego miejsca pracy, elastyczne opcje płatności oraz możliwość łatwego skalowania IT zgodnie z ich zmieniającymi się potrzebami biznesowymi.  Aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność i zadowolenie pracowników, firmy mogą wdrożyć Lenovo Premier Support Plus2. Ten nowy, kompleksowy pakiet usług wsparcia technicznego zapewnia użytkownikom bezproblemową obsługę i bezpośredni dostęp do najlepszych techników Lenovo. Premier Support Plus wykorzystuje również wiedzę opartą na sztucznej inteligencji dzięki Lenovo Device Intelligence, aby pomóc zespołom IT przewidywać przestoje urządzeń i zapobiegać im w całej flocie.

ThinkPad wprowadza innowacje w zakresie wzornictwa, wydajności i wygody użytkowania

 ThinkPad Z13 Gen 2 i ThinkPad Z16 Gen 2 są  wyposażone w najnowocześniejsze, progresywne wzornictwo, wyposażone w najnowsze procesory AMD Ryzen z serii 7000 z kartą graficzną  AMD Radeon serii 700M, systemem Windows 11 i mogą być skonfigurowane z maksymalnie 64 GB pamięci dwukanałowej i do 2 t B PCIe SSD. ThinkPad Z13 Gen 2 prezentuje opcjonalny nowy materiał wzmocniony włóknem naturalnym połączony z pokrywą górną wykonaną w 75% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Ten tkany materiał lniany jest wytwarzany w 100% z produktu rolnego.

Charakterystyczny wygląd i styl oraz elegancka, cienka i lekka obudowa oraz ultrawąskie ramki przekładają się na wygląd ThinkPada. Szybkie i niezawodne Wi-Fi 6E3 oznacza, że panel komunikacyjny z kamerą FHD i mikrofonami obsługującymi Dolby Voice® zapewnia najwyższej jakości wrażenia audiowizualne, zapewniając wysoką i angażującą produktywność w pracy zdalnej.

Przeprojektowane modele ThinkPad X13 Gen 4 i ThinkPad X13 Yoga Gen 4  mają eleganckie, wąskie ramki, które zwiększają stosunek ekranu do obudowy. Głośniki Dolby Audio są teraz skierowane do użytkownika, zapewniając lepszy dźwięk, a w połączeniu z nową opcjonalną 5-megapikselową kamerą na podczerwień, wideokonferencje zapewniają lepszą komunikację. Aby uzyskać jeszcze większą immersję w głębokiej czerni i żywych kolorach, X13 Gen 4 można skonfigurować z nowym 13,3-calowym wyświetlaczem OLED 2,8K, który obsługuje Dolby Vision® i jest wyposażony w technologię Eyesafe® Certified Natural Low Blue Light. Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania są zwiększone dzięki ultradźwiękowemu wykrywaniu obecności użytkownika, które może chronić przed przypadkowymi obserwatorami „przez ramię”, a logowanie do systemu jest uproszczone dzięki rozpoznawaniu twarzy za pośrednictwem Windows Hello.

ThinkPad X13 Gen 4 i X13 Yoga Gen 4 mogą być skonfigurowane z systemem Windows 11 Pro i być wyposażone w najnowsze  procesory Intel   Core   procesorem Intel vPro® i zintegrowanym procesorem Intel®  Iris® Xe  grafika. X13 Gen 4 można alternatywnie skonfigurować z najnowszymi procesorami AMD Ryzen Serii 7000 z kartą graficzną AMD Radeon 700M .

ThinkPady serii E dla małych i średnich firm

Małe i średnie firmy mają inną opcję portfolio laptopów. Oprócz wyjątkowej oferty ThinkBooków klasy premium użytkownicy mogą wybierać spośród najnowszego  ThinkPada E14 Gen 5  lub nowego 16-calowego ThinkPada E16. Seria E jest teraz wyposażona w wyświetlacze o proporcjach 16:10 o zwiększonym stosunku ekranu do obudowy przekraczającym 90%, a dzięki nowej klawiaturze i większemu panelowi dotykowemu 115 mm użytkownicy mogą cieszyć się większą wygodą i produktywnością.

Dostępne z systemem Windows 11 Pro  i najnowszymi procesorami Intel® Core 13th G eneration lub najnowszymi procesorami AMD Ryzen 7000 Series z kartą graficzną AMD Radeon 610M, lżejsze laptopy można skonfigurować z opcjami pamięci do 40 GB, podwójną pamięcią SSD oferującą do 2 TB i połączeniem bezprzewodowym za pośrednictwem opcjonalnego Wi-Fi 6E3. Co więcej, opcjonalne baterie 47 Wh lub 57 Wh sprawiają, że komputery ThinkPad E14 Gen i E16 są bardziej niż kiedykolwiek dostosowane do mobilności i hybrydowych przestrzeni roboczych.

Ulepszony monitor ThinkCentre TIO (5. generacji) (22″ i 24″) 

 


Najnowsza generacja monitorów ThinkCentre TIO jest naszpikowana funkcjami zorientowanymi na użytkownika, które odpowiadają na potrzeby bardziej mobilnych i hybrydowych pracowników. Dostępny w dwóch rozmiarach, 21,5 i 23,8 cala, nowy monitor ThinkCentre Tiny-in-One (5. generacji) oferuje ulepszone wrażenia audio-wizualne VoIP dzięki unowocześnionej kamerze internetowej 1080p, mikrofonowi i dwóm głośnikom skierowanym do użytkownika. Cechują je panele z ramkami NearEdgeless z 3 stron z wyświetlaczem sRGB FHD. Oba monitory wykorzystują naturalną technologię niskiego poziomu niebieskiego światła, aby zoptymalizować komfort oczu i są dostępne z 10-punktowym, dotykowym ekranem4, który obsługuje również możliwość użycia pióra rysika.5


Modularna w swej konstrukcji linia produktów ThinkCentre TIO posiada tylną wnękę z wbudowanym portem złącza 3 w 1, w który  można łatwo umieścić komputer Tiny, montując do monitora bez konieczności użycia kabla. W ramach odświeżonej konstrukcji nowy ThinkCentre TIO (5. generacji) został udoskonalony, aby oprócz standardowego ThinkCentre Tiny obsługiwać nawet wysokowydajne komputery robocze ThinkStationTiny.  ThinkCentre TIO (5. generacji) wyposażono w podwójną blokadę Kensington Lock, która ochrania zarówno monitor, jak i podłączony do niego komputer Tiny PC. Jest to szczególnie przydatne, gdy system jest zainstalowany w niemonitorowanych miejscach publicznych, takich jak stoiska targowe czy biblioteki.
Nowością w tej generacji jest również to, że ThinkCentre TIO (5. generacji) zawiera tylny port HDMI, a także Display Port, co umożliwia rozszerzoną kompatybilność z maksymalnie dwoma dodatkowymi komputerami zewnętrznymi, niezależnie od tego, czy jest to laptop, stacja robocza typu tower, czy inny komputer stacjonarny. Monitory ThinkCentre TIO (5. generacji) zawierają również wiele generacyjnych nowości konstrukcyjnych: są to między innymi nowości dla linii monitorów Lenovo ThinkVisionz serii T, w tym z ergonomiczną podstawą z szerszym zakresem regulacji, nowy przycisk joysticka do konfigurowania ustawień urządzenia, dedykowane przyciski VoIP z przodu monitora ułatwiające regulację głośności, oraz diody, które zmieniakolor na czerwony, gdy kamera jest włączona.

Chromebook IdeaPad Slim 3

Dla tych, którzy poszukują rozwiązań,  które pasują do dzisiejszego, coraz bardziej nomadycznego stylu pracy i życia, stworzony został Chromebook IdeaPad Slim 3 nowej generacji z procesorem  MediaTek Kompanio z serii 500. Ten 14-calowy laptop, dostępny z ekranem dotykowym FHD IPS4, jest cienki i lekki, waży zaledwie 1,3 kg i oferuje baterię zapewniającą czas pracy do 13,5 godziny, oraz łączność  Wi-Fi 63.

Być może najbardziej imponującą cechą tego nieco większego, 11,5-calowego modelu jest dotykowy wyświetlacz 2K ze 100% DCI-P3, który zapewnia żywą gamę kolorów i jasność 400 nitów, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się doskonałymi wrażeniami z oglądania treści w różnych ustawieniach.
Ulepszona przednia kamera 5MP i tylna kamera internetowa 8MP oferują ostrzejszą jakość obrazu, wspieraną przez Dolby Audio, co zapewnia lepsze wrażenia. Ponadto, w tej generacji urządzenie oferuje płynniejsze działanie, a opcjonalne pióro Lenovo Digital Pen umożliwia szybkie sporządzanie notatek.