Home Maszyneria Pure Platinum – Sandy Bridge na płycie głównej

Pure Platinum – Sandy Bridge na płycie głównej

0
0
142

Seria płyt głównych Pure Platinum wyposażona jest w rozwiązania SAPPHIRE, które sprawdziły się przy produkcji wydajnych kart graficznych: niezawodne kondensatory SOLID, 3-fazową regulację napięcia oraz dławiki SAPPHIRE Diamond Black®. Obie prezentowane płyty są wspierane przez program SAPPHIRE TriXX, służący do podkręcania i monitoringu parametrów bezpośrednio z systemu Windows.

 

""SAPPHIRE Pure Platinum H67 mimo swoich niewielkich rozmiarów (17 x 17 cm) jest w pełni wyposażoną płytą główną idealnie nadającą się do budowy wydajnego komputera. Płyta posiada dwa porty USB3.0, cztery porty USB2.0 (i dodatkowe cztery na śledziu), dwa porty SATAIII i dwa porty SATAII z obsługą RAID.

Łączność zapewnia 1Gbitowe złącze Ethernet i moduł Bluetooth 2.1 EDR. Pure Platinum H67 wyposażona jest w cztery wyjścia wideo – DVI, VGA, HDMI i DisplayPort, z których dowolne dwa mogą być używane jednocześnie.

Na tylnym panelu można też znaleźć wyjścia dźwiękowe 7.1 i SPDIF.Płyta SAPPHIRE Pure Platinum H67 obsługuje do 8GB dwukanałowej pamięci DDR3.

Zatrzaski kości pamięci zostały zaprojektowane w sposób nie kolidujący z kartą graficzną, gdy ta zostanie zainstalowana w porcie PCI Express x16. Technologia Lucid Virtu pozwala na przełączanie się pomiędzy kartami graficznymi – zintegrowaną w procesorze i zewnętrzną.

Na płycie zainstalowano też slot mini PCI-E, który pozwala na zainstalowanie kart rozszerzeń, np. karty sieciowej albo pamięci Flash.

  • Dla użytkowników z mniejszym budżetem firma SAPPHIRE przygotowała Pure Platinum H61, płytę wyposażoną w podobne technologie co H67 z wyjątkiem portów SATAIII, obsługi RAID i Lucid Virtu.

Specyfikacja

Model

SAPPHIRE Pure Platinum H67

SAPPHIRE Pure Platinum H61

Obsługiwane procesory

Procesory Sandy Bridge drugiej generacji

Procesory Sandy Bridge drugiej generacji

Pamięć

2 sloty 240-pin DDR3, Max. 8 GB

2 sloty 240-pin DDR3, Max. 8 GB

Sloty

1 slot PCI Express x16
1 slot mini PCI-E

1 slot PCI Express x16
1 slot mini PCI-E

Porty  wejścia/wyjścia

2 porty USB 3.0
4 porty USB 2.0 (+ 4 porty na śledziu)
2 porty
SATAIII,
2 porty SATAII,
Bluetooth 2.1+EDR

2 porty USB 3.0
4 porty USB 2.0 (+ 4 porty na śledziu)
2 porty
SATAII,
Bluetooth 2.1+EDR

RAID

0, 1, 5, 1+0

Karta dźwiękowa

8-kanałowa

8-kanałowa

Karta sieciowa

1 Gbit

1 Gbit

Format płyty

mini-ITX

mini-ITX

Gwarancja/cena

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej SAPPHIRE Pure Platinum H67 wynosi 399 zł brutto. Cena płyty Pure Platinum H61 zostanie ogłoszona w lipcu 2011. Oba produkty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…