Home Maszyneria Recenzja: Lenovo V55t Gen. 2 – tani desktop, który zaskakuje wydajnością

Recenzja: Lenovo V55t Gen. 2 – tani desktop, który zaskakuje wydajnością

12 min
0
0
3,172
V55t 2. generacji
Budowa
Wydajność
Możliwość rozbudowy
kultura pracy i oszczędność energii
Cena
Podsumowanie
Lenovo vV55t G2 jest doskonałym wyborem dla użytkowników potrzebujących mocnego systemu z przeznaczeniem do pracy. Imponująca wydajność i niska cena.
96 %

Czy w obecnych czasach tradycyjny komputer musi oddać pole laptopowi? Niekoniecznie – nadszedł czas próby dla ciekawie się zapowiadającego, wydajnego komputera stacjonarnego ze stajni Lenovo. Przyjrzyjmy się szczegółowo możliwościom i przeznaczeniu tego urządzenia.

Świat stał się cyfrowy, a wraz z nim to, jak pracujemy. Sposób, w jaki się komunikujemy ulega szybkim zmianom, ponieważ coraz więcej naszych codziennych zadań odbywa się za pośrednictwem urządzeń cyfrowych. Środowisko biurowe nie jest wyjątkiem, aby zachować produktywność, ważne jest, aby wybrać odpowiedni komputer do pracy.

Komputer stacjonarny idealny do pracy?

Laptopy i tablety są niezbędnymi narzędziami biznesowymi i z roku na rok stają się coraz bardziej wydajne. Chociaż są dobre dla osób, które dużo podróżują, nie mogą konkurować z klasycznymi komputerami stacjonarnymi w przypadku bardziej złożonych zadań.

Za klasycznym desktopem przemawia wiele różnych czynników. Po pierwsze, komputery stacjonarne są z reguły wydajniejsze niż laptopy biznesowe, a także są tańsze. Ponadto, są również stosunkowo łatwe do rozbudowy, dzięki czemu wolniej się starzeją. To sprawia, że ​​komputer stacjonarny może okazać się rozsądną decyzją finansową podczas wyposażania biura.

Przemyślana konstrukcja

V55t 2. generacjiLenovo V55t 2. generacji zaskakuje przede wszystkim niewielkim rozmiarem i małą wagą. Obudowa mini tower niewiele ma wspólnego z dawnymi, ciężkimi blaszakami, które z trudem można było upchnąć nawet pod biurkiem.

Lenovo V55t 2. generacji to faktycznie niewielki komputer, który bez problemu znajdzie miejsce na biurku obok monitora. Nawet jeśli będzie to potężny 27” monitor Lenovo P27-h20, z którym tworzą idealny zestaw.

Matowa obudowa, bez zbędnych zdobień jest dobrze spasowana i estetyczna, m.in. dzięki kratce wlotu powietrza o strukturze plastra miodu na przednim panelu. Wisienką na torcie jest przycisk power ze szczotkowanego aluminium, dyskretnie podświetlony zieloną diodą. Lenovo zadbało również o ergonomię – na przednim panelu znajdziemy cztery porty USB, czytnik kart, oraz gniazdo audio typu combo. Do dyspozycji jest również wąska nagrywarka DVD z tacką. Z tyłu wybór portów obejmuje gniazda audio (słuchawki: liniowe wejście / wyjście),  4 porty USB, RJ-45, a także wyjścia wideo HDMI i D-Sub (VGA). Sprzęt wyposażony jest również w kartę WiFi, dzięki czemu bez problemu łączy się z siecią bez względu na to, gdzie jest ustawiony. Zasilacz o mocy 180 W  jest w stanie zapewnić bezproblemową pracę sprzętu, również po dołożeniu np. dodatkowych rozszerzeń w slotach PCI-E.

Producent zadbał o uzupełnienie zestawu klawiaturą i myszką. Niewielka, ale ergonomiczna klawiatura to klasyczne rozwiązanie membranowe, zapewniające dobry komfort pracy. Myszka toV55t 2. generacji najprostsze z możliwych rozwiązań, choć należy podkreślić że dość precyzyjna. Co ciekawe komputer posiada również mały głośnik, który jest w stanie odtwarzać nie tylko dźwięki systemowe, ale również komunikaty. Oczywiście słuchanie muzyki raczej odpada – lepiej postawić na głośniki wbudowane w monitor.

Oprogramowanie

Lenovo V55t 2. generacji ma preinstalowany system Windows 10 Pro (oczywiście z możliwością aktualizacji do Windows 11), plus pakiet Office 365 gotowy (za dodatkową opłatą) do aktywowania. Dodatkowo do dyspozycji jest program antywirusowy McAfee, oraz dedykowane oprogramowanie o nazwie Lenovo Vintage.

To swego rodzaju pulpit nawigacyjny, który pozwala sprawdzić aktualizacje systemu, obciążenie poszczególnych podzespołów, szczegóły obowiązującej gwarancji, zmienić ustawienia antywirusa, zapory sieciowej, oraz uzyskać pomoc techniczną.

Wydajność i cisza…

Testowany przez nas egzemplarz wyposażony został w procesor AMD Ryzen 5 5600G @ 3.9 GHz, 16GB pamięci RAM (DDR4), dysk SSD o pojemności 256 GB i kartę grafiki AMD Radeon. Połączenie tych podzespołów sprawia, że LenovoV55t 2. generacji dysponuje zaskakującą wręcz wydajnością. W teście GeekBench uzyskał wynik 1448 (single core) i 6832 (multi core) – to zdecydowanie lepszy rezultat niż referencyjny Geekbench 5, dla którego podstawowy wynik wynosi 1000 (Intel Core i3-8100).

W praktyce oznacza to, że komputer znakomicie radzi sobie z typowymi aplikacjami biurowymi. Jednocześnie uruchomiony Word, Power Point, Excel, oraz przeglądarka z kilkunastoma otwartymi stronami w tle nie robią na nim wrażenia. Co więcej – bez problemu płynnie obsługuje Corel Draw czy Photo Paint.

Co najważniejsze jest absolutnie bezgłośny – zarówno w pracy typowo biurowej, jak i w trakcie oglądania np. materiałów video. Przekłada to się oczywiście na zużycie energii – 17W w spoczynku i niecałe 40 W przy pełnym obciążeniu. Jak należy się spodziewać komputer prawie w ogóle się nie nagrzewa.

Czy warto kupić Lenovo V55t 2. generacji?

Lenovo to marka komputerów, która jest w czołówce najbardziej innowacyjnych producentów. Marka jest znana ze swojego zaangażowania w tworzenie komputerów, które są stworzone do pracy: są niezawodne, bezpieczne i energooszczędne. Dzięki cechom charakterystycznym dla komputerów biznesowych stanowią doskonały wybór dla każdego miejsca pracy. Jeśli szukasz niezawodnego i bezpiecznego komputera, warto przyjrzeć się LenovoV55t 2. generacji.

Na pochwałę zasługuje przemyślana i estetyczna konstrukcja, która po mimo małych rozmiarów pomieściła niezbędne podzespoły i umożliwia ewentualną rozbudowę. Zaletą jest naprawdę imponująca wydajność przy relatywnie niskiej cenie. Lenovo udowadnia, że w sprzęcie biznesowym nie ma sobie równych.

Doceniamy:

 • Wysoką wydajność
 • dobrą jakość  grafiki
 • możliwości rozbudowy
 • wysoka kultura pracy i niski pobór energii
 • licencja na Windows 10 Pro w cenie
 • 3-letnia gwarancja

ale dostrzegamy także: 

 • Brak złączy USB-C
 • Brak mikrofonu

Nasz werdykt

Jeśli szukasz niezawodnego komputera klasy biznesowej, Lenovo jest świetną marką do rozważenia. Komputery Lenovo są trwałe i zaprojektowane tak, aby oszczędzać pieniądze i zasoby, co czyni je mądrym wyborem dla każdego miejsca pracy. LenovoV55t 2. generacji jest doskonałym wyborem dla użytkowników potrzebujących mocnego systemu z przeznaczeniem do pracy. Podsumowując – interesująca propozycja zwłaszcza, że cena jest odpowiednia w stosunku do wyposażenia.

Jak testujemy
 • W trakcie testów przyglądamy się specyfikacjom, takim jak: procesor, grafika, pamięć RAM, pamięć masowa, łączność i wymiary. Rozważamy potencjalnych odbiorców, dla których testowany sprzęt byłby odpowiedni, oraz to, czy możliwa jest rozbudowa.
 • Oceniamy, jak dobrze sprzęt radzi sobie z wieloma aplikacjami jednocześnie, jak płynnie uruchamiają aplikacje wymagające dużych zasobów i jak łatwy jest proces konfiguracji.
 • Oceniamy wymiary i wagę, aby sprawdzić, czy zajmują dużo miejsca na biurku i czy są wystarczająco lekkie, aby można je było łatwo przenosić.
 • Sprawdzamy szybką łączność bezprzewodową.
Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  Robert Kamiński
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak poprawić wyniki finansowe dzięki business intelligence?

Wyniki finansowe, często oceniane są w kontekście najbardziej oczywistych wskaźników, taki…