Home Biznes Rejestrujesz firmę? Zarejestruj domenę!

Rejestrujesz firmę? Zarejestruj domenę!

0
0
112

Inwestycje zagranicznych firm w regionalne adresy WWW podczas wkraczania na polski rynek już nikogo nie dziwią. Obecnie również małe firmy muszą pamiętać o odpowiednim adresie internetowej wizytówki.

„Rynek domenowy w Polsce staje się coraz bardziej nasycony, przez co często okazuje się, że firma może zetknąć się z sytuacją, kiedy planowany adres jest zajęty. W takim wypadku można spróbować pozyskać domenę na rynku wtórnym, gdzie ceny za adresy zaczynają się od kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset złotych. Nie jest to duży wydatek, a dzięki niemu można spokojnie zabrać się za budowanie firmowej witryny WWW“ – mówi Przemysław Bojczuk, znawca rynku domenowego i właściciel giełdy domen premium.pl.

Pominięcie rejestracji domeny odpowiadającej nazwie firmy lub marki produktów może zakończyć się sytuacją, kiedy ktoś w wyniku zamierzonej spekulacji lub zupełnie przypadkowo pozyska taki adres WWW. Jego przejęcie może być wtedy kosztowne, może wymagać postępowania sądu polubownego lub okazać się wręcz niemożliwe. Od początku 2011 roku do Sądu Polubownego ws. Domen Internetowych wpłynęło już 25 wniosków o postępowanie arbitrażowe.

W takiej sytuacji warto pomyśleć odpowiednio wcześnie o dobrym adresie. Istnieje jeszcze inne narzędzie, z którego może skorzystać przedsiębiorca jeżeli trafi na zajętą domenę. Wiele domen rejestrowanych jest bez konkretnych planów konsumpcji adresu, w takiej sytuacji można złożyć zlecenie przechwycenia domeny po jej wygaśnięciu. – „W premium.pl odnotowaliśmy rosnące zainteresowanie pozyskiwaniem uwalnianych adresów. Co więcej, możemy pochwalić się wysoką skutecznością realizacji prawie 50% zleceń tego typu. Jest to zdecydowanie atrakcyjna alternatywa wobec dużego wydatku za pożądany adres internetowy“– mówi Przemysław Bojczuk.

Jeśli myślisz o nowym biznesie, już dziś sprawdź w wyszukiwarce domen takiej, jak np. oferowana na premium.pl, czy będziesz mógł zarejestrować odpowiedni adres internetowy.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Granty filantropijne na projektyw zakresie cyberbezpieczeństwa

Kyndryl, największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, uruchomił …