Home Praca zdalna Sony VAIO S: stylowy biznes

Sony VAIO S: stylowy biznes

0
0
94

Sony postawiło na nieśmiertelną czerń – obudowa VAIO S wykonana jest z matowego, czarnego materiału (dzięki czemu nie będzie zbierać nieestetycznie wyglądać odcisków palców) wzmacnianego aluminiową podpórką pod ręce. Komputer wygląda jak wycięte z jednego bloku tworzywa; ma stałą grubość wynoszącą 2,5 centymetra.

Wyświetlacz 

""Ekran Sony VAIO S ma przekątną 13,3 cala i pracuje w rozdzielczości 1366×768 punktów. Co ważne dla korzystających z komputera w podróży, wyświetlacz jest półmatowy, co gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów przy zapewnieniu komfortowej pracy w mocno oświetlonych sceneriach, na przykład na zewnątrz lub na lotnisku.

Półmat gwarantuje, że właściciel Sony VAIO S będzie widział zawartość ekranu, a nie swoje odbicie. Dodatkowym elementem wspomagającym pracę jest wbudowany czujnik oświetlenia, potrafiący dostosować parametry pracy notebooka do aktualnych warunków, na przykład włączyć podświetlanie klawiatury wyspowej.

Core i5 czyli pewność

W Sony VAIO S wykorzystano procesor Intel Core i5 drugiej generacji, którego debiut rynkowy przypadł na początek bieżącego roku. Dzięki temu użytkownik komputera może być pewny, że nie zabraknie mocy obliczeniowej zarówno do obsługi programów biznesowych, jak i multimedialnych.

Wyróżnikiem Sony VAIO S jest szybkość, z jaką potrafi się uruchomić: producent zapewnia, że od chwili naciśnięcia włącznika do możliwości pracy mija mniej niż 20 sekund. Jeszcze szybciej, bo tylko osiem sekund, zabiera uruchomienie specjalnego trybu do przeglądania Internetu – przydatnego, gdy chcemy szybko sprawdzić informacje i nie potrzebujemy korzystaćz aplikacji innych, niż przeglądarka internetowa. Aby uruchomić ten tryb, wystarczy nacisnąć przycisk "Web". Obraz wyświetlany na ekranie może być generowany na dwa sposoby: przez energooszczędny układ graficzny Intela bądź przez multimedialnego Radeona HD 5470. Co ważne, wybór pomiędzy układami należy w całości do użytkownika, który ustawia tryb pracy za pomocą fizycznego przełącznika Stamina/Speed.

Asystent i 3G
Sony chwali się także specjalnym oprogramowanie pozwalającym na automatyczne wykrycie problemów z komputerem oraz naprawienie ich – już nie trzeba być specjalistą, aby doprowadzić komputer do wzorowego stanu, wystarczy naciśnięcie przycisku "Assist".Model VAIO S ma ponadto wbudowany modem 3G, do którego wystarczy włożyć kartę SIM, aby móc korzystać z mobilnego dostępu do Internetu. Zainstalowane na komputerze oprogramowanie samo zorientuje się, z jakiej sieci komórkowej korzystamy i odpowiednio skonfiguruje połączenie; do użytkownika będzie należało tylko ewentualne wpisanie kodu PIN.

A bateria?

""Sony chwali się, że model VAIO S może pracować na zasilaniu bateryjnym nawet przez 14 godzin. Jak zostało to osiągnięte? 14 godzin pracy uda się osiągnąć, gdy użyje się dodatkowej baterii. Sony postarało się, aby była ona jak najwygodniejsza w użyciu – ma ona kształt podstawki, która idealnie pasuje do dołu komputera. Po jej zainstalowaniu otrzymujemy komputer nieco grubszy i cięższy, ale za to pracujący bez podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania dwa razy dłużej niż w przypadku użycia tylko wbudowanej baterii.

Varia

W komplecie akcesoriów znajduje się także stacja dokująca, jeszcze bardziej rozwijająca możliwości urządzenia. Doświadczeni użytkownicy docenią fizyczny włącznik sieci bezprzewodowej, działającej oczywiście w najszybszym standardzie „n”.

VAIO S wyposażony jest ponadto w moduł Bluetooth 2.1, trzy gniazda USB (w tym jedno USB 3.0), czytnik kart pamięci oraz wyjście umożliwiające na podłączenie do komputera zewnętrznego monitora lub projektora. Sony VAIO S oferuje także wbudowaną nagrywarkę DVD, wysuwaną przyciskiem znajdującym się na górze obudowy. Komputer waży około 1,75 kilograma, zewnętrzna bateria dodaje do tego około 600 gram. Dysk twardy oferuje pojemność 500 GB, wystarczającą z nawiązką na stworzenie podręcznej biblioteki multimedialnej.

Cena

Sony VAIO S ma pojawić się w sprzedaży w przeciągu tygodnia. Sugerowana cena wynosi 4499 złotych, koszt zewnętrznej baterii to 629 złotych.

Żródło: NetPozytywny.pl – Internet zawsze pod ręką


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …