Home Praca zdalna Nowa era spotkań hybrydowych: Cisco, Microsoft i Samsung szkicują przyszłość

Nowa era spotkań hybrydowych: Cisco, Microsoft i Samsung szkicują przyszłość

0
0
82

Trzy technologiczni giganci – Cisco, Microsoft i Samsung – połączyli siły, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki przeprowadzamy spotkania. Nowa inicjatywa może zmienić zasady gry w przestrzeni konferencyjnej. Wspólnie przedstawili nowe, zintegrowane rozwiązania wideokonferencyjne, mające na celu zapewnienie płynnej i efektywnej współpracy na odległość.

Spotkania bez granic

W centrum tej innowacji znajdują się nowe urządzenia z serii Cisco Room, które teraz wspierają usługę Microsoft Teams Rooms z funkcją Front Row oraz wyświetlacze Smart Signage od Samsunga. Wprowadzenie 105-calowych ekranów Samsung Smart Signage o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 5K, jak również ekranów Samsung 4K Smart Signage, ma na celu odmienić doświadczenia spotkań hybrydowych, przybliżając uczestników jak nigdy dotąd.

W erze, gdzie w 98% spotkań bierze udział co najmniej jedna osoba zdalnie, a mniej niż 15% z 87 milionów przestrzeni do spotkań jest wyposażonych w technologię wideokonferencyjną, Cisco, Microsoft i Samsung wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pracowników i zespołów IT. Zapotrzebowanie na bezproblemową, łatwą w obsłudze technologię, która dostarcza obraz i dźwięk wysokiej jakości, jest większe niż kiedykolwiek.

Technologia, która zbliża

Jeetu Patel z Cisco podkreśla, że w dobie pracy hybrydowej kluczowe jest wyposażenie miejsc pracy w inteligentne systemy wideo, które zapewniają zaangażowanie i komfort wszystkim uczestnikom spotkań, niezależnie od ich lokalizacji. Taka jest filozofia „Distance Zero” – eliminacja doświadczeń drugiej kategorii, bez względu na to, gdzie się pracuje.

Z kolei Ilya Bukshteyn z Microsofta i Hoon Chung z Samsunga wskazują na wspólną wizję zapewnienia organizacjom lepszych możliwości współpracy, które spełniają potrzeby dzisiejszego personelu hybrydowego. Współpraca ta ma zapewnić, że każda przestrzeń konferencyjna będzie wyposażona w pełni skalowalne i bezpieczne rozwiązania.

Korzyści współpracy

Partnerstwo to przynosi wiele korzyści, w tym niespotykaną dotąd jakość obrazu dzięki wyświetlaczom Samsung 5K i 4K UHD, współpracę wspartą sztuczną inteligencją na urządzeniach Cisco i w usłudze Microsoft Teams Rooms, a także uproszczone zarządzanie i wdrażanie dzięki Microsoft Teams Admin Center i Cisco Control Hub. Dodatkowo, płynna interoperacyjność umożliwia uczestnikom dołączanie do spotkań w Microsoft Teams lub Webex na tym samym urządzeniu bez konieczności ponownego uruchamiania czy rekonfiguracji systemu.

W kierunku przyszłości

Produkty tworzące to nowatorskie rozwiązanie są już dostępne na rynku, z zapowiedzią wsparcia Cisco dla wyświetlaczy 21:9 od marca 2024 roku. Zintegrowane rozwiązanie wideo, obejmujące Cisco Room Kit EQ i Room Kit EQX, zostanie zaprezentowane na targach ISE 2024.

Współpraca Cisco, Microsoft i Samsung otwiera nowe możliwości dla organizacji na całym świecie, umożliwiając im wdrażanie i zarządzanie spotkaniami hybrydowymi na dużą skalę. To krok w kierunku przyszłości, gdzie odległość nie stanowi już bariery dla efektywnej i zaangażowanej współpracy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cisco Webex prezentuje nowe rozwiązania w komunikacji z udziałem AI

Firma Cisco została założona prawie 40 lat temu w jednym celu: wykorzystania technologii d…