Home Praca zdalna Sztuczna Inteligencja Ułatwi Ci Pracę Hybrydową z Cisco Webex

Sztuczna Inteligencja Ułatwi Ci Pracę Hybrydową z Cisco Webex

0
0
106

Firma Cisco wprowadziła niedawno do swoich rozwiązań Webex zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji, zapewniając nowy wymiar pracy hybrydowej. Dzisiejsi klienci i pracownicy poszukują spersonalizowanych narzędzi, które są dostosowane do ich preferencji i wzorców pracy, dlatego firmy muszą sprostać tym wymaganiom.

Najnowsze osiągnięcia Webex zostały podzielone na trzy kategorie, oferując kompleksowe rozwiązanie dla hybrydowych pracowników.

Redefiniując przestrzeń roboczą

Nowoczesna praca hybrydowa wymaga wykorzystania inteligencji wideo, ponieważ pracownicy coraz częściej wracają do biur i kluczowe jest zapewnienie każdemu takich samych warunków uczestnictwa w spotkaniu, niezależnie od jego lokalizacji. Bazując na zaawansowanych możliwościach AI, dostępnych już dziś w urządzeniach Cisco do współpracy, firma rozszerza opcje związane z inteligencją wideo w swoich produktach poprzez system operacyjny dla sal konferencyjnych Cisco Room OS. Użytkownicy skorzystają z możliwości automatycznego zapewnienia optymalnej jakości obrazu na każdym spotkaniu, wszędzie i o każdej porze, dzięki nowym możliwościom. Do korzyści należą:

  • Kinowa jakość spotkań: Dzięki kinowym spotkaniom na urządzeniach Cisco Collaboration kamery śledzą osoby poprzez rozpoznawanie głosu i twarzy, automatycznie przełączając widoki, aby uchwycić najlepszy kąt aktywnego mówcy. Daje to korzyści osobom znajdującym się w pomieszczeniu dzięki nieskazitelnej ostrości na mówcy, a pracownicy hybrydowi nie znajdujący się w sali konferencyjnej będą czuli się włączeni w przebieg spotkania, nawet jeśli fizycznie nie znajdują się w pomieszczeniu.
  • Strefy spotkań: Dzięki tej możliwości administratorzy IT mogą ustawić wirtualne granice dla dowolnej przestrzeni współpracy w biurze, przekształcając ją w strefę spotkań, gdzie następnie uczestnicy są indywidualnie kadrowani w skondensowanym widoku – z pominięciem pustej przestrzeni. W spotkaniu biorą udział tylko osoby znajdujące się wewnątrz zdefiniowanych obszarów. Ma to kluczowe znaczenie w ruchliwych, otwartych przestrzeniach oraz w salach konferencyjnych ze szklanymi ścianami, aby wyeliminować rozpraszanie uwagi przez osoby spoza spotkania.

Optymalizacja współpracy

W dzisiejszym, dynamicznym świecie firmy muszą zapewnić zatrudnionym osobom elastyczność w zakresie czasu, miejsca i sposobu pracy – co wymaga odpowiedniej technologii. Dowodem na zdolność Cisco do dostarczania elastycznych technologii dla pracowników hybrydowych, jest pokonanie bariery ponad 10 milionów użytkowników, co oznacza niemal dwukrotny wzrost w skali roku. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować współpracę, firma wprowadza nowe możliwości AI w Webex Suite, w tym:

  • Spotkania w wysokiej rozdzielczości (HD), które wymagają mniejszego przesyłu danych: funkcja Super Resolution zapewnia krystalicznie czyste wideo podczas spotkań w środowisku Webex, nawet w przypadku kamer o niskiej jakości lub warunków niskiej przepustowości.
  • Inteligentne doświetlenie: Aby zapewnić ludziom jak najlepszy wygląd w każdym środowisku, inteligentne doświetlenie automatycznie poprawia słabe oświetlenie, gdy jest ono zbyt ciemne lub jasne. Na przykład, podczas pracy na zewnątrz w słoneczny dzień, wygląd niedoświetlonego wideo jest korygowany, aby osoba była bardziej widoczna.
  • Automatyczna aktualizacja „zaraz wracam”: Ta funkcja automatycznie umieszcza komunikat BRB, rozmywa tło i wycisza dźwięk, gdy użytkownik odchodzi od spotkania Webex. Na przykład, jeśli zadzwoni dzwonek do drzwi i użytkownik opuści spotkanie, aby odebrać przesyłkę. Komunikat BRB jest automatycznie usuwany po powrocie użytkownika.

Spełnianie oczekiwań użytkowników

Wymogi klientów są obecnie bardzo wysokie, a organizacje codziennie wchodzą w miliardy interakcji z klientami. Agenci i starsze systemy nie są w stanie nadążyć za ilością, szybkością i zróżnicowaniem interakcji. Cisco wykorzystuje swoją wiodącą na rynku technologię, aby zasilić swoje rozwiązania Webex do obsługi klientów.

Cisco przedstawiło swoją wizję samouczącego się centrum kontaktowego i wprowadziło nowe funkcje w zakresie obsługi klienta z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Zostały one wdrożone w ramach Webex Contact Center i platformę komunikacyjną w chmurze, Webex Connect. Nowe możliwości obejmują:

  • Praktyczne spostrzeżenia dla lepszego doświadczenia klientów: Analiza Tematyczna w Webex Contact Center wyłania kluczowe powody, dla których klienci dzwonią do centrum kontaktowego. Funkcja ta agreguje dane dotyczące transkrypcji połączeń z centrum kontaktowego i zwięźle modeluje trendy dla analityków biznesowych, dzięki czemu mogą oni proaktywnie dostosować się do potrzeb klientów. Ta funkcja jest samoucząca się, stale staje się mądrzejsza dzięki interakcjom z klientami.
  • Agent Answers jako trener agentów w czasie rzeczywistym: Dzięki tej możliwości, wnioski zarówno z samoobsługowych, jak i zautomatyzowanych interakcji z klientami są przekazywane z powrotem do samouczącego się centrum kontaktowego, aby zwiększyć skuteczność ludzkich agentów. Agent Answers słucha i działa jak trener w czasie rzeczywistym dla agenta, podsuwając mu artykuły z bazy wiedzy i pomocne informacje, które może natychmiast przekazać klientowi.
  • Zautomatyzowane podsumowania czatu dla agentów: Zasilane przez AI podsumowania czatu eliminują konieczność czytania przez agentów długich cyfrowych historii czatu z klientami w celu określenia problemów i rozwiązań już zbadanych. Agenci skorzystają z szybszego, zautomatyzowanego sposobu konsumowania długich tekstów z czatów z klientami i przedstawiania kluczowych wniosków w szybko przyswajalnym formacie.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Co najbardziej wkurza Polaków w wiadomościach od rekruterów?

Aż 92,5 proc. pracowników biurowych otrzymuje bezpośrednie wiadomości od rekruterów, np. z…