Home Biznes Rewolucja na rynku konfiguracji projektów IT

Rewolucja na rynku konfiguracji projektów IT

0
0
125

Typowy dzień z życia specjalisty IT może wyglądać tak: logowanie do systemu, kawa (a może odwrotnie), sprawdzenie logów, poczty, przygotowanie listy zadań. W międzyczasie szybki podgląd na zaległości – „znowu muszę przygotować zestawienie parametrów do oferty, ech, żmudna rzeczywistość.”. W międzyczasie wpada szybki temat od zarządu na opracowanie porównania najlepszych parametrów rozwiązań wifi, parametry techniczne nie podane – przecież informatyk wie co trzeba! – potrzebne na już, wystarczy bazowe porównanie. Zaczyna się gorączka  – szukanie informacji w Internecie, Intranet, CRM, ERP, telefon do przyjaciela w końcu podręczny katalog z własnymi notatkami. Czas goni, ciągle brakuje kilku opcji, nie ma wszystkich alternatyw.

To tylko całkiem możliwy scenariusz codziennych (lub części) zadań Informatyka. Codzienne zmagania z brakiem czasu, nieaktualnymi danymi i małą opcją alternatyw potrzebnych na opracowanie zestawień, stworzenie specyfikacji potrzebnych do projektów lub przetargów.

To wszystko kosztuje. Czy zarząd firmy zdaje sobie sprawę z tego, ile poświęca złotówek na operacje, które musza być wykonane ale często nie są potem przekuwane w realny projekt?

Można temu zapobiec.

„Wiem, że nic nie wiem….o tym co potrzebuję”.

Jak mawiał Sokrates, wiedza może być spora, ale nie jest nieograniczona. Im większa jest specjalizacja w zakresie danego producenta, tym mniejsza jest chęć do poszukiwania innych rozwiązań. Przyzwyczajenie wygrywa z możliwościami poszukiwania lepszych cen czy konfiguracji bardziej szczegółowych parametrów technicznych. W IT bardzo często może oznaczać to koszty operacyjne związane z brakiem rozpoznania najlepszych alternatyw oprogramowania czy sprzętu.  Bardzo często takie podejście sprawia, że firmy nie tylko cierpią z tytułu nadmiaru otrzymywanych ofert, niedopasowanych do konkretnych potrzeb bez opcji alternatywnej konfiguracji ale także koszt pracy specjalistów IT jest znacząco większy.

Uderz w stół…”

Badania przeprowadzone niedawno przez firmę CLEVERly – niezależnych konsultantów i doradców IT pokazują, że istnieją potrzeby zarówno w sektorze Resellerskim jak i Klienta końcowego – potrzeby związane z dostępem do zawsze aktualnych danych, zestawieniem konfiguracji w jednym miejscu czy możliwością wyboru (przez Klienta Końcowego) najbardziej optymalnego Resellera do zapytania/wykonania usługi. Co może być rozwiązaniem?

SaaS na ratunek – platforma agregacji konfiguracji IT z zaawansowaną analityką danych.

„CLEVER PLATFORM” to narzędzie typu Cloud-SaaS, będące rozbudowanym konfiguratorem i wyszukiwarką on-line parametrów technicznych i specyfikacji rozwiązań informatycznych dostawców IT, oferujących rozwiązania i technologie takie jak serwery, macierze, systemy NAS czy urządzenia Wi-Fi. Nowo powstające narzędzie będzie innowacyjnym agregatorem  w skali Polski i Europy wszystkich specyfikacji technicznych rozwiązań IT, łatwo dostępnych z poziomu przeglądarki. Platforma  zaoferuje możliwości szybkiego wyboru rozwiązania, porównania z konkurencją, określenia parametrów czy zbudowania gotowych specyfikacji ofertowych.

Platforma będzie ponadto zaawansowanym narzędziem do tworzenia analityki danych z funkcjami rozbudowanych raportów i wykresów o trendach, preferencjach zakupowych i parametrach najbardziej popularnych rozwiązań. Dzięki temu m.in. producenci, firmy badawcze, analityczne czy media IT będą mogły wykorzystać dane dotychczas niedostępne lub dostępne tylko na pewnym poziomie relacji biznesowych lub handlowych.

Czy CLEVER PLATFORM jest dla mnie?

Platforma jest narzędziem usprawniającym codzienną pracę firm  – klientów końcowych, resellerów i dystrybutorów – redukuje czas konfiguracji, dostarcza zawsze aktualne dane, agreguje wszystkie rozwiązania IT w jednym miejscu i pozwala na szybką interakcję  – wysłanie/otrzymanie zapytania. Każdy, kto ma potrzeby poszukiwania najlepszych rozwiązań, szybko, za pomocą kilku kliknięć, wspartych analityką danych (marketing/sprzedaż) może zaadresować te potrzeby, używając CLEVER PLATFORM.

PRZETESTUJ! – dołącz do badania i otrzymaj bezpłatny raport.

Możesz mieć wpływ na to, jakie funkcje i narzędzia będą dostępne w CLEVER PLATFORM. Każdy, kto weźmie udział w badaniu, otrzyma we wrześniu bezpłatny raport. Liczy się każda opinia!

Link do udziału w badaniu: http://www.badanie.cleverly.pl/badanie

Opis badania: http://www.badanie.cleverly.pl/

Informacje o CLEVERly (autor badania)

Firma specjalizująca się w konsultingu, doradztwie i prowadzeniu projektów dla firm z branży IT. Główną specjalizacją firmy są obszary lead generation i marketingu B2B i B2C. CLEVERly bada trendy w IT, analizuje dane i jest „ambasadorem” sprawdzonych technologii IT. Firma współpracuje wyłącznie z wybranymi producentami i integratorami usług w Polsce, gwarantując jakość dostarczanych rozwiązań i usług. Więcej informacji na www.cleverly.pl.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…