Home Na czasie Rośnie rynek audytu oprogramowania dla firm

Rośnie rynek audytu oprogramowania dla firm

0
0
109

Spółka LOG Systems specjalizująca się w zarządzaniu zasobami informatycznymi przedsiębiorstw zanotowała rekordowe wyniki finansowe. Pod względem wielkości przychodów w zakończonym 31 marca 2012, spółka odnotowała wzrost o 47 proc. w porównaniu w rokiem poprzednim.

W roku finansowym 2012 podpisaliśmy wiele intratnych kontraktów z dużymi firmami oraz instytucjami. Jednak co ważniejsze obserwuję coraz wyższą świadomość menadżerów, którzy zrozumieli, że odpowiednio zarządzając aplikacjami i sprzętem można sporo zaoszczędzić – zauważa Grzegorz Filarowski Prezes Zarządu LOG Systems.

Głównym produktem firmy jest LOG System – rozbudowana aplikacja służąca do ewidencjonowania zasobów oprogramowania i urządzeń, zarządzania licencjami, a także do audytu legalności oprogramowania w przedsiębiorstwach. Co istotne LOG System nadzoruje status zasobów informatycznych organizacji w trybie on-line. Software umożliwia sprawdzenie w dowolnym momencie, gdzie jakie aplikacje, czy sprzęt są zainstalowane. Dzięki odpowiedniej personalizacji administrator IT jest natychmiast powiadamiany o pojawieniu się lub zniknięciu z firmowej sieci oprogramowania czy urządzeń. Ponadto LOG System wyróżnia zaawansowany system identyfikacji oprogramowania Log Query, rozwijany przez programistów LOG Systems od dekady. Stanowi on klucz do precyzyjnych audytów legalności.

– W czasach spowolnienia gospodarczego coraz większą uwagę poświęca się na optymalizację zasobów w firmie. W ten trend idealnie wpisuje się nasze oprogramowanie, które pokazuje przykładowo kto korzysta z jakiej aplikacji, lub czy drukarka jest dostatecznie obciążona. Dzięki temu można ograniczyć inwestycje przenosząc nieużywane zasoby w inne miejsca – dodaje Grzegorz Filarowski.

  • Obecnie dostępna jest nowa wersja produktu – LOG System 4.0. Czwarta generacja oprogramowania zawiera kilka istotnych innowacji – odświeżone raporty, darmowy silnik bazy danych oraz nową szatę graficzną.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…