Home Na czasie Router FRITZ!Box świętuje 15 lat!

Router FRITZ!Box świętuje 15 lat!

0
0
156

Przez ostatnie 15 lat firma AVM regularnie prezentuje nowe modele FRITZ!Box, które zawsze dają swoim użytkownikom dostęp do najnowszych technologii i mnogości innowacyjnych funkcji.

Dla przykładu, FRITZ!Box 7390 dla linii VDSL, wypuszczony na rynek w 2009 r., nawet po upływie kilku lat był nadal w czołówce, obsługując nowe łącza VDSL z vectoringiem. W roku 2017, za sprawą FRITZ!Box 7590, producent wprowadził router, który do dziś jest produktem flagowym dla dostępów DSL, a który był w stanie obsługiwać szybką technologię supervectoring z prędkością 250 MBit/s, jeszcze zanim została zaoferowana przez dostawców usług. W roku 2010 r. na rynek wszedł pierwszy FRITZ!Box dedykowany sieciom kablowym. W 2018 r. FRITZ!Box 6591 Cable stał się pierwszym modelem, stosowanym w sieciach kablowych, który obsługiwał transmisję danych z prędkością do 1 GBit/s. Obecnie odpowiednie modele FRITZ!Box są dostępne dla wszystkich technologii dostępowych: DSL, sieci kablowych, światłowodowych i LTE.

Regularne aktualizacje systemu operacyjnego routerów FRITZ!Box, tj. FRITZ!OS, zapewniają stałą aktualność produktów. Dzięki systemowi FRITZ!OS, routery FRITZ!Box pełnią teraz również funkcję centrali inteligentnego domu Smart Home, która może integrować się z innymi produktami z rodziny FRITZ! w sieci WiFi o topologii mesh, aby zapewnić doskonałą komunikację bezprzewodową.

Lider rynku innowacji

Dzięki rodzinie produktów FRITZ!Box firma AVM stała się liderem na rynku niemieckim, zdobywając serca milionów użytkowników niezrównaną jakością, prostą obsługą i mnóstwem funkcji przydatnych w domowej sieci. Routery FRITZ!Box od 2004 roku są opracowywane w Berlinie, produkowane w UE i sprzedawane w ponad 40 krajach. Firma AVM zatrudnia obecnie 750 pracowników i w roku 2018 osiągnęła przychody w wysokości 520 mln EUR.

W Polsce routery FRITZ!Box są dostępne od samego początku ich stworzenia, czyli 15 lat. Polscy użytkownicy mają do dyspozycji oczywiście polską pomoc techniczną oraz polskie kanały social media:  facebook https://www.facebook.com/FRITZBoxPolska/ , strona www https://pl.avm.de , twitter https://twitter.com/AVM_PL

A takie były początki

Po kilku udanych latach, naznaczonych kolejnymi sukcesami modemu FRITZ!Card dla cyfrowej telefonii ISDN, w roku 2004 firma AVM wypuściła na rynek pierwszy router FRITZ!Box. Ten pierwszy FRITZ!Box posiadał wbudowany modem DSL, zintegrowany z routerem i oferował dwa gniazda LAN oraz jeden port USB. W tym czasie maksymalna osiągalna szybkość transmisji danych przez połączenie DSL wynosiła 8 MBit/s przy pobieraniu i 1 MBit/s przy wysyłaniu danych. W tym samym roku, wkrótce po wprowadzeniu tego pionierskiego urządzenia, AVM zaprezentowała dwa inne modele: FRITZ!Box Fon ze zintegrowaną centralką telefoniczną dla telefonów stacjonarnych i VoIP oraz FRITZ!Box SL WLAN, pierwszy model oferujący WiFi w sieciach domowych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Co najbardziej wkurza Polaków w wiadomościach od rekruterów?

Aż 92,5 proc. pracowników biurowych otrzymuje bezpośrednie wiadomości od rekruterów, np. z…