Home Biznes Rozwiązania mobilne zwiększają przychody firm

Rozwiązania mobilne zwiększają przychody firm

0
0
139

To dane z pracy firm, które zatrudniają przedstawicieli handlowych i wyposażyły ich w komputery  przenośne.

Dane zawsze pod ręką, większe zadowolenie z wykonywanej pracy i mobilność to dla firmy

 – więcej zrealizowanych zamówień w krótszym czasie

 – zadowolony, dobrze obsłużony i dobrze poinformowany klient

 – większa pewność realizacji zamówienia

 – niższe koszty złożenia zamówienia

Mobilny sprzęt na każdym etapie pracy handlowca oznacza wymierne korzyści. Już podczas wizyty     u klienta, można wprowadzić szczegóły jego zamówienia i przesłać je do firmy, do realizacji. W czasie gdy handlowiec jedzie do kolejnego klienta, złożone przed chwilą zamówienie poprzedniego jest już przygotowywane. Firma korzysta więc na płynności i szybkości realizacji zamówień, a klient jest pewien, ze niezwłocznie dostanie to, czego potrzebuje.

Firmy, które wyposażyły swoich pracowników w komputery przenośne, w badaniach podawały że zyskują 6 godzin czasu tygodniowo, czyli prawie jeden dzień roboczy.

Ponadto, podkreślały przede wszystkim takie zalety mobilności pracowników:

  • Elastyczność w miejscu pracy – blisko ¾ badanych
  • Dostęp do informacji – 71%
  • Elastyczność godzin pracy – 2/3   badanych
  • Lepsze warunki pracy – prawie 1/3 badanych  

Badani przedsiębiorcy zauważyli też, że opłaca się im wprowadzać mobilny sprzęt już na etapie budowania firmy, jej pierwszego wyposażenia. Jest to rozwiązanie tańsze, niż późniejsza przebudowa sieci komputerowej. Pozwala też od razu korzystać z zalet mobilności i nawet na etapie budowania firmy daje przewagę konkurencyjną w porównaniu z tradycyjnym wyposażeniem opartym o desktopy.

Mobilność daje też dobre podstawy do rozbudowy sieci w przyszłości. Tańsza i łatwiejsza jest bowiem instalacja komputerów nowych pracowników, ich łączenie w sieć i rozłączanie, transport          i ponowna instalacja na przykład podczas przeprowadzki do nowego biura.

Obserwacje pracy przedstawicieli handlowych pozwalają natomiast stwierdzić, że handlowiec wyposażony w notebooka to dobra inwestycja zarówno w pracownika, jak i w obsługę klienta.          Na jakości obsługi i wrażeniach klienta nie warto oszczędzać, bo każde dobrze zrealizowane zamówienie, terminowość i niezawodność może przynieść firmie dodatkowe korzy ości :poleconych nowych klientów, dobry wizerunek, opinię na rynku. Wiadomo przecież, że najskuteczniejszy jest marketing szeptany.

Zarówno stacjonarne, jak przenośne komputery mają swoich wiernych użytkowników. Są jednak takie zajęcia, w których mobilność pozwala zdobyć przewagę nad konkurencją, wyprzedzić ją pod względem jakości i obsługi klienta, wykorzystać dobrze czas. Badania prowadzone wśród małych         i średnich  firm pokazują, że ta właśnie przewaga konkurencyjna często stanowi o „być albo nie być” małego biznesu.

Badanie META Group, luty 2004 r.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…