Home Praca zdalna Samsung Galaxy: szybki test

Samsung Galaxy: szybki test

0
0
77

Sekret Sansunga Galaxy SII tkwi w jego wnętrzu: podobnie jak nowoczesne komputery kryją zazwyczaj dwurdzeniowe procesory, (czyli tak naprawdę dwa procesory zintegrowane w jednej obudowie), tak samo nowy smartfon Samsunga oferuje – po raz pierwszy – dwurdzeniowy procesor w telefonie. Oznacza to, że Samsung Galaxy SII dysponuje potężną mocą obliczeniową, porównywalną z komputerami sprzed kilku lat. Dzięki temu ma się gwarancję, że niezależnie od chwili i uruchomionego oprogramowania, smartfon będzie działał szybko i bez zacięć.

Ekran 4,3

Mocną stroną Samsunga Galaxy SII jest także ekran o przekątnej 4,3 cala, pracujący w rozdzielczości 800×480 punktów, dzięki czemu można wygodnie przeglądać strony internetowe. Wyświetlacz obsługuje oczywiście sterowanie gestami.

Tech

Samsung chwali się, że w porównaniu do ekranów stosowanych w innych smartfonach, wyświetlacz Galaxy SII pokazuje dwa razy więcej kolorów przy zapewnieniu dwadzieścia razy większego kontrastu i jasności większej o 18%. Smarfon potrafi nagrywać i odtwarzać filmy w rozdzielczości Full HD. Samsung Galaxy SII jest wyposażony fabrycznie w 16 lub 32 GB pamięci na pliki oraz 1 GB pamięci RAM. Możliwe jest także używanie kart pamięci w formacie microSD o pojemności do 32 GB. Samsung Galaxy SII działa pod kontrolą systemu Android w wersji 2.3 – najnowszej dostępnej obecnie dla smartfonów – wspomaganego przez opracowaną przez Samsunga nakładkę TouchWiz 4.0. Pozwala ona na stworzenie wedle własnych preferencji wyglądu i zawartości pulpitów smartfonu, umożliwiając nie tylko decydowanie w którym miejscu ma się wyświetlać wybrany gadżet, ale także jaki ma mieć rozmiar.

Android Market

Do dyspozycji użytkowników Samsunga Galaxy SII pozostaje ponad 100 tysięcy aplikacji możliwych do zainstalowania poprzez Android Market lub specjalnie przygotowany przez Samsunga sklep: Samsung Apps. W tym drugim przypadku producent oferuje sprawdzone i przetestowane programy, które doskonale będą działać na smartfonie, pamiętając także o specyfice polskiego rynku – oprócz więc znanych i cenionych aplikacji dostępnych na całym świecie użytkownicy znajdą także programy ściśle związane z usługami dostępnym w Polsce.
Książki, muzyka, gry

  • Dzięki udostępnionym przez Samsunga Hubom możliwe staje się także kupowanie nie tylko aplikacji, ale także muzyki, gazet, książek czy gier korzystających ze wszystkich możliwości smartfonu. W Readers Hub znajduje się obecnie ponad 2 mln książek, 20 tysięcy gazet i czasopism – w tym znane i cenione pozycje po polsku. Zamiast wybierać się rano do kiosku, aktualne wydanie ulubionej gazety można kupić i czytać bezpośrednio na ekranie Samsunga Galaxy SII. Producent zapewnia, że polskich tytułów będzie systematycznie przybywać.
  • Music Hub to sklep z muzyką, w którym można wybierać spośród 10 milionów utworów, w tym także nagranych przez polskich wykonawców. Przez zakupieniem każdej z piosenek można odsłuchać, Music Hub daje także dostęp do tekstów piosenek oraz biografii wykonawców. Samsug Galaxy SII potrafi obsłużyć dźwięk 5.1, oferuje także możliwość edytowania plików dźwiękowych.
  • Game Hub daje dostęp do gier potrafiących maksymalnie wykorzystać spore możliwości Samsunga Galaxy SII: poczynając od głośnych tytułów przygotowywanych przez dużych światowych producentów, przez gry nieco mniej znane, ale nie mniej widowiskowe.
  • Social Hub z kolei to aplikacja pozwalająca na łączenie się i korzystanie z jednego miejsca z kilku, a nawet kilkunastu serwisów społecznościowych, na których udziela się właściciel Samsunga Galaxy SII. Dodawane do smartfonu aplikacje pozwalają także na zdalne zarządzanie urządzeniem.

Tłumacz symultaniczny

Wśród ciekawych możliwości oferowanych przez Samsunga Galaxy SII znajduje się między innymi opcja tłumaczenia "na żywo" konwersacji telefonicznej z osobą używającej innego języka. Jak na razie taka rozmowa możliwa jest tylko w przypadku kilku najważniejszych światowych języków (polskiego nie ma w tym gronie), ale Galaxy SII potrafi tłumaczyć z angielskiego na polski frazy udostępniane jako tekst lub mówione bezpośrednio do smartfonu.

  • Zainstalowany na smartfonie pakiet aplikacji biurowych Polaris Office pozwala na przeglądania, edytowanie i tworzenie dokumentów biurowych zgodnych z formatem Microsoft Office.
  • Samsung Galaxy SII pozwala także na przykład – jak widać na umieszczonym powyżej filmie – na bezprzewodowe drukowanie plików czy oglądanie plików multimedialnych ze smartfonu wprost na ekranie dużego telewizora.

Cena
Według serwisu Skapiec.pl, smartfon Samsung Galaxy SII dostępny jest w Polskich sklepach w cenach od 1810 do 2583 złotych. Porównywarka ta publikuje także szczegółową specyfikację techniczną.

Źródło: NetPozytywny.pl


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…