Home Analizy Sektor AIO czyli komputer w monitorze

Sektor AIO czyli komputer w monitorze

0
0
198

Liderem nowości ostatnich miesięcy jest oczywiście Lenovo ze swoimi  IdeaCentre A310 i A700 czyli propozycjami odpowiednio dla biznesu i rozrywki.

AIO czyli wszystko w jednym

Jak wzorzec metra z Sevres – tak należałoby określić testowany najnowszy model iMaca w wersji 27 calowej. iMac jest przykładem powrotu do korzeni gdyż w istocie jest nową formą desktopa. Powrót się udał i teraz wszystkim pozostaje jedno: kopiować. Magiczny akronim, który oznacza „wszystko w jednym”, w przypadku iMaca oznacza też bezprzewodowość. Zestawy, które oferuje producent z Cupertino zawierają oprócz „wszystkiego w jednym” czyli wyświetlacza zwanego historycznie ekranem – bezprzewodową klawiaturę oraz takąż mysz. Bezprzewodowość objawia się dość prosto. Ponieważ testowany Mak miał i Bluetooth (mysz i klawiatura) i standardowy dla Apple’a  AirPort (Internet), przewody ograniczyły się do drutu energetycznego. Gdyby chcieć uzyskać tzw. pełnię szczęścia, wypadałoby dołączyć do iMaca 27 cali Time Capsule, która oprócz funkcji storage’owych (1 i 2 TB plus automatyczne kopie zapasowe) – pełni rolę routera. Ostatnio zresztą w najnowszej wersji – Time Capsule pracuje w 2 zakresach: 2,4 GHz oraz 5 GHz. Więcej…

Multimedia niezwykle liczne w Lenovo A600

Na Lenovo A600 profesjonalna praca z instrumentarium multimedialnym jest w istocie przyjemnością. Filmy – coraz ważniejsze dla przedsiębiorców narzędzie wspomagające biznes – są łatwo odtwarzane przy pomocy Windows Media Playera. Sam system operacyjny powieszony w Ideacentre A600 to Windows Vista Home Premium 32 bity, nie jest może najszczęśliwszym rozwiązaniem ale na pewno następne wersje otrzymają Windows 7. Lepszy jest za to system dźwięku. Umiejscowiony w standardzie 2.1 HD układ dźwiękowy zawiera: 2 głośniki 3W oraz (robiący za surround) 5 watowy. Wersja testowana cieszyła oko certyfikatem Dolby Home Theater. Faktycznie jednak okazała się wystarczająca choć nie przekonywała jakością odsłuchu. Lenovo wzięło sobie do serca uwagi większości użytkowników i w A600 nie brakuje gniazd do urządzeń zewnętrznych. Samych USB 2.0 jest 6 sztuk a do tego dysponujemy czytnikiem kart pamięci 6×1 oraz gniazdem FireWire 1394a. W trakcie testowania podłączyliśmy  w s z y s t k i e  gniazda. Energetycznie komputer wytrzymał ten napór, co dobrze świadczy o inżynierach.

Wreszcie VoIP w pececie jako standard

Za najlepszą – i ewidentnie przyszłościową, uznajemy funkcjonalność pilota wchodzącego w skład zestawu A600. Poza kontrolowaniem gier, pilot może być używany jako mysz i …telefon. Mysz jak mysz ale ten telefon! Otóż, po stosownym przełączeniu funkcji sam pilot zamienia się w bezprzewodową słuchawkę telefoniczną dostosowaną do standardu VoIP. Ważne, że współpraca z komputerem nie jest wymuszona i uśredniona ale z góry zaprogramowana w fazie tworzenia obu urządzeń. Pomijając wybór operatora VoIP (preferujemy Freeconet), Lenovo jako pierwszy producent daje szanse wraz z zakupem komputera pozbyć się staroświeckich przyrządów do przysłowiowego Skype’a (słuchawki, mikrofon, przewody). Jest to ewidentna nowość, która oprócz wygody niesie wielką oszczędność na kosztach połączeń głosowych. Pilot-telefon jest zresztą bardzo miły w dotyku i estetyczny. Więcej…

Mały Atom w dużym komputerze

Asus ET2002T – to  20 calowy monitor o dotykowym ekranie, został obudowany połyskującym, czarnym plastikiem. W tym samym tonie utrzymane została niewielka klawiatura oraz mysz, stylizowane na produkty Apple. Przy czym model ten jedynie z wyglądu przypomina zwyczajny komputer AIO – konsekwentnie rozbudowując rodzinę Eee producent zdecydował się wyposażyć go w procesor Intel Atom 330 taktowany zegarem 1.6 GHz i 533 MHz FSB. Tego typu procesory znane są przede wszystkim z netbooków, które ze względu na swoją mobilność i wielkość nie potrzebują sprawniejszych procesorów. Jak to się ma do ET2002T? Więcej…

i ASUS EeeTop PC ET2010

Nowy komputer AIO Asusa to kompaktowe urządzenie zawierające w obudowie nie grubszej niż 3 cm, w zależności od wersji – procesor AMD Athlon II X2 250u lub Intel Atom (D410 albo D510). Komputery ET2010 posiadają panoramiczne 20-calowe ekrany o rozdzielczości 1600×900, a model ET2010PNT – wyświetlacz multi-dotykowy. Z tym ekranem użytkownicy mogą za pomocą dwóch palców łatwo powiększyć, obrócić obraz czy przewijać strony internetowe. Więcej…

AIO to najlepszy pecet





 

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czeski startup pomoże w ekspansji zagranicznej polskich firm

Choć wydawać by się mogło, że internet i idący za nim dostęp do informacji, stał się dobre…