Home Maszyneria Serwer dla dużych sieci

Serwer dla dużych sieci

0
0
116

Serwer jako rozwiązanie gotowe

ethernus 2 enterprise powstał z myślą o firmach, które potrzebują korzystać z zaawansowanych funkcji, jakie daje serwer, ale oczekują gotowego rozwiązania. Urządzenie przeznaczone jest dla firm, które szukają rozwiązania energooszczędnego, gwarantującego wysokie bezpieczeństwo i możliwość zdalnego zarządzania.

Urządzenie stanowi alternatywę dla tradycyjnych serwerów, na których trzeba dodatkowo zainstalować i skonfigurować serwerowy system operacyjny. Ethernus 2 enterprise to zintegrowana platforma sprzętowo-programowa, bazująca na komponentach firmy Intel, która jest strategicznym partnerem Embedosa. Serwer został wyposażony w procesor Intel XEON, 4 GB pamięci RAM, 6 (sześć) dysków twardych SATA. ethernus 2 enterprise posiada autorski, w pełni funkcjonalny system operacyjny embedOS 2.0, zarządzany przez przeglądarkę WWW. Serwer dostępny jest w obudowie RACK 2U.

ethernus 2: wydajność i bezpieczeństwo

Serwer ethernus 2 enterprise umożliwia realizację wszystkich zaawansowanych usług sieciowych. Posiada funkcje serwera NAS z konfiguracją praw dostępu dla pojedynczych użytkowników lub grup, zaawansowanej archiwizacji danych (backup pełny, przyrostowy, różnicowy) wykonywanej na żądanie lub zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz pełnego backupu ustawień. Urządzenie jest routerem (LAN + 2xWAN) obsługującym dwa łącza internetowe (opcja pracy w trybach load balancing, fail over i fail back) z funkcją zarządzania pasmem i obsługą mechanizmów QoS, a także ustalania przedziałów czasowych, w których dane usługi mają być dostępne. Zintegrowany router umożliwia ponadto generowanie przejrzystych statystyk wykorzystania łącza, co oznacza, że administrator szybko uzyskuje informacje o każdej próbie naruszenia ustalonej polityki bezpieczeństwa. ethernus 2 posiada również funkcję firewalla z możliwością filtrowania ruchu w warstwie 7, serwera VPN pracującego w trybach LAN/WAN i RoadWarrior oraz serwera Proxy z funkcją cache i monitorowaniem odwiedzanych stron.

Wsparcie techniczne   

Firma Embedos oferuje użytkownikom serwerów ethernus 2 kompleksowe wsparcie techniczne. Najbogatszy pakiet obejmuje m.in. całodobowy serwis przez telefon i e-mail, możliwość zdalnej rekonfiguracji urządzenia nieograniczoną ilość razy, naprawę u klienta maksymalnie w 6 godzin oraz urządzenie zastępcze, gdy ten czas może być dłuższy. Kupując wersję enterprise, firma otrzymuje również drugą zapasową maszynę, z której można skorzystać w przypadku awarii. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa, że z powodu problemów z serwerem firma przestanie prawidłowo funkcjonować.

Dostępność, ceny

ethernus 2 enterprise dostępny jest od września 2007 w cenie 11 995 PLN netto. Urządzenie wraz z pakietem wdrożeniowym, obejmującym konfigurację serwera i usług dodatkowych oraz szkolenie administratora sieci, kosztuje 15 490 PLN netto.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…