Home Chmura Serwer w rozliczeniu za chmurę

Serwer w rozliczeniu za chmurę

0
0
166

Jedną z głównych barier, hamującą firmy w przeprowadzce do chmury, jest ich istniejąca infrastruktura serwerowa. Część z nich nie ma odpowiednich zasobów, aby skutecznie zarządzić jej utylizacją i przejściem na rozwiązania chmurowe. Inne odwlekają ten moment w czasie, obawiając się procesu migracji. 

  Z naszych obserwacji wynika, że wiele firm boryka się z problemem utrzymywania sprzętu serwerowego, który jeszcze trochę „pociągnie”, ale już zaczyna ciążyć jako dług technologiczny. Firmy te myślą o przeprowadzce do chmury, ale nie znajdują czasu lub kompetencji, aby tym procesem skutecznie zrządzić – informuje Michał Paschalis – Jakubowicz, CEO Oktawave.

Oktawave pomaga w rozwiązaniu tego problemu i podchodzi do tego w sposób kompleksowy. Wycenia stare serwery po cenie rynkowej, odbiera je i utylizuje, a w rozliczeniu dostarcza swoją infrastrukturę chmurową. Jednocześnie udostępnia swój zespół administratorów IT, którzy specjalizują się w migracji do chmury.

  Nie tylko bierzemy na siebie cały proces związany z migracją, ale udzielamy też pełnego wsparcia przy optymalizacji i zaprojektowaniu infrastruktury informatycznej – informuje Maciej Kuźniar, COO Oktawave.

Architekci, programiści i administratorzy Oktawave pomagają także w przeprowadzeniu generalnych porządków w systemach IT, umożliwiając optymalizację kosztów i redukcję długu technologicznego. Biorą oni na siebie odpowiedzialność za właściwe poukładanie całego procesu, bieżący monitoring jego poszczególnych etapów i odpowiednie dostosowanie parametrów chmury. Mogą też przejąć zarządzanie nad zmigrowaną infrastrukturą, przy czym podstawowy poziom wsparcia jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowe abonenckie routery premium FRITZ!: wzrost wydajności dzięki Wi-Fi 7

Firma AVM po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowe, topowe routery FRITZ!Box, które zape…