Home Biznes Skype dla firm

Skype dla firm

0
0
165

Komunikator biznesowy, będący wynikiem połączenia najlepszych cech skype’a i Lynca, jest w pełni zintegrowany z aplikacjami Office, znacznie skracając czas pracy na dokumentach, pozwalając na lepsze planowanie i rejestrowanie spotkań online.

Skype dla firm to zmodyfikowany i ulepszony program Lync, który cechuje połączenie zaawansowanych funkcjonalności biznesowego komunikatora oraz prostota i intuicyjność aplikacji konsumenckich.  Dzięki temu codzienna komunikacja pomiędzy pracownikami jest nie tylko efektywna, wspiera pracę na dokumentach, ale też  jest po prostu wygodna i przyjemna.

– Osoby, które wcześniej korzystały z programu Lync, w Skypie dla firm rozpoznają wszystkie funkcje, które teraz zostały podane w odświeżonym interfejsie. Oprócz tego nowy komunikator został wyposażony w dodatki, które znacznie usprawnią codzienną komunikację w firmie, zwłaszcza pracę z dokumentami  – komentuje Tomasz Smirnow, Business Development Manager w Onex Group.

W programie są dostępne wszystkie podstawowe funkcje programu Lync, takie jak np. przyciski szybkich akcji, które pozwalają wysłać wiadomość błyskawiczną lub zadzwonić do osoby z listy kontaktowej za pomocą jednego kliknięcia. Nową funkcją Skype dla firm jest m.in. podgląd transferu plików, które można błyskawicznie pobrać lub przesłać dalej.

Skype przez telefon stacjonarny

Skype dla firm cechuje uproszczone rozłożenie kontrolek i menu, ułatwiające znalezienie potrzebnego polecenia. Tekst rozmowy jest sformatowany w oknie konwersacji, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, kto z nami rozmawia, a konwersacje na kartach pozwalają śledzić kilka dyskusji jednocześnie. Nowe dodatki to m.in. możliwość nawiązywania połączenia poprzez Skype dla firm także przy użyciu telefonu stacjonarnego.

Te firmy, które korzystają ze Skype dla firm Server 2015, mogą skonfigurować z programem telefon stacjonarny PBX. Będą mogły wówczas łączyć się z wybranymi osobami z poziomu interfejsu użytkownika, a dźwięk rozmowy będzie słyszalny z słuchawce telefonu stacjonarnego – wyjaśnia Tomasz Smirnow. Istnieje także możliwość nawiązywania połączeń z poziomu klienta Skype dla firm z dowolnego dostępnego telefonu, także komórkowego. W praktyce osoba, do której dzwonimy, będzie widziała nasz numer telefonu tak, jakby połączenie było nawiązywane z głównego numeru telefonu w firmie. Co ważne, dźwięk kierowany na telefon będzie doskonałej jakości – dodaje.

Komunikator jest zintegrowany z katalogiem Skype’a, co oznacza, że użytkownicy programu mogą komunikować się nie tylko wewnątrz danej organizacji, ale też łączyć się z setkami milionów użytkowników  bezpośrednio z poziomu interfejsu użytkownika programu Skype dla firm.

Pełna integracja z aplikacjami Office

Skype dla firm jest zintegrowany z MS Office. Oznacza to, że użytkownicy aplikacji z tego pakietu mogą wykorzystywać komunikator podczas pracy nad dokumentami, prowadzić na czacie grupowym rozmowy z współtwórcami danego dokumentu. Integracja z pakietem Office jest bardzo pomocna w kwestii umawiania spotkań, pozwala także w szybki sposób udostępniać prezentacje Power Point i inne dokumenty, a także rejestrować, a potem odtwarzać spotkania.

Możliwość rozpoczynania konwersacji z poziomu aplikacji pakietu Office to jedna z największych korzyści, jakie daje Skype dla firm. Takie rozwiązanie z pewnością przyspieszy i  usprawni pracę na dokumentach. Zniknie konieczność prowadzenia rozmów w postaci wysyłanych wiadomości z pozostałymi autorami treści i konsultowanie uwag, w zamian za to dyskusje i zmiany na dokumentach będą mogły być dokonywane w czasie rzeczywistym – podsumowuje T. Smirnow.

Skype dla firm dostępny z pakietem Office i Office 365

Skype dla firm jest dostępny w ramach pakietu Office i usługi Office 365, podobnie jak wcześniej był dostępny Lync. Użytkownicy programu Lync Server, którzy korzystają z pakietu Software Assurance, mają uprawnienia do wdrożenia Skype’a dla firm. Z kolei użytkownicy usługi Office 365, którzy korzystają z usługi Lync Online, otrzymają automatyczne aktualizacje w ramach subskrypcji.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie http://www.onexgroup.pl/

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…