Home Na czasie Spółka z branży Work-Tech idzie po kapitał

Spółka z branży Work-Tech idzie po kapitał

5 min
0
0
678

Zonifero to cyfrowa platforma stworzona do wsparcia pracowników i pracodawców w nowej rzeczywistości pracy hybrydowej. Rozwiązanie tworzy przyjazne środowisko pracy, które dzięki natywnym funkcjom zwiększa bezpieczeństwo pracowników pozwalając im efektywnie działać w obowiązującym już w większości firm hybrydowym modelu pracy.

Wśród klientów spółki znajdują się liderzy rynku nieruchomości komercyjnych, klienci z branży FMCG oraz wydawcy ogólnopolskich mediów. Zonifero realizuje także wdrożenia w Singapurze, we Francji oraz na Węgrzech. Od początku działalności aplikacja wygenerowała przychód w wysokości prawie 4 mln zł.

Rozwiązanie bezproblemowo integruje się z większością popularnych aplikacji biurowych i systemów budynkowych. Ekosystem tworzony przez Zonifero stanowi bazę wiedzy o firmie, umożliwia przepływ i wymianę informacji pomiędzy pracownikami, co zwiększa ich produktywność oraz zapewnia im komfort pracy w rozproszonych zespołach działających w nowej rzeczywistości. Gorące biurka, rotacja miejsc parkingowych, zwiększona ilość sal konferencyjnych, konieczność zarządzania pracą zdalną pracowników zgodnie z Kodeksem Pracy – wszystko to stało się udziałem „nowej normalności” i nowego sposobu funkcjonowania biurowej społeczności.

Spółka skorzysta z usług nowej platformy crowdfundingowej StockAmbit, sprofilowanej na pozyskanie kapitału od inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi. Zonifero planuje przeznaczyć pozyskany kapitał na dalszy rozwój aplikacji oraz ekspansję na rynki zagraniczne. – Ostatnie lata przyspieszyły zmiany związane ze stylem i sposobem pracy, na nowo definiując potrzeby związane z przebywaniem pracowników w biurze. Zonifero z gotowym już wcześniej produktem okazało się odpowiedzią na nowe wyzwania związane z pracą zdalną, hybrydową i pomogło naszym klientom szybko i sprawnie przeprowadzić ważne zmiany organizacyjne. To my dziś wyznaczamy trendy dla rozwiązań technologicznych w tym obszarze. Dla spółki to świetny moment, aby skalować rozwiązanie globalnie – mówi Jacek Ratajczak, CEO Zonifero.

Zarządzanie budynkiem

Rozwiązanie ułatwia zarządzenie całym budynkiem, dostępami do pomieszczeń, windami czy recepcją. Z jego pomocą pracownicy mogą zarezerwować biurko, salę konferencyjną czy miejsce parkingowe, a wszystko to z poziomu telefonu. Aplikacja pozwala także na zarządzanie urządzeniami peryferyjnymi takimi jak systemy audiowizualne czy klimatyzacyjne. Rozwiązanie wspiera pracodawców w zapewnieniu zgodności z planowanymi zmianami dotyczącymi nowych wymogów związanych z miejscem pracy. Kwestie rozliczania pracy hybrydowej, delegacji czy innych administracyjnych zadań rozwiązywane są z poziomu Zonifero. Nie mniej ważnym aspektem jest także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracowników związanego z pandemią Covid19. Aplikacja pozwala na zarezerwowanie biurka w odpowiedniej odległości, przydzielenie odpowiedniego miejsca parkingowego, a także automatycznie wezwie serwis sprzątający po skończonym spotkaniu w sali konferencyjnej.

Zonifero SA jest spółką zależną notowanej na NewConnect technologicznej grupy kapitałowej TenderHut. Grupa prowadzi działalność w trzech liniach biznesowych: outsourcingu, wdrażania systemów laboratoryjnych oraz venture building, w ramach której jest rozwijana spółka Zonifero.

[i] Mordor Intelligence

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  Robert Kamiński
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak zapewnić bezpieczeństwo w samochodach autonomicznych?

 Kluczowa jest integracja systemów i ochrona danych. Transformacja cyfrowa w motoryzacji z…