Home Biznes Strategia mobilności Citrix

Strategia mobilności Citrix

0
0
80

iPad czyli ludzie
Firma zapowiedziała rozwiązanie GoToMeeting® HDFaces dla iPada, które łączy konferencje wideo i audio oraz udostępnianie ekranu w jednej zintegrowanej aplikacji dla pracowników mobilnych. To wielofunkcyjne rozwiązanie pozwala na współpracę podczas podróży z wykorzystaniem lekkiego, przenośnego tabletu.

  • Mobilny styl pracy wymaga też nowego podejścia do pracy zespołowej. W odpowiedzi na potrzeby rynku, firma przedstawiła także pierwsze rozwiązanie opracowane przez niedawno przejętą firmę Podio. Nowe rozwiązanie Citrix Podio to zaawansowana platforma do chmurowej pracy zespołowej dla firm. Podio dodaje aspekt mobilny i społecznościowy do pracy zespołowej, umożliwiając współpracę w dynamicznych przestrzeniach roboczych między dowolną kombinacją pracowników, kontrahentów i partnerów.
  • Citrix ułatwił także działom IT wspieranie pracowników mobilnych. Nowe rozwiązanie GoToAssist® dla urządzeń mobilnych umożliwia pracownikom IT zapewnianie pomocy „na żywo” z dowolnego miejsca poprzez rozwiązywanie problemów bezpośrednio z poziomu iPada oraz tabletów i smartfonów z systemem Android.

Dane
Strategia ta opiera się na Citrix ShareFile™, zaawansowanej chmurowej usłudze udostępniania plików, która ułatwia współdzielenie ich z innymi użytkownikami i przenoszenie informacji między różnymi urządzeniami, bez względu na to, gdzie zostały początkowo utworzone i zapisane. Nowa technologia ShareFile StorageZones umożliwia wybieranie optymalnego miejsca przechowywania danych – poza siedzibą firmy, w chmurze publicznej lub lokalnie, w prywatnym centrum danych. Technologia ShareFile StorageZones ułatwia przedsiębiorstwom spełnienie wymagań w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i zgodności z przepisami bez rezygnowania
z prostoty i elastyczności usług chmurowych.

Aplikacje
Trzeci komponent skupia się na aplikacjach. Większość współczesnych aplikacji biznesowych powstała z myślą o systemie Windows, co z kolei przyczynia się do popularności wirtualizacji desktopów, jako sposobu udostępniania aplikacji i desktopów Windows w postaci usług świadczonych przez centrum danych.

  • Aby ułatwić klientom ich wdrożenie, Citrix zapowiedział nową opcję RemotePC jako część popularnej technologii dostarczania FlexCast® w linii produktów Citrix XenDesktop®. Dzięki nowej funkcji RemotePC użytkownicy XenDesktop będą mogli szybko przekształcić istniejące biurowe komputery PC w rozproszone węzły VDI bez konfigurowania dodatkowych serwerów i pamięci masowej w centrum danych. Za sprawą tego innowacyjnego rozwiązania działy IT będą mogły łatwo zapewnić użytkownikom szybki, bezpieczny zdalny dostęp do aplikacji i danych w komputerze biurowym z poziomu dowolnego urządzenia. Gdy dział IT postanowi przejść na bardziej kompletną implementację VDI, rozproszone obrazy RemotePC będzie można łatwo przenieść do centrum danych i wykorzystywać w tradycyjnym, hostowanym modelu VDI, aby uzyskać wyższy stopień konsolidacji, bezpieczeństwa i efektywności zarządzania.
  • Citrix zapowiedział też Citrix CloudGateway 2, zmodernizowaną wersję swojej zunifikowanej „witryny sklepowej”, która zapewnia szerokie możliwości zarządzania aplikacjami, w tym pełna obsługę natywnych aplikacji HTML5, iOS i Android. Nowa wersja CloudGateway dodaje też integrację z ShareFile, oferując klientom pojedynczy, zunifikowany punkt kontroli nad wszystkimi aplikacjami i danymi w skali całego przedsiębiorstwa.

Urządzenia
U podstaw tej strategii leży Citrix Receiver, uniwersalny program kliencki, który może być używany komputerach PC i Mac, uproszczonych terminalach, tabletach oraz smartfonach. Citrix Receiver ułatwia klientom realizację inicjatyw BYO (bring your own, „przynieś własne urządzenie”), elastycznych form pracy, umożliwiając wprowadzenie mobilnego stylu pracy, bez względu na wybrane przez użytkowników urządzenia.

Citrix XenClient® rozszerza strategię wsparcia urządzeń na użytkowników firmowych laptopów dzięki bezpiecznemu, klienckiemu hiperwizorowi, który działa bezpośrednio na laptopie, nawet bez połączenia z siecią. Aby to osiągnąć Citrix przejął firmę Virtual Computer, dostawcę korporacyjnych rozwiązań do zarządzania hiperwizorami klienckimi, bazującymi na technologii Xen. Citrix połączy technologię Virtual Computer z XenClient, aby stworzyć nową edycję Citrix XenClient Enterprise. Połączone rozwiązanie pozwoli korzystać z desktopów wirtualnych na laptopach poza firmową siecią, a jednocześnie sprawi, że działy IT będą mogły znacznie bezpieczniej i ekonomiczniej zarządzać dużymi grupami laptopów w rozproszonych przedsiębiorstwach mobilnych.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Groźne w skutkach i trudne do wykrycia – ataki podsłuchowe to realne zagrożenie

Cyberataki bazujące na podsłuchu to zagrożenie, którego nie należy lekceważyć. Prowadzący …