Home Na czasie Świńska grypa – jedni płaczą, drudzy się bogacą

Świńska grypa – jedni płaczą, drudzy się bogacą

0
0
133

Kontrowersyjne, medialne tematy przyciągają internautów jak magnes. Ludzie wertują kolejne portale w poszukiwaniu informacji i odpowiedzi na nurtujące ich pytania, chcą dowiedzieć się „czegoś więcej”. To idealna pożywka dla „świńskich reklamodawców”, którzy zarabiają na głośnym haśle „świńska grypa”.

 

Wyszukiwarka daje zarobić

Internauci szukają w sieci wiadomości za pomocą wyszukiwarek internetowych  – wpisują hasło „ świńska grypa” w nadziei, że trafią na stronę z wyczerpującymi informacjami. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że zamiast informacji na stronie znajdują się bezwartościowe dane – jest za to reklama jakiejś firmy, wydarzenia, produktu, usługi. Osoby, które znają się na pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarkach, celowo tworzą takie strony, aby ściągnąć na nie jak najwięcej użytkowników, którzy w poszukiwaniu interesujących ich treści, „klikają” na reklamy, nieświadomie dając zarobić sprytnemu właścicielowi witryny.

„Pozycjonowanie w wyszukiwarkach to technika, której celem jest wypromowanie strony internetowej za pomocą wybranego słowa kluczowego.  W efekcie storna która ma jak najwięcej kliknięć, awansuje na jak najwyższe miejsce w wyszukiwarce. Ci którzy chcą zarobić na poczytnym temacie, kupują domenę internetową na potrzeby np. dwu tygodniowego, nagłośnionego medialnie tematu, jakim teraz jest świńska grypa. Następnie pozycjonują dane hasło w wyszukiwarkach internetowych, zyskując dużo odsłon „fikcyjnej” strony www i czerpiąc zyski z reklam na niej zamieszczonych. Kiedy medialny temat „gaśnie”, strona jest likwidowana” – wyjaśnia Grzegorz Kordeczka z firmy Webdoctor, zajmującej się pozycjonowaniem stron.

Przykład takiej strony:
http://www.swinskagrypa.pl/

Czy takie działanie mieści się w kodeksie zasad e-biznesu? Wpisz się na forum!

Technologiczna zapaść


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Groźne w skutkach i trudne do wykrycia – ataki podsłuchowe to realne zagrożenie

Cyberataki bazujące na podsłuchu to zagrożenie, którego nie należy lekceważyć. Prowadzący …