Home Chmura Sztuczna inteligencja w zasięgu ręki dzięki OVHcloud i NVIDIA

Sztuczna inteligencja w zasięgu ręki dzięki OVHcloud i NVIDIA

0
0
57

Sztuczna inteligencja rozwija się w oszałamiającym tempie i coraz więcej firm chce wykorzystać jej możliwości w swojej działalności. Jednak wdrożenie rozwiązań AI często wiąże się z wyzwaniami – potrzebna jest odpowiednia infrastruktura, narzędzia, kompetencje. Grupa OVHcloud, europejski lider chmury obliczeniowej, stawia sobie za cel demokratyzację AI i ułatwienie firmom korzystania z tej technologii.

OVHcloud oferuje szeroką gamę rozwiązań opartych na najnowszych procesorach graficznych NVIDIA, dopasowanych do różnych potrzeb i budżetów. W chmurze publicznej OVHcloud dostępne są m.in. procesory NVIDIA H100, L4 oraz L40S, pozwalające na efektywną realizację różnorodnych projektów AI – od trenowania modeli po wnioskowanie.

Inżynierowie mogą korzystać z platform typu PaaS, zarządzanych baz danych, pamięci masowych i innych usług OVHcloud, aby przyspieszyć swoje prace nad AI. Dedykowane serwery HGR-AI-2 z podwójnymi procesorami NVIDIA L40S pozwalają obsługiwać wymagające zadania, takie jak uczenie głębokie czy obliczenia HPC.

Aby dodatkowo uprościć stosowanie AI, OVHcloud oferuje zestaw łatwych w obsłudze, „bezserwerowych” narzędzi – AI Notebooks do pracy z danymi, AI Training do trenowania modeli i AI Deploy do ich wdrażania. Usługa AI Endpoints pozwala na dostęp do gotowych modeli, w tym dużych modeli językowych jak Mistral czy Llama, poprzez API.

Rozwiązania OVHcloud są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i prywatności danych. Jednocześnie ich minutowy model rozliczeń pozwala kontrolować koszty. Dzięki temu sztuczna inteligencja staje się dostępna dla szerokiego grona firm, które mogą wdrażać ją w zgodzie ze swoimi wartościami i budżetem. Bez konieczności zatrudniania armii specjalistów czy inwestowania w drogi sprzęt, każda organizacja może dziś czerpać korzyści płynące z potencjału AI.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…