Home Na czasie Telefonia FreecoNet – niższy koszt i niezła jakość

Telefonia FreecoNet – niższy koszt i niezła jakość

0
0
104

Trudno sobie wyobrazić prowadzenie nowoczesnego i prężnego biznesu czy wprowadzanie na rynek nowej firmy wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej. Nie przypadkiem Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków operatorów VoIP. Telefonia internetowa pozwala rzeczywiście znacząco obniżyć koszty łączności telefonicznej. Połączenia pomiędzy użytkownikami platform VoIP są bezpłatne, ceny połączeń wychodzących poza platformę – także na telefony tradycyjne oraz komórkowe – znacznie niższe.

Atrakcyjne stawki

Platforma FreecoNet w swojej najnowszej ofercie proponuje ceny 5-9 groszy brutto za minutę połączenia na numery stacjonarne w Polsce, 11 groszy za rozmowy z zagranicą i 32 grosze za minutę połączenia z siecią komórkową. Naliczanie wszystkich rozmów jest sekundowe. Rejestracja na platformie i pierwsze trzy miesiące korzystania są bezpłatne, za kolejne miesiące opłaca się abonament w wysokości 1,95 zł brutto.

Skype od połowy stycznia do każdej rozpoczętej rozmowy trwającej powyżej 5 sekund dolicza jednorazową „opłatą za połączenie” w wysokości 0,171 zł brutto. Jednocześnie za każdą rozpoczętą minutę rozmowy pobierana jest opłata za czas trwania rozmowy wynosząca dla większości krajów ok. 8 groszy za minutę dla połączeń stacjonarnych (tzw. międzynarodowa taryfa SkypeOut – 1,7 eurocentów za minutę). Połączenia na telefony komórkowe kształtują się na poziomie kilkudziesięciu groszy – w Polsce – 92 grosze za minutę.

Problemem może być jednak jakość połączeń realizowanych za pośrednictwem telefonii VoIP. Można próbować zaradzić temu, korzystając z wprowadzonych właśnie na rynek routerów DrayTek z serii Vigor. Zapewniają one wysoką stabilność i jakość połączeń dzięki uprzywilejowaniu dla telefonii IP, które nadaje ruchowi VoIP wyższy priorytet w relacji do innych aplikacji.



Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…