Home Praca zdalna TomTom: nowe nawigacje i nowy silnik

TomTom: nowe nawigacje i nowy silnik

0
0
85

Kierowcy mają łatwy dostęp do informacji o podróży, która jest im niezbędna, dzięki pojemnościowemu dotykowemu ekranowi o wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy mogą skalować nowe interaktywne mapy za pomocą dotyku. Kierowcy mogą przybliżać albo oddalać widok mapy, aby znaleźć interesujące ich miejsca i dotykiem wyznaczyć miejsce docelowe.

Dożywotnia usługa TomTom Traffic

Nowe nawigacje TomTom GO zostały wyposażone w dożywotnią usługę TomTom Traffic. Światowej klasy usługa TomTom Traffic dostarcza kierowcom precyzyjne informacje o tym, gdzie zaczynają i kończą się korki, co pozwoli szybciej dotrzeć do celu podróży. Kierowcy mogą połączyć się z usługą TomTom Traffic na dwa sposoby: w trybie połączenia smartfonowego (Smartphone Connected) albo połączenia stałego (Always Connected).

Urządzenia w trybie połączenia smartfonowego otrzymują informacje TomTom Traffic przez połączenie ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Aby połączyć się z usługą TomTom Traffic, tryb Smartphone Connected korzysta z pakietu danych, jak inne serwisy, np. TomTom Fotoradary.

Stałe połączenie z usługą TomTom Traffic jest najprostszym sposobem na otrzymywanie informacji. Ze stałą łącznością i brakiem dodatkowych kosztów za roaming, kierowcy mogą z łatwością połączyć się z usługą TomTom Traffic, jak również innymi serwisami, m.in. TomTom Fotoradary, w dowolnym miejscu.

Mapy 3D

Budynki i charakterystyczne obiekty zostały zaprojektowane w 3D, aby kierowcy zawsze wiedzieli, gdzie dokładnie się znajdują. Nowa generacja nawigacji TomTom GO ma uproszczony asortyment produktów. Klient może wybrać preferowaną wielkość ekranu z dostępnych 4.3, 5 albo 6-calowych modeli; następnie decyduje w jaki sposób chce otrzymywać informacje TomTom Traffic: przez połączenie smartfonowe albo stałe.

NavKit

Firma TomTom przedstawiła również nowy silnik nawigacyjny, NavKit, który będzie wykorzystywany we wszystkich nowych urządzeniach firmy oraz będzie dostępny na bazie licencji dla klientów motoryzacyjnych i korporacyjnych.

NavKit to nowy poziom elastyczności w silnikach nawigacyjnych. System został zaprojektowany w architekturze konfigurowalnych komponentów, aby umożliwić natychmiastową integrację. NavKit posiada API, który umożliwia dostosowanie interfejsu użytkownika, importowanie na dowolny system operacyjny i integrację z usługami nawigacyjnymi. Dzięki temu stworzenie zintegrowanego systemu nawigacyjnego na bazie dowolnego urządzenia staje się prostsze.

 • Nowy silnik NavKit posiada całą logikę nawigacji. Każdy element został rozbudowany tak, aby dostarczyć użytkownikowi jeszcze lepsze doświadczenia w planowaniu trasy, wyszukiwaniu tekstowym, przeglądaniu map w 2D i 3D „od ręki”, znajdowaniu pozycji oraz nawigowaniu w czasie rzeczywistym.

Architektura NavKit umożliwia konsumentom oraz partnerom przemysłowym wymianę komponentów w sposób modułowy. Nowy silnik pozwala na dynamiczne wybieranie trasy, zarówno z mapami TomTom, jak i z nowym standardem nawigacyjnym map Navigation Data Standard (NDS). Jednocześnie zapewnia lepsze nawigowanie w czasie korków i całkowicie wspiera TomTom Traffic 6.0, włączając w to estymację czasu zw. z wypadkami i ostrzeżenia przed korkami. Proste wyszukiwanie tekstowe pozwala na szybsze i prostsze wyszukiwanie interesujących punktów POI. Nowy silnik graficzny ulepsza przeglądanie map 2D oraz wprowadza nowy widok 3D.

NavKit umożliwia:

 • Darmowa wyszukiwarka tekstowa. Dostarcza kierowcom informacji nt. adresów i POI oraz wspiera skróty, synonimy i znaki specjalne związane z POI.
 • Szybkie i dokładne planowanie trasy. NavKit umożliwia szybsze i prostsze planowanie trasy niż standardowe metody, m.in. poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii bazujących na pre-kalkulowanych drogach.
 • Mapy 3D. Dostarczają kierowcom widok drogi w 3D, włączając w to opcjonalny widok 3D miast oraz istotnych elementów pejzażu.
 • Zaawansowane drogi alternatywne. NavKit sugeruje lepsze trasy do pokonania korków i w pełni wspiera TomTom Traffic 6.0, włączając w to przewidywanie trwania incydentów na drodze.
 • IQ Routes. Kierowca uzyska informację o najlepszej trasie w danej porze dnia, dzięki historycznym danym zbieranym przez firmę TomTom.
 • Zarządzanie planem podróży. Drogi z punktami pośrednimi mogą być przechowywane, edytowane oraz usuwane. To umożliwia użytkownikom zarządzanie podróżami i ponowne wykorzystywanie już ustalonych tras.
 • Przybliżanie. Dotykowy ekran pozwala dopasować rozmiar mapy do potrzeb kierowcy.
 • Konfiguracja mapy. Odbiorcy mapy typu OEM mogą dopasować wygląd mapy do ich potrzeb. Możliwość dopasowania obejmuje kolor mapy, teksturę, szerokość drogi oraz widok z mapy.
 • Codzienne trasy. NavKit pozwala na przechowywanie oraz szybki dostęp do często wybieranych tras, np. do domu. Jeśli użytkownik nie wybrał punktu docelowego, nawigacja i tak doradzi, jak jechać, z uwzględnieniem sytuacji w najbliższym otoczeniu.
 • Usługa LIVE. Na bieżąco dostarcza kierowcom informacji o sytuacji na drodze. Uwzględnia usługi Traffic 6.0, TomTom Places oraz alarmy bezpieczeństwa.
 • Map Share. Codzienne, darmowe aktualizacje map dostarczanie przez społeczność Map Share. Uwzględnia dynamiczne zmiany, m.in. zamknięte drogi oraz zmiany ograniczeń prędkości.
 • Navkit SDK. Dostarcza dokumentację, specyfikację interfejsu, tutoriale oraz pełny nawigacyjny interfejs użytkownika uwzględniając w tym kod źródłowy, by dostarczyć deweloperom narzędzia do implementacji ich aplikacji nawigacyjnych. Nowy NavKit SDK będzie publikowany w trybie kwartalnym. Firmy zainteresowane korzystaniem z NavKit mogą ubiegać się o rozszerzoną licencję, by uzyskać dostęp do najnowszego SDK.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…