Home Po godzinach Tradycyjny email to przeżytek

Tradycyjny email to przeżytek

4 min
0
0
128

Obróbka zdjęć – nic prostszego

Wracamy z wyjazdu z kartą pamięci pełną zdjęć. Korzystając z początkowego zapału najlepiej od razu zabrać się za ich dopracowanie. Importując je wszystkie do komputera od razu możemy przystąpić do selekcji oraz stworzyć z nich wspaniałą pamiątkę w postaci filmu. Movie Maker dostępny w chmurze Windows Live jest niezwykle prostym i intuicyjnym w obsłudze programem.

Dzięki Movie Maker możemy na przykład wyświetlać zdjęcia  w jednym ciągu. Szybko i sprawnie dodamy również zabawne komentarze oraz wybraną przez siebie ścieżkę dźwiękową, np. ulubioną piosenkę uczestników spotkania. Oczywiście w narzędziach dostępne są także różne przejścia, animacje, efekty video, a także napisy końcowe, które wzbogacają całość czyniąc ją jeszcze ciekawszą.

Mając gotowy plik możemy przy pomocy kilku kliknięć zapisać go na płycie CD, udostępnić w serwisie YouTube lub zapisać na wirtualnym dysku SkyDrive – co w przypadku dużych plików sprawdza się doskonale i ułatwia dzielenie się z rodziną i znajomymi. Jeżeli zaś chodzi o mniejsze pliki, zawsze możemy skorzystać z poczty Hotmail i przesłać nawet do 50MB zdjęć w formie miniatur. Dzięki funkcji interaktywnego podglądu możemy przeglądać fotografie w formie prezentacji lub przejrzeć je w wysokiej rozdzielczości.

Wspomnienia udostępnione w chmurze

Po wyjeździe zwykle wszyscy spontanicznie ustalają, że koniecznie trzeba się spotkać i wspólnie obejrzeć zdjęcia. Wiemy jednak, że to nie takie proste. Przeróżne zobowiązania oraz niespodziewane plany sprawiają, że wcześniejsze ustalenia idą w niepamięć, a zdjęcia pozostają w folderze na pulpicie właściciela. Niektóre fotografie można oczywiście udostępnić w mediach społecznościowych, ale w tej sytuacji nie mamy kontroli nad tym, kto ma do niech dostęp. Warto zatem mieć możliwość udzielenia dostępu do zdjęć wyselekcjonowanej grupie znajomych. Taką opcję mamy właśnie dzięki wirtualnemu dyskowi SkyDrive, na którym każdy użytkownik ma do zagospodarowania 25GB. Po selekcji zdjęć i stworzeniu prezentacji w Movie Maker wystarczy zapisać ją w folderze w chmurze, a następnie przesłać link do wybranych osób. Nawet jeżeli znajomi mają pocztę w innej domenie będą mieli dostęp do folderu, a także możliwość ściągnięcia pliku na swój komputer. Wszystko odbywa się w niebywale prosty sposób, a dodatkowo mamy gwarancję, że nasze prywatne pliki chronione są dodatkowo hasłem poczty.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Po godzinach

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …