Home Na czasie Trzy nowe modele Whitewater dla MSP

Trzy nowe modele Whitewater dla MSP

0
0
123

Nowe modele Whitewater 510 i 710 zostały specjalnie zaprojektowane dla małych i średnich firm, podczas gdy model Whitewater 2010 stworzono na potrzeby średnich przedsiębiorstw, oraz do zastosowania w konkretnych obszarach działalności dużych przedsiębiorstw. Wraz z rozszerzeniem o nowe modele, produkty Whitewater spełniają wymagania jeszcze większej liczby firm działających na różną skalę w wielu branżach. Umożliwiają redukcję obciążeń operacyjnych, kosztów oraz stopnia skomplikowania operacji, które wiążą się z korzystaniem z chmury publicznej. Oprócz fizycznych urządzeń do przechowywania i ochrony danych w chmurze, Riverbed oferuje ich wirtualną wersję.

Urządzenia Whitewater pozwalają w bezpieczny sposób optymalizować proces tworzenia kopii zapasowych, a tym samym korzystać z takich zalet chmury jak: redukcja kosztów, elastyczność, skalowalność oraz brak konieczności wprowadzania zmian w istniejącej infrastrukturze. Akceleratory Whitewater zapewniają szybki dostęp do usług w chmurze oferowanych przez głównych dostawców, gwarantują wydajność na poziomie lokalnym oraz oferują powszechne narzędzia do odzyskiwania danych. Wraz z wprowadzeniem nowych modeli urządzeń Whitewater – 510, 710 i 2010 – wiele przedsiębiorstw i agencji rządowych może znacznie ograniczyć wymagania związane z przechowywaniem i odzyskiwaniem danych dzięki wykorzystaniu możliwości chmury.

Akceleratory dostępu do danych w chmurze Whitewater deduplikują, kompresują i szyfrują dane kopii zapasowych przed przeniesieniem ich do lokalnej pamięci podręcznej i przyspieszają ich transfer na chmurę. Dzięki temu pracownicy odpowiedzialni za tworzenie kopii zapasowych nie muszą już spędzać tak wiele czasu przy zarządzaniu infrastrukturą taśm. W przypadku awarii, kopia danych znajdująca się na chmurze może być odtworzona w dowolnej lokalizacji zapewniając solidne rozwiązanie DR bez konieczności zakupu i utrzymania drogiego sprzętu w odległych lokalizacjach.

Kluczowe wyróżniki akceleratorów dostępu do danych w chmurze Whitewater to:

  • Ochrona większej ilości danych oraz szybszy proces odzyskiwania danych 
    • Odzyskiwanie danych po awarii przy użyciu taśm może zająć wiele dni w przypadku organizacji, które muszą zamówić zapisy taśm, następnie czekają na dostawę, instalują taśmy i szukają odpowiednich danych przed uruchomieniem  procesu odzyskiwania danych. Dzięki urządzeniom Whitewater odzyskiwanie danych i tworzenie kopii zapasowych odbywa się lokalnie z bezpiecznej pamięci podręcznej. Ponadto, starsze dane mogą być pobrane bezpośrednio z chmury, co usprawnia proces odzyskiwania każdego rodzaju danych i redukuje czas potrzebny na przywrócenie danych z kilku dni do kilku godzin.
    • Sprawna integracja bez zakłóceń
      • Urządzenia Whitewater można łatwo i szybko zainstalować w czasie krótszym niż godzina. Wystarczy jedynie zamienić istniejące aplikacje do tworzenia kopii zapasowych na dysku na rozwiązania w chmurze. Urządzenie Whitewater zajmie się zarządzaniem siecią, deduplikacją przechowywanych danych, kompresją, szyfrowaniem oraz transferem danych do lokalnej pamięci podręcznej oraz na chmurę. Dodatkowo, produkt dostarczy dane aplikacjom do tworzenia kopii zapasowych kiedy zajdzie potrzeba ich przywrócenia, bez konieczności interwencji ze strony użytkownika.
      • Zmniejszenie kosztów i czasu obsługi pracowników IT
        • Skomplikowane i nieefektywne operacje związane z tworzeniem kopii zapasowych na taśmach mogą zostać zupełnie pominięte. Zaoszczędzony w ten sposób czas oraz zasoby ludzkie mogą zostać wykorzystane do bardziej produktywnych celów.
        • Redukcja kosztów tworzenia kopii zapasowych 
          • Wykorzystując procesu deduplikacji, urządzenia Whitewater pozwalają ograniczyć koszt ochrony danych poprzez zmniejszenie przestrzeni potrzebnej do przechowywania kopii zapasowych w chmurze publicznej średnio od 10 do 30 razy. Ponadto, produkty Whitewater minimalizują wymaganą szerokość pasma oraz koszt przeniesienia danych z oraz na chmurę, a także koszty utrzymania.
          • Ochrona danych dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu danych oraz bezpieczeństwu na każdym etapie procesu
            • Rozwiązania Whitewater oferują szyfrowanie Secure Socket Layer wersja 3 (SSLv3) dla danych w ruchu oraz 256-bitowy Advanced Encryption Standard (AES) dla danych w spoczynku. Dwupoziomowy proces szyfrowania zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas przenoszenia danych na chmurę.
            • Elastyczność przy wyborze dostawcy
              • Rozwiązania Whitewater umożliwiają współpracę z czołowymi dostawcami usług w chmurze oraz korzystanie z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych. W rezultacie, organizacje mogą przenosić dane w różne lokalizacje oraz zmieniać dostawców w zależności od sytuacji finansowej firmy.

              Modele akceleratorów dostępu do danych w chmurze Whitewater 510, 710, 2010 oraz wersje wirtualne są dostępne w Polsce od czerwca. Więcej informacji na temat rozwiązań Whitewater znajduje się na stronie http://www.riverbed.com/whitewater.


              Dodaj komentarz

              Przeczytaj również

              Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

              Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…