Home Biznes W kamerze termowizyjnej widać wszystko

W kamerze termowizyjnej widać wszystko

3 min
0
0
99

Możliwość zainstalowania jednego z czterech obiektywów oraz zaawansowany przetwornik obrazu zapewniają elastyczność i niezawodność rozwiązania, ułatwiając jednocześnie jego integrację z inteligentnymi aplikacjami do rejestrowania i analizy materiału wizyjnego.""

Kamera termowizyjna widzi wszystko

Termowizyjne kamery IP tworzą obraz na podstawie ciepła wydzielanego przez każdy obiekt, pojazd i każdego człowieka. Dzięki temu „widzą” one w całkowitej ciemności i zapewniają obrazy umożliwiające operatorom wykrycie podejrzanych działań i podjęcie odpowiednich czynności nawet w trudnych warunkach. Sprawdzają się również we mgle, kurzu czy dużym zadymieniu monitorowanego obszaru.

  • Kamera AXIS Q1922 przeznaczona jest do monitorowania pomieszczeń, a spełniający wymogi klasy IP66 model AXIS Q1922-E – do systemów zewnętrznych. Cztery dostępne obiektywy, rozdzielczość 640×480 (VGA) i zaawansowany przetwornik obrazu zwiększają efektywny zakres nadzoru i udoskonalają możliwość monitorowania obrzeży sceny.
  • Zróżnicowanie rodzajów obiektywów zapewnia elastyczny wybór pola widzenia i zasięgu urządzeń, wynoszącego w zależności od wybranej opcji od 300 do 1800 m.
  • Kamery obsługują też najważniejsze funkcje systemu nadzoru opartego na protokole IP, takie jak standardy kompresji H.264 i Motion JPEG, przesyłają dwukierunkowo audio, są wyposażone w lokalną pamięć masową i mogą być zasilane w systemie Power over Ethernet.
  • Inteligentne aplikacje wideo są kluczowym elementem każdej kamery termowizyjnej. AXIS Q1922/-E posiada wbudowany system alarmu, uruchamianego w wypadku wykrycia prób manipulacji przy urządzeniu. Kamera wyposażona została również w funkcję wykrywania ruchu, a także obsługę platformy AXIS Camera Application Platform.


 

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak się bronić przed SIM swap?

Oszuści biorą na celu użytkowników smartfonów za pomocą metody SIM Swap, która może doprow…