Home Maszyneria WWW w 5 minut!

WWW w 5 minut!

0
0
321

Na początku pracy z kreatorem użytkownik ma możliwość wyboru języka strony – można zatem tworzyć serwis w języku polskim, ale także – angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim czy rosyjskim. Następnie możemy określić rodzaj strony – czy ma być to tradycyjna witryna czy blog, a może fotogaleria.

Po określeniu podstawowych parametrów możemy się zająć wyborem szablonu graficznego. Każdy z ponad tysiąca szablonów ma kilka wersji kolorystycznych, oferuje kilka wariantów nagłówków oraz możliwość wstawienia własnych elementów (nagłówek strony, logotyp) poprzez załadowanie ich na serwer. Możliwość śledzenia na bieżąco wprowadzanych zmian pozwala na weryfikowanie własnych pomysłów i porównywanie rozwiązań wariantowych.

Kiedy określimy już jak nasza strona ma wyglądać, warto pomyśleć, co ma się na niej znaleźć. SiteBuilder ma gotowe schematy zawartości podzielonej na zakładki w zależności od specyfiki strony, ale umożliwia także tworzenie nieograniczonej ilości własnych zakładek (m.in. galeria zdjęć, blog, księga gości, logowanie).

Tani kreator WWW

Kreator umożliwia także zaawansowaną edycję treści strony. Łatwiejsza jest nawigacja (możłiowść stworzenia mapy strony), większe możliwości edytora tekstu (wklejanie tekstu z Worda, szybkie linkowanie tekstu i zdjęć do podstron), rozbudowany moduł galerii, czy w końcu podgląd strony poprzedzający publikację. Na tym etapie można również dodać do strony możliwość pobierania wiadomości w formacie RSS, a także wprowadzić sondy lub ankiety.

Projektowana strona jest domyślnie zapisywana w plikach tymczasowych przeglądarki, co umożliwia powrót do dowolnej zapisanej wcześniej wersji projektu witryny. Przygotowywaną stronę można podglądać na każdym etapie tworzenia, a na koniec, gotową już – opublikować na serwerze.

Możliwości kreatora można bezpłatnie wypróbować pod adresem http://www.alestrona.pl/. Koszt stworzenia profesjonalnego serwisu wraz z usługą rocznego hostingu wynosi 199 PLN brutto.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…