Home Maszyneria Wydajny serwer NAS do firmy

Wydajny serwer NAS do firmy

7 min
0
0
89

Wielozadaniowy system operacyjny i procesor 1.6Ghz zapewniają sprawną oraz wydajną obsługę wielu urządzeń sieciowych, współdzielenie zasobów multimedialnych, baz danych i innych plików z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa oraz kontroli dostępu.

Serwer może pracować z jednym lub dwoma dyskami twardymi, oferując maksymalnie 8TB pojemności. Zarządzanie urządzeniem odbywa się poprzez przeglądarkę WWW i nie sprawia problemów nawet niezaawansowanym użytkownikom. TerraMaster F2-NAS-2 obsługuje szereg protokołów i standardów sieciowych, umożliwiających dostęp do danych z poziomu komputerów z systemami Windows, Linux i MacOS, a także integrację z domowym sprzętem audio-video oraz SmartTV. Oprogramowanie zgodne z webDAV pozwala na założenie własnej, niezwykle pojemnej chmury z dostępem przez urządzenia mobilne i internet. TerraMaster wyposażony został w serwer WWW, serwer drukarki, obsługę plików torrent, zaawansowane metody archiwizacji i zabezpieczania danych oraz wsparcie dla iSCSI. Sprzęt charakteryzuje się niskim zużyciem prądu, nie przekraczającym 22W w trakcie pracy i 3W w trakcie czuwania (podczas hibernacji dysków twardych).

TerraMaster F2-NAS-2 to szybki i wszechstronny serwer plików wyposażony w szereg rozbudowanych funkcji sieciowych. Dostęp do danych zapewnia obsługa protokołów CIFS/SMB, FTP, AFP, Bonjour, NFS, webDAV i innych. Dostępne są multimedialne serwery UPnP/DLNA oraz iTunes. Komplet obsługiwanych standardów zapewnia bezproblemową integrację urządzenia i udostępnianie plików multimedialnych sieciowym sprzętom audio i wideo, urządzeniom mobilnymi oraz komputerom pracującymi z różnymi systemami operacyjnymi. Dodatkowe funkcje oferowane przez serwer obejmują m.in. pobieranie plików torrent, serwer WWW obsługujący do 30 wirtualnych serwerów i wspierający PHP i SQL. TerraMaster jest zgodny z systemami archiwizacji danych Rsync oraz TimeMachine. Do złącza USB można podłączyć drukarkę i udostępnić ją wszystkim użytkownikom sieci lokalnej.

TerraMaster F2-NAS-2 oferuje zaawansowane metody kontroli dostępu do danych. Umożliwia definiowanie użytkowników oraz grup z rozbudowanymi prawami dostępu do zasobów dyskowych, filtrowaniem adresów IP i innymi metodami wykluczeń.

Serwer obsługuje konfiguracje dysków RAID 0 i 1, udostępnia opcje szyfrowania wolumenów w locie oraz obsługę wirtualnych dysków z wykorzystaniem technologii iSCSI. Praca dysków jest na bieżąco monitorowana z wykorzystaniem informacji SMART oraz Advanced Hard Drive Health Scan (HHS) nadzorujących bieżącą kondycję dysków. Czujniki temperatury wnętrza oraz mechanizm kontroli temperatury dysków regulują pracę dużego wentylatora, który zapewnia optymalne warunki pracy systemu. W przypadku wykrycia problemów czy zagrożeń, serwer może poinformować właściciela o niebezpieczeństwie za pośrednictwem wiadomości email. Dla urządzenia można programować godziny automatycznego włączania i wyłączania, a dzięki hibernacji nieużywanych dysków pobiera ono w trybie czuwania tylko 3W mocy.

Sercem serwera jest procesor Marvell 1.6Ghz współpracujący z pamięcią RAM 512MB DDRIII. Urządzenie wyposażono w złącze LAN 1Gbit, złącze eSATA do podłączenia dodatkowego dysku twardego (w celu wymiany i udostępniania plików) oraz złącze USB do obsługi drukarki, karty WiFi lub pamięci USB. Obudowa serwera wykonana jest z metalu i chłodzona jest cichym wentylatorem o wymiarach 9x9cm i obrotach kontrolowanych przez system. Obsługiwane są dyski 3,5” SATA o pojemności do 4TB każdy. Dyski montowane są w dwóch, łatwo dostępnych kieszeniach z obsługą hot-swap.

  • Cena detaliczna serwera TerraMaster F2-NAS-2 wynosi 659 zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją.
  • Oprócz serwera F2-NAS-2 producent oferuje także model TerraMaster F4-NAS z czterema kieszeniami na dyski i o analogicznej funkcjonalności, w cenie detalicznej 999 zł.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …