Home Maszyneria Panasonic na InfoComm 2013

Panasonic na InfoComm 2013

0
0
95

Firma zaprezentowała m.in. wytrzymały wyświetlacz TH-47LFX6, cienkie monitory z serii LFE6 oraz projektory z serii PT-DZ13KE przeznaczone do pokazów wielkoformatowych. Wśród nowości przedstawionych przez producenta znalazł się również procesor wieloekranowy ET-MWP100G, pozwalający na wyświetlanie panoramicznych obrazów przy użyciu kilku projektorów lub monitorów jednocześnie.

  • 47-calowy monitor TH-47LFX6 posiadający klasę szczelności IP44, gwarantuje wysoką odporność na kurz, zalanie oraz wstrząsy. Dzięki parametrom jasności na poziomie 1000cd/m2, wyświetlacz umożliwia uzyskanie wyraźnych obrazów nawet przy bezpośrednim nasłonecznieniu. Urządzenie może być z powodzeniem wykorzystane do prezentacji treści reklamowych czy informacyjnych w przestrzeni publicznej. TH-47LFX6 będzie dostępny na rynku europejskim latem tego roku.

  • Panasonic przedstawił także nowe wyświetlacze LCD z serii LF60 i LF6. Urządzenia wyróżnia solidna konstrukcja, która pozwala im pracować przez cały rok, 24 godziny na dobę. Modele z obu serii występują w rozmiarach 42, 47 i 55 cali. Uzyskują jasność na poziomie 700cd/m2 w przypadku urządzeń z linii LF60 oraz 450cd/m2 dla modeli LF6. Są również wyposażone w technologię Digital Link i pozwalają na sterowanie oraz dostarczanie sygnału audio oraz wideo w jakości Full HD na odległość do 100 metrów za pomocą jednego przewodu CAT5e lub Ethernet. Na rynku europejskim monitory będzie można nabyć u Autoryzowanych Partnerów Panasonic w drugiej połowie 2013 roku.
  • Dla użytkowników oczekujących wysokiej jakości obrazów w konkurencyjnej cenie Panasonic wprowadził wyświetlacze TH-42LFE6 i TH-L50FE6 o przekątnych 42 i 50 cala. Wyjątkowo cienkie urządzenia dysponujące 0,4-calową ramką oraz głębokością sięgającą jedynie 2 cali zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu zarówno w przestrzeni publicznej, jak i salach konferencyjnych. Będą one dostępne w sprzedaży we wrześniu tego roku.
  • Wśród rozwiązań interaktywnych firmy pojawiły się monitory plazmowe TH-65PB1, TH-103PB1 oraz TH-50PB2, oferujące bardzo wysoką jakość obrazu, rozszerzone opcje łączności oraz możliwość modyfikowania wyświetlanych treści. Interaktywna funkcja urządzeń oparta jest na bardzo czułym  i dokładnym systemie detekcji ruchów elektronicznego pióra, które pozwala na nanoszenie notatek oraz rysowanie na ekranie. W przypadku 65-calowego modelu TH-65PB1 przy prezentacji może pracować nawet 4 użytkowników jednocześnie.
  • W obszarze profesjonalnych projektorów, Panasonic przedstawił m.in. wyposażoną w technologię Digital Link serię PT-DZ870E. Flagowy model tej linii, o takiej samej nazwie, dysponuje systemem 1-chip DLP i zapewnia jasność 8 500 lumenów oraz rozdzielczość WUXGA (1920×1200). Z kolei urządzenie PT-DW830E dostarcza obraz o jasności 8 500 lumenów oraz rozdzielczości WXGA, zaś PT-DX100E osiąga jasność 10 000 lumenów przy rozdzielczości XGA. Dodatkowo wysoki wskaźnik kontrastu oraz funkcja Dynamic RGB Booster pozwalają na wyświetlanie wyraźnego obrazu oraz wierne odzwierciedlenie kolorów. Do wielkoformatowych projekcji panoramicznych Panasonic przygotował kompaktowe i lekkie urządzenia z linii PT-DZ13KE. Obejmuje ona m.in. modele PT-DZ13KE i PT-DS12KE pozwalające na wyświetlanie obrazów o jasności 12 000 lumenów i rozdzielczości odpowiednio WUXGA i SXGA+. Wszystkie opisane projektory są już dostępne na rynku.
  • Ponadto na targach InfoComm pojawiły się lekkie, przenośne projektory z serii LW/LX. Wśród nich można było zobaczyć m.in. bezprzewodowe modele PT-LX300E i PT-LX270E, urządzenia o krótkiej ogniskowej PT-TW241RE, PT-TX301RE i PT-TW331RE, a także interaktywne projektory PT-TW240E, PT-TW330E i PT-TX300E. Prezentowane modele będą dostępne na rynku europejskim latem tego roku.

Na stoisku firmy znalazł się również procesor wieloekranowy ET-MWP100G, który umożliwia obsługę szerokiej gamy sygnałów przychodzących i wychodzących. Za jego pomocą możliwa jest prezentacja obrazu na ścianach wizyjnych, a także poprzez projektory przy wykorzystaniu projekcji tylnej czy technologii łączenia obrazów z wielu urządzeń. Treści mogą być wyświetlane zarówno poziomo, jak i pionowo, możliwe jest również ich obracanie i prezentowanie w formacie Picture-in-Picture. Projekcja jest sterowana za pomocą oprogramowania komputerowego, a operatorzy mają również możliwość wcześniejszego zapisywania ustawień. ET-MWP100G będzie dostępny na rynku od lipca 2013 roku.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…