Home Maszyneria Wyjątkowo niski koszt kolorowego druku

Wyjątkowo niski koszt kolorowego druku

0
0
442

Nowa seria drukarek Epson z wbudowanym systemem zasilania w atrament to idealne dla małych firm, które chcą obniżyć koszty drukowania bez obniżania jakości druku.

Drukarki L550, L355 i L300 są wyposażone w bardzo pojemne – 70 ml – zasobniki atramentowe, do których można z łatwością dolewać oryginalny atrament firmy Epson. Pozwala to znacznie obniżyć koszty drukowania w przeliczeniu na stronę wydruk. Głowica Epson Micro Piezo zapewnia najwyższą jakość wydruku tekstu i grafiki.

Epson L550 to urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, skaner, kopiarka i faks w jednym, L355 – to drukarka, skaner i kopiarka, a model L300 jest tylko drukarką.

W zestawie z urządzeniami znajdują się cztery oddzielne butelki z atramentem: błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym. Zestaw pojemnych butelek z atramentem można wydrukować 4000 stron czarno-białych i 6500 stron w kolorze, co oznacza koszt drukowania jednej strony czarno-białej to zaledwie 0,7 grosza, a kolorowej – 1,2 grosza lub odpowiednio 3,5zł I 6,5 zł  w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek). Ponadto w zestawie z drukarką użytkownik otrzymuje dwie dodatkowe butelki z czarnym atramentem, które pozwalają zwiększyć łączną wydajność do 12 0001 stron czarno-białych.

Drukarki są wyposażone w głowicę drukującą Micro Piezo firmy Epson i odznaczają się trwałością, jakością i niezawodnością nieporównywalną z innymi systemami uzupełniania atramentu. Wszystkie trzy urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją (lub do 30 000 wydrukowanych stron) uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego, w razie potrzeby firma może więc liczyć na dodatkową pomoc.

Uruchomienie nowej drukarki jest bardzo proste, wystarczy wykonać trzy czynności: napełnić pojemniki atramentem z butelek, włączyć drukarkę i poczekać chwilę, aż napełni się system zasilania w atrament. Dolewanie atramentu jest czyste i bezproblemowe, bo dzięki specjalnej konstrukcji butelki nic z niej nie kapie.

Drukarki L500 i L355 obsługują aplikację Epson iPrint, która umożliwia – w obrębie biura – bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów, co jest bardzo wygodne  np. osób drukującym raporty w ostatniej chwili, tuż przed terminem ich oddania.

Nowe urządzenia zaprojektowano tak, by małe firmy mogły bardzo tanio drukować, nie tracąc nic
na jakości druku. Koszt wielu kopii dużych dokumentów i ważnych prac jest niewielki, a ich jakość pozostaje tak dobra, jak zawsze w przypadku firmy Epson” – mówi Rafał Pawłowski, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń to: L550 – 1 449 zł, L355 – 969 zł i L300 – 779 zł. Gwarancja na wszystkie trzy urządzenia to 12 miesięcy lub 30 tys. wydrukowanych stron.

Sugerowana cena detaliczna jednej 70 ml butelki  z atramentem Epson T6641 (Black), T6641 (Cyan), T6643 (Magenta) i T6644 (Yellow) wynosi 28 zł.

Funkcje

L550

L355

L300

Drukarka, kopiarka i skaner

Dodatkowo faks

Tylko drukarka

Automatyczny podajnik na 30 arkuszy

Wbudowany pojemny system zasilania w atrament
z 70 ml pojemnikami

Głowica Micro Piezo

Wydajność kompletu atramentów wynosi do 4,000 stron w trybie czarno-białym i do 6,500 stron w trybie kolorowym2, co daje niski koszt wydruku w przeliczeniu na stronę

Gwarancja firmy Epson na 12 miesięcy lub do wydrukowania 30 000 stron

Oryginalny atrament firmy Epson

Szybkość drukowania 9 stron na minutę[1]

Transmisja danych przez Wi-Fi lub Ethernet

Ethernet

Wi-Fi

Łatwe konfigurowanie

Funkcja wielu kopii: szybkie kopiowanie jednej strony

do 99 stron

do 20 stron

Szybkie i łatwe bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów dzięki aplikacji Epson iPrint3

Butelki o pojemności 70 ml z oryginalnymi atramentami firmy Epson – cztery kolory (CMYK) – w zestawie z drukarką

Dwie dodatkowe butelki z czarnym atramentem – w zestawie  z urządzeniem

O 12% mniejsze wymiary niż poprzednich modeli[2]

Rozdzielczość skanowania 1200 dpi

Certyfikat ENERGY STAR

 


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Karty pamięci Mio High Endurance dedykowane kamerom Mio

Mio, producent kamer samochodowych w Europie, od lat wychodzi na przeciw potrzebom swoich …