Home Maszyneria Drukarki łączące zalety technologii igłowych i atramentowych

Drukarki łączące zalety technologii igłowych i atramentowych

0
0
286

Epson GP-M831 i GP-C831 to nowe urządzenia będące alternatywą dla zwykłych drukarek igłowych. Dzięki wytrzymałej obudowie i funkcji podawania papieru ciągłego traktorem, modele GP-M831 i GP-C831 mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne drukarki igłowe. Urządzenia te oferują też zalety drukarek atramentowych, a przy tym lepszą jakość wydruków i obsługę większej gamy nośników w porównaniu z technologią igłową.

Monochromatyczna drukarka GP-M831 i kolorowa GP-C831 zostały zaprojektowane z myślą o drukowaniu w trybie papieru ciągłego (np. w przemyśle, logistyce, służbie zdrowia czy biurach). Pozwalają drukować zaawansowane kody kreskowe, wyraźny tekst na papierze błyszczącym, etykiety samoprzylepne itd. Funkcje kolorowe w modelu GP-C831 pozwalają również drukować zdjęcia. Pigmentowy atrament DURABrite Ultra firmy Epson zapewnia trwałe wydruki, odporne na blaknięcie i powstawanie smug, a także na działanie wody i zakreślaczy tekstu.

„Drukarki te łączą największe zalety technologii atramentowej i igłowej, dzięki czemu możemy zaoferować klientom nową jakość. Dotychczas w wymagających środowiskach sprawdzały się tylko drukarki igłowe. Jednak dzięki naszej opatentowanej technologii chroniącej głowice przed kurzem, modele GP-C831 i GP-M831 zapewniają do 600 000 stron wydruków wysokiej jakości, nawet w najtrudniejszych warunkach” – mówi Grzegorz Moch, manager w polskim oddziale Epson Europe.

Wysokowydajne modele GP-C831 i GP-M831 drukują do 19,7 strony na minutę w trybie roboczym, a w razie zacięcia papieru w ciągu kilku sekund automatycznie go zwalniają. Jeśli funkcja automatyczna nie zadziała, można skorzystać z przycisku ręcznego zwalniania papieru.

Drukarki GP-C831 i GP-M831 są standardowo wyposażone w interfejsy równoległe, USB i LAN 100/10BASE, ułatwiające integrację w każdym środowisku.

Nowe drukarki  GP-C831 i GP-M831 są dostępne od 1 czerwca 2013 r., obydwa modele
w sugerowanej cenie detalicznej 6 600 zł. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…