Home Po godzinach Xiaomi Mijia: fantastyczny smartwatch, który żyje własnym życiem!

Xiaomi Mijia: fantastyczny smartwatch, który żyje własnym życiem!

0
0
324

Firma Xiaomi znana jest dbałości o estetykę swoich urządzeń, które są zazwyczaj bardzo dopracowane, a projekty potrafią zachwycić nawet fanów Apple. Dokładanie tak jest w przypadku smartwatcha Mijia – urzeka swych minimalistycznym wyglądem.  Nawiązanie do już legendarnych zegarków Withings jest oczywiste – ten sam design, ba wygląda nawet lepiej.

Mijia to smartwatch hybrydowy, co oznacza że do dyspozycji mamy tradycyjny cyferblat z dodatkową małą tarczą i wskazówką wskazującą aktywność. Podobnie jak inne hybrydy – według deklaracji producenta – jest w stanie pracować na baterii przez 6 miesięcy.

Elegancki, długo pracujący na baterii z podstawowymi funkcjami i w dodatku nie drogi – ideał? Niestety..

Żyje własnym życiem…

Po wypakowaniu z pudełka wystarczy nacisnąć pokrętło i zegarek ożywa… I tak jest w istocie, po czym należy go sparować ze smartfonem i można cieszyć się nowym nabytkiem.  No, niestety nie do końca!

Z bliżej niejasnych przyczyn Xiaomi zdecydowało się na obsługę zegarka za pomocą aplikacji Mi Home. To zaskakujące odstępstwo, gdyż pozostałe urządzenia opaski Mi, smartwatche są obsługiwane przez Mi Fit, do dyspozycji są też aplikacje typu Amazfit. Tym razem jest inaczej – w Mi Home mamy więc moc obsługiwanych urządzeń- od deskorolki po odkurzacz. Tylko zegarka nie widać… Ale jest funkcja wyszukiwania urządzeń w pobliżu – niestety zegarka nie znajduje.

Co ciekawe smartfon bez problemu wykrywa w połączeniach BT nasz zegarek i to by było na tyle…

"xiaomi

Oczywiście napisałem do Xiaomi, a w odpowiedzi dostałem informację, że ten produkt nie jest oferowany w Polsce zatem powinienem skontaktować się ze sprzedawcą. GearBest zareagował na moją reklamację, ale niestety nie ma raczej zielonego pojęcia co jest przyczyną braku połączenia z aplikacją. Za to proponują mi sprawdzenie bluetooth, resetowanie telefonu itd…

Podsumowanie? Bardzo ciekawe urządzenie, którego nie można używać, gdyż aplikacja go nie obsługuje. Zaskakuje polityka firmy Xiaomi, która odmawia odpowiedzi na pytanie techniczne, pomimo że nie zgłaszam żadnych roszczeń. Bardzo to rozczarowujące w przypadku firmy która ma tak dobrą opinię w naszym kraju.

A zegarek? Leży i dzielnie odmierza czas – nie wiem tylko jaka to strefa czasowa…

Na koniec wypada dodać, że firma GearBest wykonała gest dobrej woli – ponieważ nie udało się znaleźć rozwiązania zaproponowała przekazanie punktów wymiennych na pieniądze na poczet przyszłych zakupów, bez konieczności odsyłania towaru. Brawo – tak buduje się markę firmy! 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacyjna bankowość spółdzielcza. Czy banki nadążają za trendami technologicznymi?

Z badania pt. „European Retail Banking Radar” przeprowadzonego przez Kearney wynika, że 37…