Home Na czasie Xiaomi nr 2 na świecie!

Xiaomi nr 2 na świecie!

2 min
0
0
1,357

Jak wskazują raporty czterech największych, światowych firm badających rynki – IDC, Canalys, Strategy Analytics i Counterpoint – Xiaomi w II kwartale 2021 roku wyprzedziło Apple’a pod względem dostaw smartfonów i po raz pierwszy w historii zostało producentem nr 2 na świecie.

 IDC: Xiaomi sprzedało rekordową liczbę urządzeń. Odnotowało wzrost w ujęciu rocznym na poziomie 86,6%.

 CanalysXiaomi po raz pierwszy w historii zajęło drugie miejsce wśród producentów smartfonów z wynikiem 52,8 mln sprzedanych urządzeń, przy 83% wzroście.

Eksperci Canalys wyrazili opinię, że Xiaomi przekształca obecnie swój model biznesowy z gracza aspirującego w poważną konkurencję dla gigantów. Stało się tak m.in. dzięki takim inicjatywom jak konsolidacja partnerów handlowych i ostrożniejsze zarządzanie na otwartym rynku. Firma skomentowała, że nowym celem Xiaomi jest wyparcie Samsunga i zajęcie pozycji największego producenta smartfonów na świecie.

 Strategy AnalyticsXiaomi po raz pierwszy w historii wskoczyło na 2. miejsce wśród producentów smartfonów. W drugim kwartale 2021 roku firma dostarczyła 52,8 mln sztuk smartfonów na całym świecie i zyskała 16,8% udziałów w rynku. Wśród wszystkich producentów z pierwszej piątki, Xiaomi zanotowało najwyższy roczny wskaźnik wzrostu (+85,3% rok do roku).

 Counterpoint: Xiaomi przekroczyło liczbę 50 milionów sprzedanych urządzeń i po raz pierwszy w historii zostało drugą co do wielkości marką smartfonów na świecie.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie Citrix ujawnia wyzwania firm w zakresie bezpieczeństwa pracy zdalnej

74% decydentów do spraw bezpieczeństwa w Europie i USA twierdzi, że procedury stały się ba…