Home Na czasie Złóż wniosek o finansowanie UE

Złóż wniosek o finansowanie UE

3 min
0
0
65

UE wspiera wdrażanie systemów B2B (ang. business-to-business) ze względu na ich pozytywny wpływ na wzrost efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw. Działanie 8.2 obejmuje przede wszystkim integrację systemów informatycznych przedsiębiorstw oraz wdrażanie nowych systemów B2B. Unijna pomoc ma formę refundacji części zainwestowanych w projekt pieniędzy – można otrzymać zwrot części tzw. wydatków kwalifikowanych mieszczących się w przedziale od 20 tys. do 2 mln zł. Tylko w ciągu ostatniego roku PARP podpisał umowę o dofinansowaniu z ponad 350 firmami.

„Przy projektowaniu takiego systemu podstawowym założeniem jest maksymalne uproszczenie i automatyzacja wymiany informacji. Dlatego wdrażanie systemu B2B najlepiej rozpocząć od przeanalizowania własnego przedsiębiorstwa i jego relacji z partnerami” – mówi Sebastian Błaszkiewicz, dyrektor handlowy tworzącej systemy B2B firmy Empathy Internet Software House .

Najczęściej systemy B2B obsługują procesy związane z wymianą handlową i obejmują m.in. ofertowanie, składanie zamówień oraz rozliczanie płatności. Zamawiający uzyskuje dostęp do internetowego katalogu produktów wraz z aktualnymi cenami oraz informacjami o stanach magazynowych i czasie realizacji zamówienia. Platformy zamówień to jednak nie jedyne zastosowanie systemów B2B.

Zmiany w Działaniu 8.2

Firmy zainteresowane działaniem 8.2 powinni wziąć pod uwagę zmiany, jakie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego niedawno wprowadziło. Zniknęła m.in. możliwość refundacji wynagrodzeń pracowników oraz wprowadzono tzw. kryteria fakultatywne umożliwiające otrzymanie dodatkowych punktów. Projekty są bowiem oceniane i tylko najlepsze otrzymają dofinansowanie.

Dodatkowe punkty otrzymać można np. jeżeli projekt zakłada współpracę z partnerami zagranicznymi, obejmuje wdrożenie podpisu elektronicznego i elektronicznej wymiany danych, albo współpraca między firmami trwa co najmniej rok. Pod uwagę brane jest także kryterium efektywności ekonomicznej.


Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…