Home Maszyneria Zyxel wprowadza Mesh Wi-Fi 6 – szybka i niezawodna łączność w całym domu!

Zyxel wprowadza Mesh Wi-Fi 6 – szybka i niezawodna łączność w całym domu!

0
0
128

Zyxel Networks  wprowadza do sprzedaży kompletną serię produktów Zyxel Mesh Wi-Fi 6 opracowanych w celu zaspokojenia rosnącego popytu na usługi triple-play (TV/wideo na żądanie, voice-over-IP, Internet).

W miarę rosnącej popularności internetu rzeczy (IoT) oraz podłączonych do sieci urządzeń gospodarstwa domowego coraz więcej klientów szuka szybkiej i niezawodnej łączności Wi-Fi. Rozwiązania multi-play, a także rozwiązania jednofunkcyjne,  często okazują się bardzo kosztowne, jeśli mają zapewniać wysoką wydajność sieci. Seria modemów DSL/ethernetowych urządzeń dostępowych/bram Zyxel DX/EX3301/3300 zapewnia użytkownikom wysoką jakość połączeń Wi-Fi na wszystkich urządzeniach — w dowolnym miejscu domu. Produkty te są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich dostawców usług, którzy chcą oferować Wi-Fi 6 z obsługą łączności kratowej (mesh) w oparciu o istniejącą infrastrukturę miedzianą i światłowodową.

Elastyczne i konkurencyjne kosztowo

Czy chodzi o dwuzakresowe bramy bezprzewodowe DX3300-T0 (dwuzakresowa bezprzewodowa brama gigabitowa AX1800 VDSL2) i EX3300-T0 (dwuzakresowa bezprzewodowa brama gigabitowa AX1800), czy modemy DX3301-T0 (dwuzakresowe gigabitowe urządzenie IAD AX1800 VDSL2) i EX3301-T0 (dwuzakresowe gigabitowe urządzenie IAD AX1800 Ethernet), wszystkie produkty są zgodne ze standardem Wi-Fi 6 i obsługują technologię MPro Mesh® kompatybilną ze standardami EasyMesh.

Produkty z tej serii mają zaawansowane, wbudowane funkcje administracyjne, które znacznie ograniczają koszty świadczenia usług, jednocześnie zwiększając satysfakcję klientów. Można zdalnie zmieniać konfigurację, aktualizować oprogramowanie, przeprowadzać diagnostykę i zarządzać urządzeniami — wszystko to z poziomu własnego biura obsługi klienta.

Jednocześnie jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych kosztowo serii produktów do migracji na kratowe sieci Wi-Fi 6, a dostawcy mogą wykorzystać ją do wprowadzenia nowych usług albo zmodernizowania istniejących.

Wi-Fi 6 — łączność wysokiej jakości bez opóźnień

Produkty z serii modemów DSL/ethernetowych urządzeń dostępowych/bram DX/EX3301/3300 oferują szybkość do 1200 Mb/s w trybie 5GHz 2×2 802.11ax i 574 Mb/s w trybie 2,4GHz 2×2 802.11ax. Technologia Orthogonal Frequency Division Multiple Access (OFDMA) i kształtowanie wiązki zapewniają szybką, nieprzerwaną łączność bezprzewodową w każdym miejscu budynku.

Ponadto DX3301-T0 ma pięć portów Gigabit Ethernet — cztery zwykłe porty i jeden port WAN, do którego można podłączyć na przykład modem kablowy albo awaryjne rozwiązanie 5G.

Sieci kratowe — niezawodna łączność internetowa w całym domu

Technologia Zyxel MPro Mesh, która jest kompatybilna z EasyMesh, zapewnia użytkownikom samoregulującą się, łatwą w zarządzaniu sieć Wi-Fi, która obejmuje cały dom, jednocześnie obniżając koszty świadczenia usług.

W połączeniu z bezprzewodowym punktem dostępowym/wzmacniaczem sygnału WX3100, który oferuje niezakłócony streaming Ultra HD i IPTV oraz roaming, można jeszcze bardziej usprawnić działanie sieci kratowej.

Najnowsze funkcje sieciowe

Najnowszym produktem z serii jest DX3301-T0, modem-router Wi-Fi 6, który oferuje szybki dostęp do internetu oraz wielostrumieniową transmisję danych w celu zapewnienia maksymalnej szybkości VDSL. Jest to optymalne rozwiązanie do zastosowań triple-play dzięki zaawansowanym mechanizmom QoS do zarządzania streamingiem, usługami VoIP i łącznością internetową. Dzięki wbudowanym funkcjom 2×2 802.11ax WLAN i technologii Zyxel MPro Mesh™ the DX3301-T0 zapewnia nieprzerwaną łączność bezprzewodową.

DX3301-T0 można skonfigurować jako most albo modem-router. W trybie mostu urządzenie przełącza strumień danych między VDSL a Ethernetem bez żadnych modyfikacji. Jest to ważna funkcja z perspektywy podłączania profesjonalnej zapory w środowisku biznesowym, więc DX3301-T0 jest również doskonałym rozwiązaniem do budowania profesjonalnych sieci z łączami DSL.

„DX3301-T0 ma wyjątkową pozycję na rynku — powiedział Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager w Zyxel Networks — Użytkownicy prywatni zyskują modem-router z najnowszymi funkcjami sieciowymi w niezwykle atrakcyjnej cenie, a użytkownicy biznesowi — rozwiązanie wysokiej jakości do podłączania i konfigurowania zapory sieciowej. Obsługa standardu Wi-Fi 6 i łączności kratowej zapewnia użytkownikom szybką i niezawodną łączność Wi-Fi w całym domu”.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…