Home Praca zdalna 2 monitory = 42% więcej produktywności! Dowiedz się jak!

2 monitory = 42% więcej produktywności! Dowiedz się jak!

0
0
86

Wraz z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących pracy zdalnej, pracodawcy będą musieli zapewnić swoim pracownikom sprzęt niezbędny do wykonywania pracy w domu. Jest to dobra okazja dla pracowników do zadbania o ergonomiczne i produktywne stanowisko pracy w domu.

Jednym z takich rozwiązań jest postawienie drugiego monitora na biurku, co może przynieść wzrost produktywności nawet o 42% – wynika z raportu Jon Peddie Research z 2017 roku. O korzyściach z posiadania większej liczby wyświetlaczy edukuje marka Philips poprzez kampanię Produktywniej.pl. Praca zdalna może przynieść wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdach, jednakże może także wpłynąć negatywnie na efektywność pracy. Optymalna organizacja stanowiska pracy może pomóc w zachowaniu efektywności pracy w trybie zdalnym.

Czemu i jak dwa monitory mogą pomóc w pracy?

W biurach coraz częściej widuje się stanowiska wyposażone w dwa wyświetlacze. Jednak w warunkach domowych bywa z tym różnie. Mając na uwadze, że dotychczas aż 89% organizacji wdrożyło hybrydowy model pracy (Colliers, Hybrid and Beyond, październik 2022) można zakładać, że w przyszłości coraz częściej będziemy mieli możliwość pracowania w takim trybie.

Jednak w domowym zaciszu jesteśmy narażeni na obniżanie swojego poziomu skupienia. Wielu pracowników skarży się na zaburzenie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, a część z nich uważa również, że obowiązki domowe potrafią skutecznie odciągnąć uwagę od pracy.

Z pomocą może przyjść drugi monitor, którego wykorzystanie pozwala lepiej skupić się na wykonywanych zadaniach. Dzięki większej przestrzeni roboczej użytkownik ma możliwość wygodniejszego ułożenia okien programów, co ma przełożenie na jakość i efektywność pracy.

Badanie „Productivity and Multi-Screen Displays” wskazuje, że wykorzystanie drugiego monitora pozwala: skrócić czas poświęcany na dane zadanie nawet o 13%; zmniejszyć liczbę generowanych błędów o 33% i ułatwić nanoszenie poprawek i korekt o 19%. Oczywiście wpływ ten będzie się różnił w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

Obecnie obserwujemy wzrost zapotrzebowania na rozwiązania, które pozwolą użytkownikom podnieść swoją produktywność. Dotyczy to również wyposażenia monitorów, które już dawno przestały służyć tylko i wyłącznie wyświetlaniu obrazu. Osoby zainteresowane tą tematyką zachęcam do odwiedzin strony produktywniej.pl, na której marka Philips, wraz z kilkoma influencerami pokazują zalety pracy na więcej niż jednym monitorze – mówi Wojciech Dziwok, Key Account Manager Poland – AOC & Philips LCD Monitors

Dwa monitory mogą być dla nas zdrowsze

Długie godziny spędzone w statycznej pozycji przed pojedynczym ekranem komputera dają się we znaki każdemu pracownikowi. Nie bez powodu dominujące obecnie choroby cywilizacyjne często powodowane są przez nieergonomiczną pozycję przyjmowaną w trakcie siedzącej pracy biurowej.

Korzystanie z większej liczby monitorów może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i zdrowie. Badania wskazują, że praca na dwóch wyświetlaczach wymusza na użytkowniku bardziej aktywną postawę przed komputerem. Zmiana ułożenia głowy oraz możliwość przyjęcia dogodniejszej pozycji, sprzyja obniżeniu napięcia mięśniowego w okolicy karku, co bezpośrednio przekłada się na większy komfort użytkowania komputera (Shamsul Bahri TAMRIN, “The Effect of Using Dual Screen Computer Panel to the NeckShoulder Muscle Activity among Group of Students, 2016).

Istotne w tym kontekście jest poprawne ustawienie pozycji ekranu, na którym ma być wykonywana praca. Aranżację stanowiska ułatwią rozwiązania ergonomiczne, obecne m.in. w monitorach marki Philips. Najlepiej aby podstawa wyświetlacza pozwalała np. na regulację wysokości, obrót i pochylenie panelu w obie strony.

Poczucie odseparowania od reszty firmy

Osoby wykonujące pracę w domu często odczuwają trudności w kontakcie ze współpracownikami. Powodem takiego stanu mogą być między innymi ograniczenia technologiczne. Warto zastanowić się, czy sprzęty które posiadamy w domu pozwalają nam na łatwą i bezproblemową komunikację.

Na rynku dostępne są np. monitory komputerowe marki Philips wyposażone w pełen zestaw funkcji wideokonferencyjnych – kamerka, głośniki oraz wbudowany mikrofon. Zakup takiego wyświetlacza wcale nie musi być kosztowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że są to urządzenia wielofunkcyjne, mogące służyć latami.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Tanieje leasing nowych samochodów.

Eksperci Carsmile, platformy za pośrednictwem której można kupić, wyleasingować lub wynają…