Home Na czasie 650 milionów użytkowników Cisco Webex miesięcznie

650 milionów użytkowników Cisco Webex miesięcznie

4 min
0
0
490

Mimo, że pracownicy wracają do biur, a uczniowie do nauki w trybie stacjonarnym, spotkania z wykorzystaniem narzędzi do współpracy wciąż są niezwykle popularne. Zdaniem ekspertów Cisco, wydarzenia hybrydowe zostaną z nami na dłużej, o czym świadczy fakt, że w minionym miesiącu z platformy komunikacyjnej Webex Meetings skorzystało aż 650 milionów użytkowników, odbywając w tym czasie ponad 30 miliardów minut spotkań.

Platforma Webex Meetings jest częścią środowiska Webex Suite, które łączy w sobie wiele funkcji przydatnych podczas spotkań hybrydowych: rozmowy wideo, wysyłanie wiadomości, wykonywanie połączeń telefonicznych czy prowadzenie ankiet na żywo. Są one niezwykle pomocne w sytuacji, gdy część zespołu pracuje zdalnie, a część zza firmowego biurka. Jak wynika z prognoz Cisco, 98% wszystkich spotkań biznesowych będzie odbywać się w formie hybrydowej, czyli takiej, w której co najmniej jedna osoba bierze udział zdalnie.

„Projektując nasze rozwiązania do pracy hybrydowej, koncentrujemy się na pomaganiu ludziom w osiąganiu bardziej pozytywnych, produktywnych i inkluzywnych doświadczeń w pracy, niezależnie od tego, czy siedzą po drugiej stronie stołu, czy po drugiej stronie ekranu. Mając to na uwadze, w ciągu ostatniego roku Cisco wprowadziło w platformie Webex ponad 1000 nowych funcji” – powiedział Jeetu Patel, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, działu bezpieczeństwa i aplikacji w Cisco.

Częścią Webex Suite jest też platforma Webex Events, która pozwala na organizację większych, interaktywnych wydarzeń dla dużych grup uczestników. Mogą być to zarówno webinary, szkolenia czy warsztaty, podczas których użytkownicy wchodzą w interakcje z prowadzącym, jak i webcasty, gdzie jedynie ogląda się prezentację wideo.

Jak wynika z danych Cisco, rośnie zainteresowanie nie tylko aplikacjami do współpracy, ale również urządzeniami przydatnymi podczas spotkań zdalnych i hybrydowych, takimi jak: zestawy słuchawkowe, kamery, monitory i ekrany konferencyjne, telefony oraz akcesoria (w tym panele informacyjne w pomieszczeniach, mikrofony i inne). Przykładowo w minionym kwartale sprzedaż osobistych terminali wideo z serii Webex Desk Series wzrosła o 50 proc.

Z kolei baza zainstalowanych na całym świecie rozwiązań z serii Webex Room Series wynosi już ponad 200 tys. Webex Room Series to rozwiązania tworzące multimedialne sale konferencyjne we w pełni zintegrowanym, kompleksowym systemie. Ekrany, głośniki, kodek, kamera, dotykowy interfejs użytkownika, mikrofony i elementy mocujące są dostępne w pakiecie Room Series — ożywiając salę konferencyjną dowolnej wielkości — dużą lub małą.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie Citrix ujawnia wyzwania firm w zakresie bezpieczeństwa pracy zdalnej

74% decydentów do spraw bezpieczeństwa w Europie i USA twierdzi, że procedury stały się ba…