Home Na czasie Acer: premiera Aspire Timeline w Warszawie

Acer: premiera Aspire Timeline w Warszawie

0
0
116

Wywiad z szefem sprzedaży Acer Polska

W czasie premierowego eventu Komputerowi w Firmie wywiadu udzielił  Juliusz Niemotko – Country Sales and Marketing Manager Acer Polska. Poniżej materiał filmowy.

Niskonapięciowe oszczędności

Stosowana przez Acera w serii Aspire Timeline technologia Intel DPST – Display Power Savings Technology pozwala na zmniejszenie intensywności podświetlania obrazu przy minimalnym wpływie na jakość. Pozwala to na zmniejszenie zużycia energii do 33% w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych. W efekcie sprawność energetyczna całości urządzenia zwiększa się o 40%.

Z kolei Acer Smart Power, w postaci specjalnego przycisku, pozawala na automatyczne zarządzanie energią. Włączane są wówczas zaawansowane ustawienia i komputer przeprowadza szereg operacji ograniczających zużycie energii.  Przy pracy na zasilaczu sieciowym Acer Power Smart komputery Aspire Timeline zużywają do 66% energii mniej niż zakłada restrykcyjna norma Energy Star.

Aspire Timeline czyli lekki notebook

Seria Timeline charakteryzuje się wyjątkowo niską wagą oraz niewielkim rozmiarami. Uderzająca jest zwłaszcza grubość urządzenia wynosząca 24 mm oraz waga – od 1,6 kg dla wyświetlacza 13,3 cala do 2,4 kg dla wyświetlacza 15,6 cala.

Od nowa zaprojektowano też system chłodzenia oparty na laminarnym przepływie przyściennym. Dzięki dodatkowym żaluzjom w otworach wentylacyjnych strumień powietrza kierowany jest idealnie do chłodzonego elementu. Wyświetlacze serii Acer Timeline (13,3, 14 oraz 15,6 cala) zbudowane są w oparciu o technologię Acer CineCrystal LED o formacie 16:9 oraz rozdzielczości HD (1366 x 768).

Powolne zasypywanie różnic pomiędzy netbookiem i notebookiem

Nisza rynkowa wytworzona przez potrzebę małych i lekkich komputerów przenośnych powoli niknie. Powstają netbooki o coraz większych wyświetlaczach, wyposażone w większość technologii dostępnej w klasach wyższych. Powoduje to zwyżkę cen i relatywny wzrost (ponowny) atrakcyjności laptopów o przekątnych ekranu powyżej 15 cali.

""

Ilustracją tej tendencji jest nowy netbook Acer Aspire One mający wyświetlacz 11,6 cala. Jak na netbooka przystało urządzenie jest zbudowane na procesorze Intel Atom i chipsecie Mobile Intel US15W. Aspire One ma duży dysk twardy o pojemności 160 GB a także czytnik kart pamięci. Za funkcje łączności odpowiada zintegrowana karta WiFi 802.11 b/g wraz z interfejsem Bluetooth i modemem 3G.

Acer Aspire One jest komputerem aspirującym do miana luksusowego co odzwierciedla długofalową polityke firmy w tym segmencie rynku. Miękka klawiatura czy dźwięk Dolby Pro Logic powodują, że urzadzenie może uchodzić za komfortowe ale i użyteczne narzędzie. Dopełnieniem tego obrazu jest wytrzymała 6 ogniwowa bateria 5200 mAh, która pozwala na 8 godzin pracy na podstawowych aplikacjach.  

Aspire One to właściwie już nie netbook tylko właśnie mały notebook ale takie są teraz czasy.

CULV Intela w notebookach Acer

""


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy doradcy zawodowi są jeszcze potrzebni?

Ponad 60 proc. młodych ludzi w wieku 18-25 lat ma utrudniony dostęp do pracy z powodu brak…