Home Na czasie AirPrint: wydruki bez kabla

AirPrint: wydruki bez kabla

0
0
129

Firma HP poinformowała, że bezprzewodowy druk AirPrint dla urządzeń iPad®, iPhone® i iPod® touch jest teraz dostępny jako bezpłatna aktualizacja w systemie operacyjnym Apple iOS 4.2. Funkcja druku wbudowana w aplikacje przeznaczone dla tych urządzeń pozwoli użytkownikom automatycznie wyszukiwać drukarki HP ePrint w sieciach bezprzewodowych w zasięgu radia Wi-Fi  i drukować na nich jednym dotknięciem — bez potrzeby instalowania sterowników ani pobierania oprogramowania.

Istniejące i przyszłe drukarki HP z funkcją ePrint jako jedyne obsługują bezpośredni druk z urządzeń iPhone®, iPad® i iPod® touch przez AirPrint – żaden inny producent drukarek obecnie nie oferuje takiej możliwości. Firma HP pozwala swoim klientom drukować to, co chcą, gdzie chcą i kiedy chcą. W każdym miejscu i o każdej porze.

Funkcja AirPrint jest obsługiwana przez szereg drukarek HP ePrint obecnie dostępnych w Europie, m.in. przez konsumenckie drukarki Photosmart, a także biurowe urządzenia Officejet/Officejet Pro oraz LaserJet Pro. Funkcja AirPrint jest obecnie dostępna w 12 drukarkach HP ePrint, łącznie z HP ENVY100 e-AiO. Listę kompatybilnych urządzeń można znaleźć w załączonym arkuszu produktów. Wszystkie przyszłe drukarki HP ePrint będą obsługiwać funkcję AirPrint.

Twórcy aplikacji Apple iOS teraz mogą bezpośrednio dodawać do nich funkcję druku z wykorzystaniem pakietu SDK wydanego przez firmę Apple we wrześniu, więc prawdopodobnie zacznie się ona pojawiać w coraz większej liczbie aplikacji.

Funkcja AirPrint, która umożliwia bezpośredni druk z urządzeń mobilnych Apple na drukarkach HP ePrint, to drugie rozwiązanie druku bezprzewodowego wprowadzone przez HP po niedawnej premierze HP ePrint. HP ePrint umożliwia drukowanie z dowolnego miejsca na świecie i z dowolnego internetowego urządzenia mobilnego poprzez wysłanie wiadomości e-mail bezpośrednio na indywidualny adres drukarki HP ePrint.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…