Home Chmura Aruba Hyper Cloud Data Center powstanie w Rzymie

Aruba Hyper Cloud Data Center powstanie w Rzymie

0
0
271

Aruba S.p.A. (www.aruba.it) zapowiedziała budowę centrum danych Hyper Cloud Data Center w Rzymie. Działka, na której powstanie nowe centrum, znajduje się na obszarze Tecnopolo Tiburtino we wschodniej części Rzymu. Obiekt jest obecnie w fazie planowania i ma zostać ukończony wiosną 2020 r. W ciągu pięciu lat firma planuje zainwestować w budowę około 300 milionów euro.

Będzie to czwarte centrum danych Aruba we Włoszech, obok dwóch w Arezzo oraz Globalnego Centrum Danych w Ponte San Pietro (BG) obok Mediolanu. Cztery obiekty stanowią część większej, europejskiej sieci, która obejmuje Włochy, Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Czechy i Polskę. Rzymskie Centrum Danych (nazwane IT4) pomoże firmie umocnić się na pozycji czołowego dostawcy korporacyjnych usług IT dzięki unikatowej, nowoczesnej sieci centrów danych rozciągającej się na cały Półwysep Apeniński.

Centrum Danych IT4 ma zajmować powierzchnię 74 000m² i spełniać najwyższe standardy niezawodności oraz jakości infrastruktury. Kiedy zostanie ukończone, wraz z centrami IT1 i IT3, otrzyma certyfikat Rating 4 zgodnie z normą ANSI/TIA 942-A i nie tylko będzie podłączone do głównych internetowych sieci szkieletowych, ale również będzie dysponowało wieloma łączami z kampusem Arezzo (IT1 i IT2) oraz z Globalnym Chmurowym Centrum Danych (IT3).

Najważniejsze informacje o projekcie Hyper Cloud Data Center:

  • Powierzchnia 74 000m² w pełni należąca do firmy. 52 000m² zostanie przeznaczone na centrum danych, z czego ponad 30 000m² będzie zajmować magazyn danych
  • 66 MW mocy wyłącznie z odnawialnych źródeł energii
  • Wysokie standardy ekologiczne dzięki użyciu energii odnawialnej zgodnie z europejską Gwarancją Pochodzenia (certyfikat GO), a także produkcji własnej energii fotowoltaicznej oraz chłodzeniu o zoptymalizowanej efektywności (chłodzenie swobodne)
  • Połączenia szkieletowe z centrum danych IT3 w Ponte San Pietro (BG) oraz Centrami Danych T1 i IT2 w Arezzo,a także zewnętrzne połączenia internetowe z północą i południem Włoch
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa logicznego i fizycznego z kontrolą dostępu i wieloma strefami bezpieczeństwa
  • Zaplanowane i zarządzane zgodnie z następującymi kryteriami certyfikacyjnymi: ANSI/TIA 942-A Rating 4, ISO 9001, 27001, 14001 and 50001
  • Neutralne centrum danychz zarządzanymi usługami łączności, redundantnymi łączami światłowodowymi oraz dedykowanymi usługami transportowymi
  • Plany stworzenia około 200 nowych miejsc pracy
  • Powierzchnia biurowa i magazynowa dostępna dla klientów
  • Łatwy dojazd z lotnisk Fiumicino i Ciampino, a także z głównych stacji kolejowych: Roma Termini i Roma Tiburtina.

 

Nowa inwestycja uzupełni włoską sieć Aruba, która ma być wzorem rozwiązań i usług przetwarzania danych – zarówno fizycznie, jak i w chmurze – dla firm krajowych i międzynarodowych, dzięki szerokiej gamie usług infrastrukturalnych, które będą mogły w pełni wykorzystać rozkład centrów danych, teraz obejmujących północ, centrum oraz południe Włoch, a także redundancję i łącza z resztą obiektów w innych krajach.

Cała sieć centrów danych Aruba umożliwi planowanie i uruchamianie unikatowych rozwiązań o najwyższym poziomie efektywności i wydajności. Na przykład w obszarach usuwania skutków awarii (Disaster Recovery) oraz ciągłości biznesowej (Business Continuity) klienci będą mogli zdecydować, gdzie umieścić infrastrukturę podstawową i (lub) zapasową, wybierając pomiędzy kolokacją, chmurą lub rozwiązaniami hybrydowymi. To samo dotyczy kolokacji, housingu, serwerów dedykowanych i racków, a także całych pomieszczeń na dane.

Naszym celem zawsze było reagowanie na potrzeby klientów. Globalne Chmurowe Centrum Danych obok Mediolanu stworzyliśmy z myślą o klientach na północy Włoch i w Europie Środkowej, a teraz budujemy rzymskie Centrum Danych, aby spełnić potrzeby klientów w środkowych i południowych Włoszech, a także firm międzynarodowych, które szukają bazy we Włoszech. Obiekt będzie kluczową częścią naszej krajowej sieci centrów danych” wyjaśnił Stefano Cecconi, dyrektor generalny Aruba S.p.A.

Aruba jest również członkiem-założycielem CISPE – koalicji europejskich dostawców infrastruktury chmurowej, która stworzyła Kodeks Postępowania zgodny z RODO, aby pomóc klientom i użytkownikom końcowym w zachowaniu kontroli nad danymi oraz zaufania do dostawców usług. Usługi Aruba, takie jak Private Cloud, Public Cloud, Cloud Backup oraz Cloud Object Storage, są zgodne z wymaganiami Kodeksu CISPE, a dzięki temu identyfikowane znakiem „CISPE-declared service”, który gwarantuje, że dostawca nie będzie uzyskiwał dostępu ani używał danych klientów do własnych celów, takich jak eksploracja danych, profilowanie danych lub marketing bezpośredni. Dzięki centrom danych Aruba klienci i obywatele mogą bezpiecznie przechowywać swoje dane w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Więcej informacji: http://aru.ba/datacenters 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…