Home Praca zdalna Asus NX90 – muzyczne refleksje

Asus NX90 – muzyczne refleksje

0
0
112

Designerski czyli wyglądający. Istotnie, sprzęt robi wrażenie. Najpierw materiały zewnętrzne czyli polerowane aluminium oraz szklany ekran a także osobne, rozszerzające pokrywę głośniki sygnowane przez Duńczyków z Bang&Olufsen i tychże technologia ICEpower.  Potem wrażenie potęgują dwa pełno funkcyjne pady – po prawej i lewej stronie klawiatury. Za projekt odpowiada David Lewis i lepiej posłuchać go osobiście.

Materiał filmowy Thorstena Wehnera jest perfekcyjny jak sam komputer:
Przestawny, desk replacement?

Refleksja każe mi przyznać, że ani jedno ano drugie. Asus NX90 najbardziej przypomina mi mobilne all-in-one. Oczywiście, ze ta mobilność jest mocno ograniczona ale urządzenie idealnie nadaje się do pracy nad plikami multimedialnymi lub grafiką. To zakłada przemieszczanie się ze sprzętem w obrębie pracowni czy biura; rzadziej po mieście choć oczywiście można. Mobilności nie sprzyjają wymiary: 525x280x43,8 mm oraz waga. Tu uwaga: prawie 4 i pół kilograma. Cóż szkło, dyski, bateria i cała technika audio waży.  

Dla kogo

""Asus NX90 to komputer do pracy i jeszcze bardziej do profesjonalnej oceny wideo i innych produkcji związanych z grafiką i dźwiękiem. Najbardziej istotny wydaje się w urządzeniu dźwięk z jego doskonałością bo trudno spotkać na rynku bezpośredniego konkurenta Asusa.  Model otrzymał ASUS SonicMaster, który to system certyfikuje i gwarantuje najwyższą możliwą do uzyskania jakość dźwięku.

Wspomaganiem pracy multimedialnej jest wreszcie Rotation Desktop Control pozwalający łatwo przeglądać zdjęcia i inne pliki multimedialne. Funkcjonalność ta ułatwia znakomicie powiększanie zdjęć, przewijanie stron i dokumentów. Dodajemy do tego wykonawstwo najwyższej jakości i mamy narzędzie dla designera.

Mnie osobiście podobała się najbardziej Asus Splendid Video Enhacement Technology dostosowująca warunki wizji do osobistych preferencji. Można wiec sterować nastawami obrazu aż do ustawiania temperatury barwowej przy tworzeniu własnego profilu. Pięknie!

Technika w skrócie

Asus NX90 posiada 18.4-calowy ekran LED pracujący w natywnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli w całości pokrytą szkłem. Nasz egzemplarz miał na pokładzie procesor Corei7 taktowany zegarem 1.60 GHz i 4 GB RAM. Reszta smaczków to 64 bitowy Windows  7 Ultimate oraz NVIDIA GForce GT 335M. Jeżeli więc doda się do powyższego Blu-ray otrzymujemy pełny zestaw do multimediów właśnie. NX90 przypomina dzisiaj wielki tablet.

Refleksyjna ocena wakacyjna Asusa NX90

Onegdaj takich komputerów zupełnie nie było. Dzisiaj są i warto je mieć pod warunkiem, że praca jaką się wykonuje jest warta takiego instrumentarium. Zasilanie bateryjne z góry należy potraktować jako mocny ale jednak energetyczny back-up zaś cała reszta jest wspaniałym przykładem techniki połączonej z przepięknym, chłodnym projektem nowoczesnej maszyny. Zapowiadane ceny nie są jeszcze do końca znane ale nie będę niskie. Wakacje jednak  sprzyjają właśnie lżejszym rozważaniom.

Klasyczne wideo

Kontemplując Asusa słucham więc Errolla Garnera na wideo z najlepszych lat 60-tych ubiegłego wieku. To kwintesencja muzyki. Garner brzmi przepięknie, jest cały klasyką i jego trio w cz-b telewizji w nagraniu mono tylko umacnia mnie w przekonaniu, że warto mieć multimedialnego notebooka z super dźwiękiem.  AIO od Lenovo


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…