Home Na czasie baramundi software w Polsce

baramundi software w Polsce

7 min
0
0
128

baramundi software specjalizuje się w oprogramowaniu, które upraszcza i przyspiesza obsługę sieci firmowych. Pozwala ono za pomocą jednego kliknięcia np. zaktualizować system operacyjny czy przeprowadzić backup danych na komputerach i smartfonach pracowników. W rezultacie administratorzy IT oszczędzają czas, a pracodawcy ponoszą mniejsze koszty. Według szacunków producenta, już w pierwszym roku użytkowania oprogramowania baramundikoszty związane z instalacjami i konserwacjami mogą zmniejszyć się o około jedną trzecią, w zależności od wielkości sieci.

„Z naszych rozwiązań skorzystało już ponad 1000 firm z różnych branż z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Do klientów baramundi software należą m.in. Mazda, Loewe, SANYO, Ministerstwo Transportu w Niemczech, Uniwersytet Nauk Stosowanych Ren-Wall, Klinika Uniwersytecka Rechts der Isar w Monachium czy Sodexo. Naszym celem jest uproszczenie i automatyzacja procesów w zakresie zarządzania siecią w organizacjach, redukcja związanych z tym kosztów oraz wsparcie administratorów IT w ich codziennych obowiązkach. W Polsce, która stanowi ważny filar naszej strategii rozwoju, swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do średniej wielkości przedsiębiorstw. Polscy użytkownicy będą mogli skorzystać z pomocy obsługi technicznej w ich rodzimym języku” – powiedział Peter Zeis, International Account Manager z baramundi software AG.

„Nasza współpraca z baramundi sofware była możliwa dzięki posiadanemu przez nas doświadczeniu w działalności na niemieckim rynku. baramundi software uzyskało wiele prestiżowych certyfikatów i nagród. Firma jest m.in. oficjalnym partnerem Microsoftu, co jest wielkim wyróżnieniem i potwierdzeniem jakości oferowanego przez nią oprogramowania. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli dystrybuować produkty tej firmy i mamy nadzieję, że pomogą one w pracy polskim administratorom sieci wewnętrznych” – wyjaśnia Paweł Marczyński z Thomas IT.

baramundi Management Suite

Portfolio firmy opiera się na rozwiązaniu baramundi Management Suite. Jest to kompleksowe narzędzie do zarządzania infrastrukturą sieciową, skierowane do firm bez względu na wielkość czy branżę. W jego skład wchodzi siedemnaście różnych modułów. Należą do nich m.in.: baramundi OS-Install do instalowania systemów operacyjnych, baramundi Personal Backup i baramundi Disaster Recoverywykorzystywane do tworzenia kopii zapasowych, baramundi Energy Management do redukcji ilości energii zużywanej przez urządzenia IT czy baramundi Mobile Devices do zdalnego administrowania urządzeniami mobilnymi w ramach sieci firmowych. Baramundi Management Suite umożliwia również szybką zmianę systemu operacyjnego z Windows XP na Windows 7 lub 8, a także wirtualizację i zabezpieczenie firmowych danych.

Mobile Device Management

W odpowiedzi na rosnącą popularność smartfonów i tabletów, jedna z nowych propozycji w ofercie firmy to platforma Mobile Device Management. W najnowszej wersji oprogramowania, które będzie dostępne również na urządzenia z systemem operacyjnym Windows 8, zwrócono uwagę przede wszystkim na ochronę danych, coraz częściej przechowywanych nie tylko na komputerach stacjonarnych. Narzędzie to pozwala m.in. zdalnie konfigurować firmowe urządzenia mobilne, kontrolować instalowane na nich aplikacje czy zablokować dostęp do danych na zgubionym przez pracownika urządzeniu.

Green IT

Nowością w ofercie baramundi software jest również baramundi Energy Management. Program ten monitoruje ilość energii zużywanej przez poszczególne urządzenia sieciowe, a zarazem informuje o potencjalnych, związanych z tym oszczędnościach, umożliwiając wprowadzenie energooszczędnych rozwiązań bez szkody dla wydajności sieci. W rezultacie wymierną korzyścią dla pracodawców są mniejsze rachunki za prąd oraz możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska.

Premiera w Polsce

Zgodnie z przyjętą przez firmę strategią ekspansji, baramundi software zdecydowało się poszerzać swoją ofertę o nowe rynki. Polscy odbiorcy będą mogli skorzystać z pełnej oferty produktów i rozwiązań niemieckiego producenta, jak również z oferowanego przez firmę wsparcia technicznego w języku polskim.

„Z naszych rozwiązań skorzystało już ponad 1000 firm z różnych branż z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Do klientów 

 

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Gemius: Paczkomat® InPost nr 1 dostaw e-commerce w Polsce

Zgodnie z raportem firmy Gemius „E-commerce w Polsce w roku 2022” Paczkomat® InPost umocni…