Home Na czasie #BiznesBezPapieru – kolejna odsłona kampanii Asseco

#BiznesBezPapieru – kolejna odsłona kampanii Asseco

5 min
0
0
61

Asseco pokazuje, jak efektywnie przenosić tradycyjne procesy biznesowe do świata online. W ramach kampanii uruchamia serwis biznesbezpapieru.pl z praktyczną wiedzą na temat digitalizacji. Do inicjatywy przyłączają się także kolejni Partnerzy m.in. Związek Cyfrowa Polska oraz Samsung, by wspólnie z Asseco edukować rynek.

Pandemia covid-19 skokowo przyspieszyła procesy cyfryzacji w przedsiębiorstwach. Wg raportu McKinsey od stycznia do maja 2020 r. gospodarka cyfrowa w Polsce wzrosła o 18,4% czyli 2,5-krotnie szybciej niż w latach 2017-2019. Firmy, które chcą przetrwać kryzys i dalej się rozwijać już teraz przenoszą swoje procesy do świata cyfrowego. Z drugiej strony, badania* pokazują, że choć większość firm (79 proc.) rozumie potrzebę cyfrowej transformacji, to skalowanie inicjatyw cyfrowych, wciąż pozostaje wyzwaniem. Dlatego Asseco wraz z Partnerami rozwija inicjatywę #BiznesBezPapieru, by jeszcze skuteczniej pomagać klientom projektować i wdrażać rozwiązania, które umożliwiają zamianę tradycyjnych procesów na cyfrowe.

Przyspieszona digitalizacja powoduje wzrost zainteresowania produktami i usługami cyfrowymi. Zmiany te wymagają od firm i konsumentów wiedzy, jakie rozwiązania są dostępne oraz umiejętności, w jaki sposób z nich korzystać. Zdajemy sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wymaga odważnych decyzji oraz wielu zmian, w tym zmiany strategii, procesów i doboru właściwych narzędzi. Asseco jako największa polska firma informatyczna i lider cyfryzacji polskiej gospodarki chce aktywnie uczestniczyć w procesie tych zmian, a także poprzez działania edukacyjne podnosić kompetencje cyfrowe Polaków i wskazywać kierunek rozwoju usług cyfrowych – mówi Artur Wiza, wiceprezes zarządu Asseco Poland.

Start serwisu www.biznesbezpapieru.pl

Jednym z filarów nowych działań, w ramach kampanii #BiznesBezPapieru, będzie serwis edukacyjno-informacyjny o tej samej nazwie www.biznesbezpapieru.pl. To pierwszy tego rodzaju serwis, poświęcony w całości cyfryzacji, w którym przedsiębiorcy i konsumenci znajdą porady ekspertów oraz praktyczną wiedzę o jej różnych aspektach. Dowiedzą się m.in.: jak efektywnie przenosić tradycyjne procesy do świata cyfrowego i jakie to przynosi korzyści, jak wykorzystywać narzędzia cyfrowe w różnych dziedzinach życia i jak istotne jest przy tym cyberbezpieczeństwo. Zdobędą także wiedzę o tym, czym są usługi zaufania takie jak jest podpis elektroniczny czy videoweryfikacja. Serwis merytorycznie będą wspierać przedstawiciele Partnerów: Michał Kanownik ze Związku Cyfrowa Polska, dr Michał Kawecki z Wyższej Szkoły Bankowej, Justyna Orłowska z GovTech, dr hab. Krzysztof Kozłowski z SGH, Dr hab. prof. UO Dariusz Szostek, Tomasz Chomicki z Samsung Electronic Polska, Michał Tabor z Obserwatorium.biz, a także eksperci Asseco Poland i Asseco Data Systems.

Działania edukacyjne będą prowadzone za pośrednictwem mediów biznesowych i serwisów społecznościowych. Organizowane będą szkolenia dla przedsiębiorców w formie webinarów, a także debaty z udziałem ekspertów.

Partnerami kampanii są: Związek Cyfrowa Polska, Samsung, GovTech Polska, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie, Szkoła Główna Handlowa, Obserwatorium.biz, Santander Consumer Bank, Szostek_Bar i Partnerzy Kancelaria Prawna i Program Czysta Polska.

* Badania EY Digital Investment Index

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie Citrix ujawnia wyzwania firm w zakresie bezpieczeństwa pracy zdalnej

74% decydentów do spraw bezpieczeństwa w Europie i USA twierdzi, że procedury stały się ba…